Angličtina na jazykovce po maturitě

Anonymní
16.1.21 22:57

Jazykovka nebo co?

Caute, letos maturuju. Doufam, ze nase maturita bude mit stejnou cenu jako u ostatnich, ja osobne se ji zas az tak nebojim. Kazdopadne myslite si, ze je dobry napad jit na pomaturitni studium anglictiny? Nevim na jakou vysku bych sla a nechci se zbytecne nekam hlásit, kdyz se mi zadny obor uplne nezamlouva. Rada bych slysela názory na jazykovku, kolem me jsou totiz ruzne😂

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2081
16.1.21 23:08
:roll:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
16.1.21 23:39

Já bych šla na vysokou. Mě by rok na jazykovce přišel jako plýtvání času. Co z toho? Pokud si ale už teď nemůžeš vybrat z žadného oboru na vysoké, nemyslím si, že za rok po jazykovce bude výběr nějaký jiný.
Jinak držím palce k maturitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
16.1.21 23:41

Jestli bude ta možnost, tak radši než na jazykovku tak běž někam do ciziny. Kámošky byli jako au-pair a jedná jako plavkyně v nějakým resortu přes prázdniny.
Jeden měsíc si vydělala prachy, druhý měsíc procestovala s partou ameriku a ještě si domů přivezla prachy a zažitky. Lepší než jazykovka v čr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
881
16.1.21 23:46

To už jdi radši normálně do pracovního provozu než plýtvat čas a peníze na jazykovce. Co s tím? A že ceny nejsou zrovna malé. :think: Jak se ti může nezamlouvat vůbec žádný obor? Co máš za střední, případně jaké máš vybrané semináře?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.1.21 00:04

Pokud mas nekoho, kdo ti těch 30 tisic za jazykovku zaplatí, sla bych do toho! Je to super prodlouzeni studenta, se zakončením mezinárodní zkousky (jako mam ja:)) pak zaměstnavatel o tve znalosti anglictiny na hodne dobre úrovni vi. Pokud se ti zadny obor nezamlouvá, nezen to na silu kvuli titulu, samozrejme zalezi jakou mas skolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.21 09:07

@prejeta_zaba Mám obchodní akademii a škola se mi nezamlouvá, protože u nás ve městě není žádný navazující obor na mou střední a do jiného města fakt nechci

• Citovat
  • Nahlásit
881
17.1.21 10:32

A proč ne? Budeš bydlet u rodičů navždy? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1123
17.1.21 10:45

Měla jsem to stejně. Akorát já po přijímačkách na obor na vysoké byla asi 5. pod čarou a až tehdy mi došlo, že ten obor vlastně nechci studovat (literatura v angličtině). Naši navrhli mi zaplatit jazykovku - angličtinu.
Ten rok PREZENČNÍHO studia mi strašně pomohl. Obrovsky jsem se rozmluvila, měla čas se rozčíst v angličtině a prostě celkově to bylo obrovské plus. K tomu mám navíc ofiko certifikát ze závěrečné zkoušky. Mezitím jsem se přihlásila na jiný obor - Angličtinu v podnikání a super. Mám BC. a už 5 let praxe v zaměstnání, kde mluvím anglicky denně. Takže opravdu se mi to všechno vyplatilo.
Upřímně nevím, jak by to vypadalo teď, v době corony, kdy je obrovské riziko, že budeš většinu času doma. Jako jo, odloží ti to starost o zaměstnání a pod. Ale stejně… Asi bych neobětovala tolik peněz protože „nevím co chci.“
Spíš si vyhraň třeba týden-dva, kdy se budeš opravdu intenzivně dívat po oborech, které by tě zajímaly a zamyslíš se, jeslti opravdu chceš tu vysokou teď a nebo si ji doděláš později třeba.
Pokud máš angličtinu bídnou a nebo průměrnou, tak ti může jazykovka rozhodně pomoct. Obzvlášť v době, kdy angličtinu vyžadují všude. Ale pozor. Obrovské množství firem chce angličtinu, ale pak ji použiješ jednou za dva roky, když se bavíš s nějakým polákem… Na to ti stačí i to co máš ze školy. Pokud ale chceš dál studovat a dál se rozvíjet, proč ne.
V dnešní době už ale angličtina opravdu nestačí. Bere se jako takový základ spíše. Takže pokud půjdeš na jazykovku s angličtinou. Ve volném čase bych se taky věnovala učení se i jinému jazyku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
768
18.1.21 08:36

Ahoj,

já na jazykovku šla, když mě po maturitě nevzali na vysokou a byl to naprosto super. Jazyky jsem vždycky měla ráda, sešla se nás tam bezva parta a byl to takovej prima bezstarostnej rok. Dopoledne škola, odpoledne většinou brigáda, ale jinak no stress :) Člověk na rok nevypadne ze školy, nezleniví a na vysokou jsem šla po roce :) Takže za mě určitě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat