Druhý cizí jazyk - jaký?

2
17.11.19 17:50

2 jazyk

Ahoj.
Chci se zeptat na základce jsme měli jen na výběr druhého jazyků NJ jenže se blíží střední škola ale mě NJ vůbec nebaví a chtěl bych jiný jazyk jenže nevím jestli na střední budu už potřebovat nějaké základy jiného jazyku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16363
17.11.19 18:06

Ne, začíná se od začátku. Dcera mělana základce němčinu, na střední ruštinu a úplně bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4583
17.11.19 18:14

Na gymplu jsme měli anglinu a němčinu a pokročilost se určila podle rozřazovacích testů. Většina měla jeden jazyk pokročilý a jeden od začátku, někteří měli oba jako pokročilí nebo začátečníci. Takže by to mělo být fuk. Ale můžeš se mrknout na stránky školy, která Tě zajímá, mohli by tam mít nějaké info…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13456
17.11.19 18:18

Jak kde, já šla na ucnak, ale už sme byli roztrideni podle jazyků ze ZŠ. Úplně ty základy sme se znova neucili a vím že spolužák na základce neměl angličtinu a pak měl v prváku co dělat co se to doučit. Úplně od začátku sme začínali druhý jazyk - ruštinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16363
17.11.19 18:20
@Kriss Tina píše:
Jak kde, já šla na ucnak, ale už sme byli roztrideni podle jazyků ze ZŠ. Úplně ty základy sme se znova neucili a vím že spolužák na základce neměl angličtinu a pak měl v prváku co dělat co se to doučit. Úplně od začátku sme začínali druhý jazyk - ruštinu.

to je ale první jazyk, to je jasný. Tam se běžně rozřaďuje. Ale u druhého jazyka se většinou začíná od začátku. Oni toho stejně z toho druhého jazyka moc neumí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
17.11.19 18:41

Anj jsme od zacatku nejeli, zacali jsme tam kde by se na zs melo koncit, nekdo mel problemy, spanelstinu jsme jeli od zacatku a od tretaku jeste arabstinu take od zakladu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16363
17.11.19 18:45
@Peggy54 píše:
Anj jsme od zacatku nejeli, zacali jsme tam kde by se na zs melo koncit, nekdo mel problemy, spanelstinu jsme jeli od zacatku a od tretaku jeste arabstinu take od zakladu

tak angličtina je hlavní povinný jazyk na základce, tam se prostě jede dá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
17.11.19 19:05

@vokishka za nas to nebylo, za nas si ve treti tride mohli vybrat mezi anj a nmj a pak od sednicky zaklady toho druheho,.. nemcinu jsem nenavidela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
17.11.19 19:09

Hlavně jak je to s ruštinou kdyby sem ji chtěl místo NJ jestli se začíná Od začátku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.11.19 19:16
@Zbynk0 píše:
Hlavně jak je to s ruštinou kdyby sem ji chtěl místo NJ jestli se začíná Od začátku

Začíná od začátku, ale nejede se tak pomalu, jako na základce. Každoročně mi chodí děkovat němčinaři, jak skvělé jsem jim dala základy, že se v pohodě chytli na střední a aspoň první rok nejsou ve stresu ještě z druhého cizího jazyka. :mavam: anonym povolání

• Nahlásit
  • Citovat
16363
17.11.19 20:19
@Anonymní píše:
Začíná od začátku, ale nejede se tak pomalu, jako na základce. Každoročně mi chodí děkovat němčinaři, jak skvělé jsem jim dala základy, že se v pohodě chytli na střední a aspoň první rok nejsou ve stresu ještě z druhého cizího jazyka. :mavam: anonym povolání

Obě mé dcery začaly ruštinu až na střední, jeli od začátku. Jedna z ní má maturitu za jedna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama