Jakým způsobem šetříte peníze?

4328
24.3.16 19:03

Jakym zpusobem setrite penize?

Ahoj maminky, tak jsem konecne dospela k rozumu a presvedcila jsem se o tom, ze setrit je treba. Ale celkem jsem bezradna, vubec to neumim :oops: Tak me zsjima jaky zpusobem setrite penize. Spise jak usetrit aby jste nezily od vyplaty k vyplate? Nemyslim tim sporeni, pojistky atd. Myslim jednoduche setreni z vyplat. Dari se vam? Jak jste zacaly, kolik jste nasetrily a tak ruzne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24.3.16 19:08

Jednoduše. Peníze, které dojdou na účet, ihned 3 tisíce posílám na ING konto.
Se zbytkem pak žiji - zaplatím co musím, nechám 4 tisíce na jídlo, zbytek pro útratu anebo také odložím.
Mám přes 90 tisíc bokem. Když chci, koupím si dovolenou, když potřebuju novou ledničku, koupím - neřeším půjčky.
Až tam bude rovných 100, dám je někam na 3 roky, a pak začnu šetřit znovu. Jednou se dětem budou hodit na školu, dopravu atd..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44781
24.3.16 19:09

@marguaret určit si nějakou částku, kterou chci měsíčně spořit (a aby to byla taková, kterou unesete) a hned po výplatě si dát trvalák třeba na spořící účet.. prostě naučit se, že ty peníze ti odcházejí a že s nimi v tu dobu prostě ne můžeš počítat. Samozřejmě ze spořáku nevybírat na pitomosti :mrgreen:
Já třeba šetřím i tak, že mám prasátko, kam dávám všechny peníze utržené z prodeje použitých věcí - moje staré oblečení, autosedačky, kočárky po dětech, hadry, atd. Muž je celkem manuálně zručný, takže občas prodáváme na bazárcích jeho výrobky. Loni jsme díky tomu měli zafinancovanou kompletní útratu na dovolené :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
24.3.16 19:09

@marguaret tak konkrétně třeba já ušetřím nejlíp tak, když peníze ukládám někam, kde je nemůžu vybrat :) Třeba stavební spoření, termínované vklady, spořící účty bez možnosti výběru apod. A kolik? To si musíš spočítat. Buď jsem odeslala ke spoření nějakou částku s tím, že se zbytkem jsem prostě vyjít musela a nebo jsem poslala to, co zbylo na konci měsíce před další výplatou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
856
24.3.16 19:12

@marguaret Já teda šetřím pomalu :lol: Pokaždé, když se mi v peněžence objeví 50-ti koruna, hned ji vhodím do prasátka a přítel taktéž :palec:…díky toho máme během 2 měsíců polovinu peněz na kočárek. Podotýkám, že nic si neodepíráme, kupujeme vše jak jsme zvyklí a platíme co je třeba. Ta „pajda“ nám v peněžence prostě nechybí a víme, že v prasátku je jí dobře :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
735
24.3.16 19:18

Já mám také spořicí účet, takže hned posílám peníze tam a ze zbytku platím vše ostatní. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28885
24.3.16 19:20

Taky prostě měsíčně jednu pevnou částku po výplatě přesunu na podúčet a hospodařím se zbylým.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4328
24.3.16 19:23

Prave ted jsem si na sporici ucet poslala 1000Kc koukam jaky je to krasny stav na sp.ucte a nekouka tam na me nula :) Jeste abych ji tam udrzela a pribyvala :) Asi i dost utracim za jidlo nevim jsme 5ticlenna rodina za jidlo dam tech 15tis. ciste jidlo a z toho 1000na drogerku s plinkama. Je to asi moc, ze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
24.3.16 19:37

Nešetřím nijak zvlášť, prostě to, co neutratím, nechám na účtu a v případě potřeby to někdy vyberu… ale jsem škrt, takže jsem si řekla, kolik tam musím minimálně mít a víc neutratím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
24.3.16 19:44

@marguaret mám rozpočet na měsíc. tu částku vydělím 4 a dám do obálek. každé pondělí pak do peněženky vložím obnos na týden a z toho platím. stále mám přehled kolik asi zbývá. co v neděli v peněžence je vysypu do krabicky „rezerva“ kam chodím když obnos na týden nestačí. tak 2000 nechávám z každého měsíce na účtu a kartou se snažím neplatit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5987
24.3.16 19:48

Základem je, že musí být dostatečný příjem. Pak se dá vymýšlet, jak něco uspořit. Pokud je někdo přinejhorším šulnul, tak moc nevymyslí. Jen zlepšit příjmy. Omezovat výdaje jde jen do určité míry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
24.3.16 19:56

Jsem na MD, takže to moc šetřit nejde, ale snažím se. Padesátky dávám do prasátka, který nejde otevřít, jen rozbít. Dvacky si dávám stranou do skleničky na léto na zmrzlinu. Když prodám věci nebo hračky po dětech, peníze dám stranou a když potřebuju, zase z toho dětem nakoupím. Co dostanou děti, dám jim na účet. Až půjdu do práce bude to lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1317
24.3.16 19:58

@marguaret My jsme začali šetřit od Nového roku. Založili jsme spořící účet a každý měsíc tam hned na začátku pošlu stanovenou sumu, potom s penízky nepočítám a vlastně mi vůbec nechybí… když mi něco na konci měsíce ještě zbyde, zase to tam přepošlu, penízky se sčítají a hned to vypadá lépe :)
Takže teoreticky vycházíme od výplaty k výplatě a každý měsíc končíme s účtem na nule, ale na spořícím je víc a víc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
361
24.3.16 20:03

@marguaret tak základem mého spoření jsou dvě stavební spoření, jedno pro mě a jedno pro manžela - přes to vlak nejede prostě. Jinak to funguje tak že kolem 8. dne v měsíci přijdou obě výplaty. Na 12. den v měsíci jsou nastaveny všechny trvalé příkazy a inkasa. Zároveň vyberu hotovost na jídlo - cca 5 000,– Kč a asi 2 000,– Kč na drobnosti, drogerii a menší nákupy. Pak v průběhu měsíce ještě následuje 1-2× platba za natankování benzínu. No a řekněme že kolem 25. dne v měsíci už žádné platby neodchází. Podle toho kolik je na účtě zapřemýšlím jaké ještě budou do další výplaty výdaje a podle toho přesunu část peněz na spořící účet. Někdy je to 5 000,– Kč někdy jen 2 000,– a někdy třeba i nic. Takto jsem už odkládala na spoustu věcí, například na svatbu (ušetřila jsem asi 40 000,–), na rekonstrukci ložnice (ušetřila jsem asi 15 000,–) na výbavičku pro miminko (25 000,– Kč) a tak podobně. Vždycky je dobré si dát nějaký cíl - částku které chcete dosáhnout a prostě snažit se jí co nejdříve docílit.
Zároveň v poslední době taky používám prasátko, kde dávám pouze padesátikoruny, ale to se mi povede jen tak 3-4× za měsíc, takže to je jen tak čistě pro zabavu - protože tam odkládám jenom já, tak bych peníze pak chtěla použit čistě na nějaký rozmar, jako třeba luxusní masáž, wellness víkend nebo tak něco :) :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62644
24.3.16 20:15

Preposilam zbyle penize za mesic na sporici ucet. Ale nastesti nemusime resit, ze bysme sli od vyplaty o vyplate. Pokud bch chtela usetrit, tak zacnu sledovat akce na jidlo a planovat jidelnicek dopredu, zatim jsem se k tomu nikdy nedostala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama