Jaký vybrat kočárek pro mimi?

66
3.11.20 17:51

Jaký vybrat kočárek pro mimi?

Ahoj holky,
Možná už tu toto téma bylo ale buď staršího typu a nebo jsem nenašla v xxx diskuzích to pravé.
Zkrátka jaký by jste doporučili kočárek, jaké máte zkušenosti?
Zatím se jen dívám, takový to první koukání po všem co bude potřeba, koupily by jste trojkombinaci, nebo vše zvlášť? Ci korbu a vajíčko stejné, zbytek jiný?
Moc díky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2697
3.11.20 17:55

@smvladenka vajicko urcite ne z kombinace, protoze neni kvalitni. Daji se dokoupit adaptery na podvozek. Rukama mi proslo dost kocaru a nejspokojenejsi jsem momentalne s Inglesinou. Ma velkou korbu a je uzasne houpaci. V MHD je to horsi, ale na zdejsi chodniky ideal :palec: Zalezi na tvem stylu a miste, kde budes jezdit (chodnik/teren). Sportak bych koupila zvlast. Takze za me koupit vse samostatne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5592
3.11.20 17:56

Jestli budete používat vajíčko jako autosedačku tak určitě koupit zvlášť. Od trojkombinaci nejsou bezpečné. Jinak sporťák bych koupila taky zvlášť, ty od kombinaci jsou hnusný, těžký, a mohutný. Většinou to jsou spíš kočáry maximálně do města. Kupte hlukobou korbu, vajíčko zvlášť. A sporťák si dokoupite.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5482
3.11.20 18:08

Záleží na vkusu… Vyhovuje mi to jak jsem to udělala u druhého. Po dceři jsem měla lehký sporťák. Dokoupila adaptéry a pořídila k němu korbu a vajíčko. Mimčo je lednové, tak ani nevadilo, že je korbička menší, další zimu by v ní už stejně nebylo a i tak se mi vešel 7,5 měsíce (a to nebyl prte 74cm a 8kg…(kocarek joie litetrax air)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
269
3.11.20 18:14

Koupila bych hluboký a vajíčko a pak sporťák. Osobně mám čtyřkolové houpací kočárky, měli jsme peg perego classico.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18261
3.11.20 20:35

Musíš si definovat kde a jak budeš kočárek použivat. Něco jiného je bydlet v domě na vesnici a potřebovat terénní kočárek a něco jiného, pokud jsi v městě v bytě bez výtahu. Univerzální kočárek neexistuje. Napiš kde bydlíš, jaký máš životní styl a pak ti poradíme kočárek. Já jsem na vesnici, měla jsem extravelký a houpací kočár roan maritu, který projel každý terén. Do auta na výlety a nákupy jsem kupovala sporťák bebetto nico s otočnou korbou a sklopný do lehu, aby šel používat od narození.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
3.11.20 20:40

@Janli bydlíme na vesnici, v bytě, kdy kočárek budu skladovat dole v místnosti, takže žádné schody. Chci chodit na procházky do přírody, na cyklostezky, na silnice III. třídy, rodiče obou bydlí taky na vesnici. Ale samozřejmě do města, na nákup, na kafe s kamarádky vyjdeme taky. Chtěla bych velkou korbu, houpací a nejsem mic zastánce tříkolky, ideál 4 kola, zadní velké.
Ještě dotaz, když koupím kočárek a vajíčko zvlášť, půjde mi to vajíčko na tu konstrukci kočárku, nebo musím dokoupit adaptéry podle značky? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18261
3.11.20 21:26
@smvladenka píše:
@Janli bydlíme na vesnici, v bytě, kdy kočárek budu skladovat dole v místnosti, takže žádné schody. Chci chodit na procházky do přírody, na cyklostezky, na silnice III. třídy, rodiče obou bydlí taky na vesnici. Ale samozřejmě do města, na nákup, na kafe s kamarádky vyjdeme taky. Chtěla bych velkou korbu, houpací a nejsem mic zastánce tříkolky, ideál 4 kola, zadní velké.
Ještě dotaz, když koupím kočárek a vajíčko zvlášť, půjde mi to vajíčko na tu konstrukci kočárku, nebo musím dokoupit adaptéry podle značky? :)

Pak ti doporučím pro začátek právě něco jako roan marita. Velký, houpací, na vesnici a do terénu ideál. Klidně z druhé ruky. Čtyři pevný kola, otočný jsou na jakoukoliv nerovnost blbý, i když jsou aretovací. U většiny kočárků jdou dokoupit adaptéry na vajíčka jako cybex, romer a maxi cosi. Až ti prcek odroste z hluboké korby, tak terénní sporťák, výborný jsou x-landry nebo levnější prampol zebra. Taky do terénu a k nezničení. A pokud trváš i u velkýho kočáru na otočných kolech, tak si hodně chválí Dorjany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
3.11.20 23:05

@Janli moc díky, na všechno kouknu! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12905
3.11.20 23:52

Taky bych autosedačku koupila zvlášť a k ní případně adaptéry.

Ke kočárku, momentálně mam Stokke Trailz a jsem z něj pořád nadšená. Korbu má fakt velkou, zvládá terén, má velký ten koš dole a co mi hodně vyhovuje, že je docela vysoký, takže se nemusím sklánět, když chci dceru vyndat, přikrýt…cokoliv.
Korba i sporťák jdou po i proti směru :).
A jako bonus se mi i dost líbí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61696
4.11.20 04:54

@smvladenka dvojkombinaci, vajíčko zvlášť :think: záleží, co od toho čekáš, jaký terén atd.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19312
4.11.20 05:31

@luci.no ja take se rozplyvam z Inglesiny. Nebo ani tak ne ja, jako dite. Jak krasne v nem usina a spi. Skoda, ze jsem na to prisla az u tretiho ditete, na prvni dve jsem mela Britax go next, designem a manevrovatelnosti mnohem lepsi nez inglesina, ale hrkadlo, deti v tom byt nechtely, vecne jsem ho tlacila prazdny a deti v naruci… Ne ne, neni nad spici dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19312
4.11.20 05:49

@smvladenka pokud bydlis na vesnici, dam k zamysleni. Take jezdim terenem, les, polni cesty a zvlast ted, v tomto destivem obdobi, si umis predstavit, jak ten kocarek vypada. Nakladat ten blatak do auta a jet s nim k pediatrovi, bych nechtela. Takze v aute mam podobne jako @Janli golfky (lehky sportak), na ktere jde nacvaknou autosedacka a ktere maji otocne sezeni zcela do lehu, takze tam mohu dat jiz velmi male mimco, se zavinovackou i novorozence. Ja mam konkretne golfky stejne jako hluboky kocarek od inglesiny, takze na podvozek od golfek nacvaknu i korbu, ale poslouzi ti i jine golfky (lehky sportak), ktere jdou co nejvice polohovat. Navic tento druhy kocarek pozdeji tak jako tak vyuzijes az bude dite vetsi a nebude se ti chtit tahat s tezkym sportakem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2697
4.11.20 08:38

@Cuddy take mam Inglesinu u 3. ditete ;) My to mame slozitejsi, protoze musim kocar skladat do vytahu. Sice korba je vetsi a musim ji ve vytahu naklonit, ale na jarni dite ideal. Pres zimu v ni vydrzi :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
4.11.20 13:07

Určitě bych nekupovala trojkombinaci! Korbu a vajíčko zvlášť, pak vybrat sportak. My třeba u druhého sli po korbičce rovnou do Valca, takže s nim jsem velký sportak úplně vynechala. A kupovala bych klidně na bazaru, pokud je ten kočár třeba po jednom dítěti tak většinou bývají v super stavu:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat