VOŠ diplomovaná všeobecná sestra

11522
13.1.21 21:07

VOŠ diplomovaná všeobecná sestra

Dobrý večer, prosím je tu někdo, kdo aktuálně studuje VOŠ, obor diplomovaná všeobecná sestra?
Něco bych potřebovala, děkuji moc :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
743
13.1.21 21:15

Já si dávala přihlášku na VOŠ a zjišťovala si tehdy různé info, ale jsem teda na VŠ. Záleží, čeho by se dotaz týkal, možná bych mohla pomoct, i když jsem na VŠ :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
269
13.1.21 21:26

Studuju dalkove, jsem ve třetím ročníku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11522
13.1.21 21:43

@AkiB moc děkuji, ale potřebuji VOŠkaře. Nicméně se zeptám, zda jdeš ze zdrávky nebo z gymplu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11522
13.1.21 21:43

@Mirenka prosím děláš ve zdravotnictví, jak zvládáš praxe? Může to člověk dát bez zaměstnání ve zdravotnictví?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11522
13.1.21 21:44

@Mirenka ještě doplním, je těžká chemie, biochemie atd.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
269
13.1.21 22:08

@g.sandova já jsem takový zvláštní případ ale. Momentálně jsem na rd, synovi byly v prosinci tři. mám gympl, rok VŠ všeobecná sestra, 3 semestry všeobecného lékařství, to jsem nezvladala, tak konec a ze zdravotnictví jsem vypadla, protože jsem pak otěhotněla. Po mateřské jsem začala v Praze VOŠ všeobecná sestra, ale bez hlídacích babiček to nešlo, nicméně první rok jsem dokončila (uznali mi dost z VŠ), nepracovala jsem v nemocnici (v té době taková poptávka nebyla, tak jsem šla dělat do dm a studium jsem ukončila. V průběhu druhého těhotenství jsme se vrátili z Prahy do mého rodného města a když byly synovi 2.5 roku, nastoupila jsem do 2. ročníku na VOŠ, uznali mi to předchozí studium.
Teď ještě nepracuji v nemocnici, chodím pouze na praxe, nástup mám domluvený na květen/červen, pokud by to situace vyžadovala, tak i dřív. Určitě je lepší, když pracuješ ve zdravotnictví, je pak míň praxe ze školy a celkově je to jednodušší. Já mám osobně trochu problém se dostat do toho režimu. A teda už bych znovu na rodicaku studovat nesla.
Co se týká chemie, nemůžu soudit, tam mám uznané zkoušky z LF, ale když jsem byla u přijímacího pohovoru, bavila jsem se s ředitelem o chemii (biochemii) v rámci gymnázia, nic horšího to nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
269
13.1.21 22:15

@g.sandova ještě k té praxi, máme 360 h/ semestr, vzdycky interna plus chirurgie a nějaké dva další obory. A musím teda říct, že je to náročné skloubit s rodinou, covid tomu teda taky nepomohl a pak takový blbý pocit, když mě měly školit holky po škole (je mi skoro 40 a někdy jsem si říkala, jestli mi to za to stojí) a v neposlední řadě to, že ne všude mě k něčemu pustily, takže zabít půl dne praxe čekáním na vyšetření s pacientkou, to fakt chceš.
tak asi tak nějak :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11522
13.1.21 22:27

@Mirenka tak to je teda cesta! Držím pěsti, ale určitě dokončis. Není to jednoduché. Taky o tom vím své, ale zdravotnické obory jsou těžší.
Zase budeš dělat práci, ke které máš vztah. Laka me to, ale už jsem asi stará na to začínat ve zdravotnictví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11522
13.1.21 22:33
@Mirenka píše:
@g.sandova ještě k té praxi, máme 360 h/ semestr, vzdycky interna plus chirurgie a nějaké dva další obory. A musím teda říct, že je to náročné skloubit s rodinou, covid tomu teda taky nepomohl a pak takový blbý pocit, když mě měly školit holky po škole (je mi skoro 40 a někdy jsem si říkala, jestli mi to za to stojí) a v neposlední řadě to, že ne všude mě k něčemu pustily, takže zabít půl dne praxe čekáním na vyšetření s pacientkou, to fakt chceš.
tak asi tak nějak :D

No mne byli čtyřicet vloni, no. A je mi jasný, že lidi praktikanty nechtějí u některých vyšetření. Ja bych taky nechtěla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11522
13.1.21 22:35

@Mirenka te praxe je skutečně hodně, to se nedá třeba s prací jinde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
269
13.1.21 22:40

@g.sandova jo, ale holkám, co dělají v nemocnici třeba 40,50,60% praxe uznají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
269
13.1.21 22:42
@g.sandova píše:
No mne byli čtyřicet vloni, no. A je mi jasný, že lidi praktikanty nechtějí u některých vyšetření. Ja bych taky nechtěla

určitě, já bych taky nechtěla, ale tam to bylo o tom, k čemu mě pustí ty sestry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
269
13.1.21 22:46
@g.sandova píše:
@Mirenka tak to je teda cesta! Držím pěsti, ale určitě dokončis. Není to jednoduché. Taky o tom vím své, ale zdravotnické obory jsou těžší.
Zase budeš dělat práci, ke které máš vztah. Laka me to, ale už jsem asi stará na to začínat ve zdravotnictví.

Děkuju😉 jo, teď už to dát musím, naštěstí mám podporu rodiny. Ale pokaždé když jsem byla teď v té nemocnici, kam bych chtěla nastoupit, tak jsem si říkala, že to je fakt to, co mě baví a naplňuje.
A nemyslím si, že je pozdě na to začínat ve zdravotnictví ve 40, mám i starší spolužačky😉

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11522
13.1.21 22:46
@Mirenka píše:
určitě, já bych taky nechtěla, ale tam to bylo o tom, k čemu mě pustí ty sestry.

Jo tak. To jsem nepochopila. Zajímalo by mě vůbec, jak te sestry berou? Ja slyšela docela nepříjemný historky z praxí. Tak nevím.
Nez vzdělání se do zdravotnictví nedostanu, leda ošetřovatelka, sanitar. Jedine nejdřív nástavbu praktická sestra a potom VOŠ. To je ale na dlouho, to je v mém věku blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat