Pedagogické minimum-kurz

63
15.1.21 11:51

pedagogické minimum-kurz

Chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo informace o pedagogickém minimu. Studovala jsem VOŠ jiného zaměření, mám sportovní gymnázium. Příští rok si budu u nás na škole dodělávat Bc. z oboru Voločasový pedagog, ale s tím mohu maximálně do DDM. Pokud bych chtěla učit tělocvik na ZŠ, musela bych si dodělat nejspíše pedagogické minimum že?
Hledala jsem na internetu a našla jsem pouze zase tříleté studium Bc. nevíte zda se dá dodělat nějaký roční třeba jenom?
Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
81
15.1.21 12:02

Ahoj, ja mam v planu si ho udelat, ale zatim nemam stoprocentni informace, takze za ne uplne nerucim…Chci jit na UHK, musis na to mit Mgr. studium. Je to na dva semestry dalkovyho studia s tim, ze na zacatku je tyden v kuse. Stoji to neco kolem 14 000. A na konci je zkouska a obhajeni prace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8903
15.1.21 12:12

Dělala jsem „pedagogické minimum“ na UHK, viz příspěvěk výše, asi před 9 lety. Studium trvalo cca od poloviny srpna do konce května, na začátku bylo 7 dní po 8 hodinách, pak hlavně víkendy. Ale bohužel je určeno jen pro lidi s titulem Mgr. nebo Ing. Předpokládá se, že máš odborné státnice hotové a doděláváš hlavně pedagogiku, psychologii a didaktiku :think: Po absolvování jsi Učitel střední školy, platí to pro 2 a 3. stupeň vzdělávání ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12328
15.1.21 12:16

:potlesk: @kacud97 pedagogicke minimum už se to nejmenuje. Sondovala jsem, my s VOS můžeme buď od začátku na Bc. obory, nebo v rámci celozivotka na Vychovatelstvi. A souběžně s tím na další kurzy celozivotka. Maji to tam hezky rozepsane.
Co bys chtěla dělat?
Na UHK, ještě doplním

Příspěvek upraven 16.01.21 v 07:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47415
15.1.21 13:17
@kacud97 píše:
Chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo informace o pedagogickém minimu. Studovala jsem VOŠ jiného zaměření, mám sportovní gymnázium. Příští rok si budu u nás na škole dodělávat Bc. z oboru Voločasový pedagog, ale s tím mohu maximálně do DDM. Pokud bych chtěla učit tělocvik na ZŠ, musela bych si dodělat nejspíše pedagogické minimum že?
Hledala jsem na internetu a našla jsem pouze zase tříleté studium Bc. nevíte zda se dá dodělat nějaký roční třeba jenom?
Děkuji :)

pokud chces ucit na zs, musis mit vysku, mgr./ing.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53449
15.1.21 13:43

Ted je obdobi, kdy se podavaji prihlasky. Tak si podej prihlasku na VS a studuj. Ped. minimum je k nicemu, kdyz nemas Ing. nebo Mgr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4095
16.1.21 03:54

Na JCU je studium pedagogickych ved pro 2. stupen ZS a SS v ramci celozivotka, jestli jsem to dobre pochopila tak trisemestrove a prijimaji jen absolventy Ing. a Mgr. Jestli maji i jine programy nevim, zajimala.jsem se jem o tento. Informuj se primo na konkretni fakulte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
21.1.21 08:29
@g.sandova píše: :potlesk: @kacud97 pedagogicke minimum už se to nejmenuje. Sondovala jsem, my s VOS můžeme buď od začátku na Bc. obory, nebo v rámci celozivotka na Vychovatelstvi. A souběžně s tím na další kurzy celozivotka. Maji to tam hezky rozepsane.
Co bys chtěla dělat?
Na UHK, ještě doplnímPříspěvek upraven 16.01.21 v 07:10

my máme na škole to celoživotní vzdělávání, ale moc jsem to nepochopila…co to znamená přesně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12328
21.1.21 08:46
@kacud97 píše:
my máme na škole to celoživotní vzdělávání, ale moc jsem to nepochopila…co to znamená přesně?

co konkrétně chceš vědět? Jak se jmenuje ten kurz, co se u vás na škole nabízí?
Ten tleskající smajl je tam omylem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47415
21.1.21 10:51
@kacud97 píše:

Celozivotni vzdelavani je siroky pojem. Jsou tam ruzne obory urcene ruznym „studentum“. Pedagogicke minimum pro ucitele zs je urceno ansolventum mgr./ing. oboru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat