Jaký si koupit šicí stroj?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 11.10.10 21:41
Jaký šicí stroj?

Ahoj všem,
prosím Vás můžete mi poradit,jaký šicí stroj si koupit?
Chci za co nejmíň peněz,ale abych s ním nebyla pořád v opravně.
Co má umět? stačí mi úplný základ tzn. základní stehy s možností nastavení délky, obšívání, knoflíkové dírky. Aby nebyl problém se sehnáním náhradních jehel apod.
Kdyby to prošilo silnější látku, bylo by to plus.

Případně mi napište i negativní zkušenosti,které máte.
 D9ííky

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Pipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 11.10.10 22:21

Já dostala Tesco. EJ-09 myslím, loni, nevím, jestli je ještě v nabídce. Jsem překvapivě spokojená… Nevím teda, jak by to bylo s případnou opravou/náhradními díly, ale nevypadá, že by se mu něco mělo stát. Čtyři vrstvy džínoviny bez problémů…
Byl to dárek-překvápko, nemohla jsem vybírat.
Jinak co jsem pochytila, z těch levnějších je chvála na zn. Veronica.

Brontik
Kelišová 7168 příspěvků 11.10.10 23:46

Ahoj,
co by měl umět, jsi napsala naprosto přesně.
Miliony vyšívacích stehů jsou ti na nic, stejně je na běžný šití nepoužiješ.

Já mám doma Brother, kupovaný před cca 15-ti lety, když jsme byla na střední. V tu dobu příšerně drahej, (dnes se lepší nechá sehnat za méně peněz než tehdy) a neměla jsem na něj štěstí, asi vadnej kousek, kterej se mi nepodařilo vyreklamovat. (holky, co ho dostaly taky, měly víc štěstí a jsou s ním doteď spokojené)
Dodnes na něm nesmím šít moc ryhcle, jinak zlobí provazování a trhají se nitě…
Vynikající u něj je téměř automatická dírka, jejíž délku nastavíš pomocí spešl patky. Dneska už to ale bude mít i víc zanček strojů, v tu dobu to měl jen tenhle…
(Někdy si říkám, že si koupím ještě jeden co nejobyč. a tenhle si nechám jenom na dírky…)

Myslím si, že na značce tak moc nezáleží. A čím jednodužší bude (méně programu), tím je větší šance nižší poruchovosti…

S jehlama bys neměla mít problém u žádného stroje pro domácnost, jestli se nepletu, tak se do všech dělají stejné. (pozor u stojů pro průmysl může mít každý výrobce jiné jehly - např. s rozdílnými délkami, proto to píši)

Novire
Neúnavná pisatelka 19850 příspěvků 12.10.10 06:45

Já mám Janome 423s a jsem spokojená.
Hlavně jsem chtěla celokovový, aby ty moje začátečnické pokusy vydržel 8-)
Asi nespadá do kategorie „co nejmíň peněz“, težko říct, jakou cenu si asi představuješ :nevim:

Tenhle Janome mi přijde taky fajn…
http://www.sicistroje-shop.cz/index.php?…

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 12.10.10 07:19

Ahoj. Mám Janome http://www.sicistroje-shop.cz/janome-2041-s - a spokojenost veliká. Umí automatickou knodlíkovou dírku a je celokovový, což v téhle cenové relaci rozhodně není standart. Nemá ozdobné stehy - já je nepotřebuju. Pro mě a pro mé začátečnické šití naprosto dokonalý stroj.

Pro tvé potřeby by mohl naprosto vyhovovat (navíc vypadá krásně). Jehly seženeš bez problému, prošije cokoliv (s vhodnou jehlou) - akorát já se tam občas snažím nacpat tolik vrstev, že zkrátka nestačí výška patky - ale to je problém můj, ne stroje.
Já ho kupovala na e-shopu … teď si nevzpomenu, ale byl tam daleko široko nejlevnější. Ale když mi ho poslali, zapomněli mi k němu dát objednané džínové jehly asi za 80 korun - a už jsme je z nich nedostala, což mě teda naprdlo:( Takže ten e-shop bych ti nedoporučila, ale stroj jednoznačně :palec:

Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 12.10.10 07:31

Sestra má SINGER, koupený v TESCU kdysi v akci kolem 2-3tis. Zajíždí ji ho známá, která je vyučená švadlena a šije dobře, i dírky obšívá. Na klasické šití využiješ jen rovný steh+entl a dírky, nic víc. Tak přeji správnou volbu, ono pokud člověk natrefí na zmetka, tak to může být značka jakákoliv, příkladem by mohla být naše pračka WHIRPOOLka, která má už třetí motor během dvou let.

pryfish
Závislačka 2508 příspěvků 12.10.10 08:15
Novire píše:
Já mám Janome 423s a jsem spokojená.
Hlavně jsem chtěla celokovový, aby ty moje začátečnické pokusy vydržel 8-)
Asi nespadá do kategorie „co nejmíň peněz“, težko říct, jakou cenu si asi představuješ :nevim:Tenhle Janome mi přijde taky fajn…

423s mam take a jsem taky hodne spokojena :)

Brontik
Kelišová 7168 příspěvků 12.10.10 09:34
Novire píše:
Tenhle Janome mi přijde taky fajn…

Ahoj,
koukala jsme na tenhle stroj a nevypadá vůbec špatně. Hodně mi připomíná mýho „bráchu“, o kterém jsme se zmínila výše (před těmi 15-ti lety stál 8-9 tis) … Nemá sice tu automat. patku, ale odstřih nitě a pomoc s navlékáním jehly rozhodně není k zahození ;)

No a pokud se chystáš šít větší množství dírek, tak doporučuju spíše ten typ, co zmiňovala
Baghira. ( http://www.sicistroje-shop.cz/janome-2041-s ) Ta automatická dírka je u šití povlečení naprosto úžasná… ;)

Ještě na jednu věc nezapomneň, až ho budeš kupovat… Kup si k němu dostatečný poček náhradních cívek na spodní nit, ať nemusíš jednou namotanou barvu hnedka stáčet a vyhazovat…
Kup si je proto, že dneska jsou i civky různých typů a velikostí…
Dřív se dělali klasické do Veritasky (stroje našich maminek) a pasovaly snad do všech strojů (včetně mnohých průmyslových), ale Brother už je měl třeba jiné (také měl jiný chapač, než veritasky - stejný typ jako mají tyto Janome) a budeš je pak těžko shánět.
Já jich dokupovala asi 10 a je to tak akorát… ;)

Hodně štěstí při výběru.

Jen mne napadá, možná by bylo lepší si pro něj někam zajet, aby ti ho zásilková služba nepoškodila…

Brontik
Kelišová 7168 příspěvků 12.10.10 09:47

Jo a ještě doplním jednu věc, nech si ho předvést… ;)
I když to bude spousta informací najednou, kterým nebudeš rozumnět, tak si alespoń něco z toho, co ti řeknou, zapamatuješ…
:wink:

bayinc
Nováček 1 příspěvek 12.09.11 20:01
EJ09 manuál

Dobrý den dámy, všimla jsem si, že jste zde zmínili šicí stroj EJ09, sháním pro svou babičku u, je bez něj bezradná, bylo by možné jej zeskenovat a zaslat emailem? Moc by nám to pomohlo, děkuji předem!

rucne.delana.bizuterie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.11 16:03
bayinc píše:
Dobrý den dámy, všimla jsem si, že jste zde zmínili šicí stroj EJ09, sháním pro svou babičku u, je bez něj bezradná, bylo by možné jej zeskenovat a zaslat emailem? Moc by nám to pomohlo, děkuji předem!

a vy jste neměla návod vkrabici při nákupu? mě tento stroj koupili naši teď k svátku a k vánocům vzhledem k tomu že je to vanoční dárek stroj dostanu až k vanoců (teď jsem ho pouze zkoušela).Návod byl u přimo v krabici.Rada bych vám ho naskenovala ale bohužel rodiče mají ještě starou tiskárnu bez sceneru a jak jsem psala já ho u sebe budu mít až na vánoce.

Kdyby jste návod do tý doby nesehnali tak mi napište na mail ***********@c­entrum.cz a já vám ho rada pošlu. . . .

bayinc píše:

Tento stroj mě naši zakoupili k letošním vanocům. předevčirem jsme ho zkoušeli a nějaký návod u toho byl jelikož je to dárek až k vanocům tak vám navod momentálně naskenovat nemůžu,ale kdyby jste do vánoc žádný jiný nenašli napisšte na mail *************­@centrum.cz a pak vám ho naskenuji a ráda pošlu .

MEJZLIK
Nováček 1 příspěvek 16.12.11 20:17
EJ09 manuál

Pro bayinc

Pošlete mi váš e-mail a pošlu vám manual v PDF.
Můj e-mail je *****@karneval.cz.
S pozdravem Míra

123olga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.12 20:16
jehly do EJ09

nevíte prosím kde sehnat jehly do šicího stroje EJ09? v klasické švadlence je nemají.Díky za odpo

MarPet100
Nováček 3 příspěvky 13.01.12 18:37
Šicí stroj Lucznik 834 Basia

máte někdo zkušenost ze šicím strojem Lucznik 834 Basia, cenově je lepší než Janome 415. Co poradíte? Díky za odpověď

JohankaDl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.13 21:37

Podle recenzí je za ty prachy celkem slušnej RTC MN2000, dá se koupit od pěti stovek ( http://www.tipa.eu/…00/d-122170/ ) :) Tak kdyžtak dej vědět, jestli jsi spokojená :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >