Šetření a tipy na něj :)

502
15.3.16 13:16

Šetření a tipy na něj:)

Ahoj holky :mavam:,

jelikož brzy začneme stavět, potřebujeme se naučit dost utáhnout opasky, jelikož během stavby budeme naráz táhnout hypotéku na nový dům a nájem na stávající byt 8o, což je dohromady pěkná pálka. Ráda bych se naučila se vejít měsíčně za jídlo, drogerii, oblečení a takové ty drobné věci okolo do nějakých 6 000 Kč pro tříčlennou rodinu, abychom i něco ušetřili stranou.

Najde se někdo, kdo by se se chtěl přidat, předávat si typy a,,hecovat se"?:) :D ;)

Příspěvek upraven 15.03.16 v 18:30

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

621
15.3.16 13:20

Nejvíc se určitě ušetří na jídle, takže určitě vše co půjde koupit v akcích a do zásoby, vařit ve větším, aby ste to měli třeba na dvakrát, levné, ale vydatné recepty. S drogerii je totéž a spíš se zamyslet co z té drogerie skutečně potřebujete, oblečení přes internet. bazarku nebo klasických sekáčů…otázka je kolik je dítěti, jestli může jist s vámi nebo jí třeba ve školce, škole… ;)

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
502
15.3.16 13:25

@xLucikx Je pravda, že na akcích se ušetří hodně, mně teďka nejvíc vyhovuje nakupovat přes Itesco, kde předem přesně vidím, kolik bude nákup stát a podle toho ho upravuju:) ale stejně se pak ty peníze nějak rozkutálej - svátky, narozeniny v rodině, jdu na kukandu do Lidlu a zalíbí se mi něco na sebe, přestože jsem šla jen třeba pro chleba apod.. :mrgreen:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
502
15.3.16 13:28

@xLucikx jinak malá chodí do školky, takže jí tam, manžel i já jíme v práci zadarmo, takže ta částka je jenom na snídaně, večeře, svačiny a víkendové celodenní vaření. Oblečení na malou kupuju větčinou právě v Lidlu, mají kvalitní věci za pár korun, ale je to zrádné, protože mě toho vždycky zaujme hodně a neumím to tam nechat :nevim:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lucieus
15.3.16 13:39

Ahoj :mavam: já se přidám. Máme už jednu hypotéku na byt a chceme taky stavět. Byt byl koupen na rychlovku, byla jsem už těhotná a u rodičů nebylo možné bydlet. Kromě hypotéky máme ještě dluh na rekonstrukci a přítel má menší dluh z mládí :roll: Jelikož vycházíme jen tak tak, s domečkem ještě chvilku počkáme. Výhodou je, že máme vlastní pozemek, ale ty finance chybí na stavění a vše kolem toho. Snažím se též nakupovat v akci a vařit doma. Do restaurace jdeme 1 za rok a to když máme výročí :lol: Ještě nás letos čeká svatba, takže další díra v rozpočtu :zed: Věci pro malou dostávám a nebo kupuji přes bazárky, nebo v akci. Zatím jsme nic neušetřili, protože vždy se najde nějaká nečekaná platba :pocitac: přítel pracuje a já stále na RD, takže jen tak něco neušetříme.

  • Citovat
  • Upravit
502
15.3.16 13:43

@Lucieus Ahoj, to jsem ráda, že se přidáš :dance: :mavam: my bohužel i na pozemek máme hypotéku (tu teď platíme spolu s nájmem, ale v červnu nás už čeká i stavba a to to teprve začne lítat :roll: Kolik měsíčně cca utratíte za jídlo, drogérku, oblečky pro dítě atd.?:-) my cca něco přes těch 6 000Kč, ráda bych se vešla komplet pod 5 000Kč, ale nevidím to moc reálně:(

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58592
15.3.16 13:53

@Meryls co se týče jídla a drogerie - sleduju akce, syslim. ale zase nekupuju vše akční, ale jen „dobré“ věci :think: hodně nás zachraňuje mrazák :mrgreen: maso a spol od řezníků ve velkém, to je taky hodně znát (když koupíš 20 kg hovězího, nedáš za něj 200 kč za kg. Jar a podobné věci kupujem mega balení /makro/, oblečení tak max lupilu nebo bazárky - pro sebe téměř nic :nevim: pokud to jídlo máš mimo oběd, tak nechápu - my to dáme za 4 lidi, vařím denně :mrgreen:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16407
15.3.16 13:57

Vyzijeme ze 4.000,– na vse…obcas s 5.000,–…nekupuju zadne blbosti jen dulezite veci…nakupuju hlavne v akci

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lucieus
15.3.16 13:59

Za oblečení skoro nic. Je to tak +-500 měsíčně a ani to ne, malá vše dostane a i když má 14 měsíců, máme velikost 9-12 už asi půl roku :lol: Největší náklady jsou plínky, UM a různý pochoutky pro děti, což je pěkná pálka, když to neseženu v akci :roll: Malá měsíčně i plínkama a UM tak 1500,– na jídle tak 3000 - 5000,– Maso kupuju v akci a do zásoby do mrazáku, vajíčka dostáváme domací, výměnou za tvrdý chleba a skořápky :D brambory máme od tchýně a když přijede na návštěvu, taky něco přiveze :lol: Drogerii nekuppuji tak často, šampony a sprcháče v akci a opět do zásoby, když jsou nějaké peníze na víc. Jelikož pračka stále pere :zed: prášek kupuji tak jednou za 2-3 měsíce a v akci, velkou krabici asi za 300kč. Jinak mě už nic nenapádá, ale ne a ne ušetřit :pocitac:

  • Citovat
  • Upravit
502
15.3.16 14:01

@martina.se jojo, obědy přes týden nevařím :think: ale dělám kolikrát teplé večeře (ale spíš zeleninové) a vařím o víkendu. fakt se vejdete se vším do 5 000Kč pro 4 členy? Jsi dobrá :palec: já mám většinou nákup jednou za týden přes itesco kolem 800Kč - tam mám jídlo a drogerii (jako sprcháče, deodoranty, pasty atd.), jin ak prací prášek kupuju od jedné známé, co to tahá z němečka a velkej Ariel mě vyjde na necelých 250Kč:)

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
502
15.3.16 14:04

@Lucieus já teď plánuju dávat do kasičky každý týden 400Kč, které budu vybírat jen na dárky pro rodinu a kroužky pro dceru (narozeniny, Vánoce atd., prostě na mimořádné výdaje:-) Uvidíme, jak se to osvědčí. Myslím, že to nebude tak bojet, jako výdaje před Vánoci, když se musí vytrhnout z normoš rozpočtu a účet pláče :mrgreen:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
502
15.3.16 14:05

@Bobby to je prima, budu ráda za typy, jak se Vám to daří:)

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58592
15.3.16 14:05

@Meryls 6000 tis se všim všudy - nepočítám plíny a mléko pro malého, to kupuje chlap zvlášť. Ale jídlo, drogérka, běžné drobnosti. Např prací prášek kupuju jen v akci - peru denně, ale vydrží mi strašně dlouho. atd.. chce to vychytat ;) a taky neříkám, že vždy.. když berem 20 kg masa, tak je to samože někde jinde :lol: ale zase pak jen hrabu v mrazáku a nemusim pár měsíců nic kupovat.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
502
15.3.16 14:09

@martina.se jak to funguje, když si koupíte tolik masa najednou? Na kolik to pak vyjde? a to si porcuješ, něco to už je nějak naporcované?:) já mám teda teď malinký mrazák, ale do budoucna… :)

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58592
15.3.16 14:14

@Meryls kupujem od známého, naposledy jsme brali 120 kč za kg, je v tom vše.. chlap doveze přepravku plus sáček (kosti a spol na vývar, ty jsou bokem).. zbytek si naporcuju jak chci, jsou tam všechny druhy masa, prostě mix, takže mam na vše, rovnou si to popíšu, našupu na mrazák a pak beru.. to samé krůty.. mi snad ani nic jiného krom hověz a krůtího nejíme - sem tam kuře :mrgreen: mrazák je super.. když půjdeš do obchodu, dáš za hovězí kýtu klidně 200 kč za kg. Já ji mám za stejnou cenu jako ostatní maso. A ono je to pak znát - ta úspora je fakt velká, u nás je maso často. :mrgreen:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama