Angličtina, nebo španělština?

7
15.11.19 08:11

Angličtina nebo španělština

Prosim o radu.
Mám podle Vás maturovat z angličtiny, kterou mám na B1-B2, nebo ze španělštiny, kteří mám A1- A2, ale za to mě moc baví, a dokážu se ji na rozdíl od angličtiny učit sama doma.. Do maturity mám ještě 2roky.
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

438
15.11.19 08:31

@Maru7 angličtina, tu budeš potrebovať do budúcna viac :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1423
15.11.19 08:46

Já se kdysi učila aj (od základky), nj, šj a rj a s odstupem 11 let od maturity musím říct, že jedinej jazyk, kterej mi k něčemu je, je ta angličtina. A to bydlím v německém pohraničí, ale vůbec němčinu nevyuzivam. Ale záleží, co budeš dělat dál, třeba bude mít španělština taky využití 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69
15.11.19 08:49

Určitě angličtina. Bez ní se dneska neobejdeš. A naopak pokud nebudeš vyloženě pracovat se španělštinou tak se bez španělštiny obejdeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
15.11.19 08:51

@Maru7
Za mě je to úplně jedno… V budoucnu, až budeš potřebovat práci, se tě nikdo nebude ptát na to, z jakého jazyku si maturovala, ale který jazyk umíš.
Jestli tě víc baví španělština, tak se jí drž, ale udržuj si i tu angličtinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
15.11.19 08:56

Pokud si můžeš zvolit, maturuj z obojího. Jeden předmět budeš mít zdarma a budeš mít víc času na přípravu na přijímací zkoušky. U nás na gymplu to šlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.19 08:58

Souhlasím s @hehehe, je to úplně fuk - pokud si tedy věříš, že se z té španělštiny dokážeš na maturitu připravit, a současně se nevyprdneš na angličtinu, protože ta se ti bude určitě hodit, ať budeš dělat skoro cokoliv (nejenom jako zaměstnání, ale i třeba řešit nějaký problém s počítačem, cokoliv si hledat na internetu - v angličtině máš spoustu zdrojů, spoustu programů…)

Takže klidně maturuj ze španělštiny, jestli tě to bude víc bavit. Já jsem taky nematurovala z AJ, ale z jiného jazyka a nikdy se mě na to nikdo neptal. Nicméně AJ potřebuju neustále.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
15.11.19 09:29

Samozřejmě chce maturoval i z AJ. Mluvím ale teď o te státní maturitě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
545
15.11.19 09:36

Je to jedno. V budoucnu se te nikdo nebude ptat, z ceho jsi maturovala. A podstatne bude, jak ten jazyk budes umet, jestli budes schopna se domluvit nebo pouzivat v pisemne komunikaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6627
15.11.19 10:30

Umim nekolik jazyku a popravdě, jediný který používám je angličtina. Možná se to do budoucna kvůli brexitu změní, ale to je daleko. A i tak to misto zaujme bud nj nebo fr, určitě ne španělština

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
545
15.11.19 10:36
@Lalelale píše:
Umim nekolik jazyku a popravdě, jediný který používám je angličtina. Možná se to do budoucna kvůli brexitu změní, ale to je daleko. A i tak to misto zaujme bud nj nebo fr, určitě ne španělština
Prave, ze anglictinu umi (skoro) kazdy. Ale obcas jsou potreba i znalosti jinych jazyku a zamestnavatele jsou ochotni dobre platit aby sehnali treba ucetni se znalosti holandstniny nebo logistika s francouzstinou. Takovych mist treba neni mnoho, ale jsou skvele placena.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6627
15.11.19 11:49

@murra hodně specifické, znám takové lidi a je jich velmi málo, a vesměs si hodně šli za svou kariérou, takže by se asi neptali na emiminu. Těch, co umí nějaký netradiční jazyk a la finština a nemají s ním žádné uplatnění znám víc. Jinak tu aj si dovolím rozporovat :D Úplně každý se jí učí, ale lidí, co ji umí na opravdu obstojne úrovni, už zase tolik není. Než tu španělštinu, volila bych na pozici zakladatelky aj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
545
15.11.19 12:45
@Lalelale píše:
@murra hodně specifické, znám takové lidi a je jich velmi málo, a vesměs si hodně šli za svou kariérou, takže by se asi neptali na emiminu. Těch, co umí nějaký netradiční jazyk a la finština a nemají s ním žádné uplatnění znám víc. Jinak tu aj si dovolím rozporovat :D Úplně každý se jí učí, ale lidí, co ji umí na opravdu obstojne úrovni, už zase tolik není. Než tu španělštinu, volila bych na pozici zakladatelky aj.

Muj nazor je, ze anglictina uz je v dnesni dobe standard, a ze je urcite velke plus umet dalsi cizi jazyk a jeste mit nejakou odbornost k tomu. Ale samozrejme, zalezi na konkretnim zamestnani. Je cela rada pozic, kde si clovek vystaci jen s cestinou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2068
15.11.19 22:56

Já maturovala z francouzštiny a neměnila bych. Miluju ten jazyk, naopak angličtinu ráda nemám, ale asi to bude taky tím, že jsme měli na gymplu tragické angličtinářky. Vím, že v dnešní době angličtinu chtějí všude, ale zrovna španělština je taky docela rozšířený jazyk, ségra žila v Latinské Americe a má španělštinu C2 a využije ji tady taky, i když tu aj k tomu taky potřebuje, ale ona nemá problém ani s ní.

Být tebou bych maturovala z toho, co je ti bližší, já se o svaťáku šprtala ostatní předměty a francouzštinu jsem měla večer „za odměnu“ vždy pár otázek, tehdy mi to krásně lezlo do hlavy a strašně mě to bavilo.

Držím palce. Jo a nevím, kam uvažuješ jít po střední, ale např. na ekonomku (alespoň ještě před několika lety) se dělaly přijímačky ze 2 jazyků, nebo kdybys šla na fildu na jazyky… španělština podle mě využití má.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
16.11.19 05:42

@Lollitka a co dělá za práci tvoje sestra? :)
Já chci učit ve školce :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama