Nejlepší jazyková učebnice

839
22.11.19 20:06

Jazyková učebnice

Ahoj, potřebovala bych poradit ohledně učebnice angličtiny - na úroveň zhruba k B1, a učebnice němčiny pro naprosté začátečníky.
Pakliže se někdo učíte, nebo se snažíte zlepšovat v jazycích doma, ráda také vyslechnu vaše tipy.

Předem díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

401
22.11.19 20:30

@yocheved záleží aké máš ciele. Jestli sa chceš po nemecky domluviť na krátkej dovolenke, stačí ti hocijaká učebnica pre začiatočníkov a z nej sa postupne uč slová a frázy ktoré potrebuješ. ;)
Pokiaľ máš Aj +- na úrovni B1, pokojne si vyber v kníhkupectve cudzojazyčnú knihu (pohádka, harry Potter je na to učenie tiež vhodná) a začni čítať a prekladať. Naučíš sa tak slová i fráze v kontexte, za mňa je to i zábavnejši spôsob než vyplnovat pouze gramatické cvičenia v knihe do nekonečna :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.19 20:32

Na učebnicích je napsané pro jakou úroveň jsou. Záleží, jestli pro dospělého, pro středoškoláka, pro samostudium, výuku jeden na jednoho nebo ve skupině. Doporučuji sledování seriálů v angličtině s anglickými titulky na zlepšení poslechu, mluvení, výslovnosti. Nebo je spousta videí na internetu, na helpforenglish.cz je na ně spousta odkazů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
484
22.11.19 20:37

Také jsou fajn různé aplikace jako je Memrise nebo Duolingo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
22.11.19 20:55

Díky všem - učebnice jsou pro neteř, tipy na domácí pilování je jen pro mě. Neteř je ve druháku a jazyky ji baví, takže chce jet sama ještě doma z dalších zdrojů. Z čeho jsem se kdysi učila já, to už je samozřejmě dost za zenitem :mrgreen:. Já přijdu s jazyky do styku hlavně pracovně, takže běžnou komunikaci pomalu zapomínám. Takže appky se určitě šiknou :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama