Japonsko - co jste navštívili?

Anonymní
3.11.20 20:39

japonsko - co jste navstivili?

Ahojte,

o Japonsko se zajimam uz cca 15 let a tak nejak od zacatku planuju se tam podivat, ale nikdy jsem nemela prilezitost ci finance a tak to zatim zustalo o obcastneho povzdechnuti.

Rozhodla jsem se to zmenit a zacala jsem planovat cestu s casovym horizontem 2022. Moje predstava by byla 2 tydny, vic si nemuzu dovolit uz kvuli detem a financim. O japonsku lecos vim, sleduju i anglicky mluvici youtubery, kteri v Japonsku ziji a samozrejme po Japonsku cestuji prave diky tomu vim o tolika krasnych mistech, ze absolutne netusim, kam se podivat.

Tak me napadlo se zeptat vas, kteri jste Japonsko uz navstivili, co doporucujete VY. Co jste videli a povazujete za absolutni mus?

Jaky byl vas rozpocet? Jeli jste s detmi nebo bez? Jakych chyb se vyvarovat?

Dekuju za rady a tipy

Prosim o zachovani anonymu. Chodi sem rodina a prozatim nechci, aby o tom vedeli.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
233
3.11.20 20:59

Jestli sleduješ YouTubery, tak určitě znáš AbroadInJapan, za mě super informativní videa a má dobrou webovou stránku s tipama na výlety v každé prefektuře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.20 21:00

Syn byl 2× poprvé 20 dnů po druhé 3 měsíce. Po druhé si domluvil,,brigádu,, na farmě s kavarnou tam dopo pravoval a odpo a víkendy volno. To celkem snížilo náklady i když druhou polovinu pobytu už byl na hotelech. Poprvé byl v Tokiu a okolí cca hodinu cesty (oceán a tak) po druhé Nagasaki a okolí. Procházel chrámy, jeho kamarádka má tátu,,kněze,, nebo co to tam mají. Náklady cca 100 tis

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.20 21:03
@JitulkaJ píše:
Jestli sleduješ YouTubery, tak určitě znáš AbroadInJapan, za mě super informativní videa a má dobrou webovou stránku s tipama na výlety v každé prefektuře

prave ze znam. Jenze, kdyz ja bych se chtela podivat fakt vsude a to nejde. Musim udelat nejaky uzsi vyber.

Ta webova stranka s tipama, tu neznam. Mas link prosim?

• Citovat
  • Nahlásit
32770
3.11.20 21:28

Pokud bych jela do Japonska, v programu by neměla chybět jízda rychlovlakem a ostrov králíků. Ale chtěla bych vidět úúúplně všechno, to je jasné. Příbuzná v Japonsku byla, vlakem jela a když se potkaly na trati dva Šinkanzeny proti sobě, udělalo to jen bzing a byly pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
3.11.20 21:33

Mne se nejvic libilo Kyoto a okoli, taky se mi hodne libilo Magome a Tsumago (doporucuju prespat v Magome, aby si clovek uzil mestecko rano bez lidi, ale ryokany jsou tam celkem drahy no) a moc se
mi libilo Jigokudani - opice v termalech :)
Taky jsem tam byla jen na 14 dni, vyslo nas to ve dvou cca na 80
nebo 90k vcetne letenek a railpassu, ale bylo to uz v 2015

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
3.11.20 21:38

Co bych naopak priste vynechala je Osaka, i
kdyz jedno odpoledne proc ne… taky je dobry nepodcenit rezervaci nekterych linek shinkansenu, obzvlast o vilendech a svatcich (treba Tokyo-Nagano byl
fakt boj a nektere linky neni mozne nastoupit bez mistenky, my to teda udelali, ale pruvodci z nas - sedicich na zemi u dveri - byli celkem nestastni :mrgreen: )
a taky bych nehledela na penize a jedla unagi a yakiniku od rana do vecera :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.20 21:43
@lalouch píše:
Mne se nejvic libilo Kyoto a okoli, taky se mi hodne libilo Magome a Tsumago (doporucuju prespat v Magome, aby si clovek uzil mestecko rano bez lidi, ale ryokany jsou tam celkem drahy no) a moc se
mi libilo Jigokudani - opice v termalech :)
Taky jsem tam byla jen na 14 dni, vyslo nas to ve dvou cca na 80
nebo 90k vcetne letenek a railpassu, ale bylo to uz v 2015

do tsumago a Magome chci taky, to je pevny bod v planu. Kolik tam stalo ubytovani? Ja chtela 2-3dny, ale pokud to je drahe, tak to omezim.

Ja pocitam s rozpoctem 100k na dve osoby.

• Citovat
  • Nahlásit
685
3.11.20 21:47

Mne teda stacila 1 noc v Magome, rano jsem si to prosla a pofotila pred snidani a po snidani jsme pesky vyrazili do Tsumago a nejak zas nevim, co bych tam delala dyl, ono tam toho moc neni… myslim, ze nas noc
se snidani stala kolem 3-4k (coz pro nas tehdy bylo dost, mladi backpackeri :mrgreen: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.20 22:00
@lalouch píše:
Mne teda stacila 1 noc v Magome, rano jsem si to prosla a pofotila pred snidani a po snidani jsme pesky vyrazili do Tsumago a nejak zas nevim, co bych tam delala dyl, ono tam toho moc neni… myslim, ze nas noc
se snidani stala kolem 3-4k (coz pro nas tehdy bylo dost, mladi backpackeri :mrgreen: )

Ja chtela projit z Magome do Narai, pry to ma byt dech berouci prochazka japonskymi lesy a prirodou. Tak ted nevim, no

• Citovat
  • Nahlásit
685
3.11.20 22:05

Jo tak to asi dava smysl aspon na 2 noci pri
ceste… urcite to bude pekny, i jen ta trasa
do Tsumaga byla moc hezka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8282
3.11.20 22:12

Byli jsme v roce 2015.. doporučuji pořídit si travel pass na Šinkansen do první třídy..není to tak drahé a hlavně si člověk sedne což oceníte když budete přejíždět..my navštívili Tokio, Nikko, Nagano, Kyoto, Hirošimu a dalších pár menších měst (Matsumoto castle atd)..Tokio mě oslovilo míň než Kyoto ale asi proto, že Kyoto bylo ještě „donedávna“ hlavním městem a zároveň historickým..půjčili jsme si tam kola a projeli co šlo :) Hirošima je také nádherné město, dýchá nejen historie ale bohužel i také trošku smutek.. ale rozhodně stojí za to ho navštívit..v Ósace jsme nebyli :lol: tam by se k mým tetováním stavěli asi hodně špatně :mrgreen: :lol:

Jinak jsme letěli se společností ANA z Duseldorfu, maximální spokojenost :) celkově nás dovolená vyšla ve dvou na 25 dní kolem 110 000.. rozhodně to ale není tak drahé jak všichni říkají, my nakoupili hodně dárků.. jediné co mě mrzí je, že jsme nestihli Okinawu..ale to máme v plánu za pár let přes Singapur, Koreu a tak :) kdyby Tě něco zajímalo, napiš zprávu, ráda napíšu víc :) byla to jedna z nejlepších dovolených co jsem kdy zažila a nelituji těch peněz ani na vteřinu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5696
3.11.20 22:23

Žila jsem a studovala v Japonsku. Doporučuji Tokio, Kawagoe, Nagoju, Naru, Hirošimu a moje milované Šikoku ❤️ Tokušima se mi moc líbila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34988
3.11.20 22:24

Tokio, Nikko, Kyoto, Kobe, Nara, Himeji - hrad, Odaiba a samozřejmě přístav Jokohama :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.20 22:50
@Wani píše: Žila jsem a studovala v Japonsku. Doporučuji Tokio, Kawagoe, Nagoju, Naru, Hirošimu a moje milované Šikoku ❤️ Tokušima se mi moc líbila.

no dobre, dekuju, ale co konkretne?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat