VŠ v Olomouci dálkové studium docházka

39
11.1.21 12:29

VŠ v Olomouci studium docházka

Ahojky holky!
Ráda bych si dala přihlášku na VŠ v Olomouci. Obor přímo předškolní pedagogika a speciální pedagogika dálkově. Studujete některá přímo tam? Zajímá mě docházka, jak studium probíhá. Zkoušela jsem v HK, ale bylo to každý týden a to mě v práci pouštět nechtěli. Četla jsem, že v Olomouci to bývá jednou za měsíc, tak jestli tomu opravdu tak je.
Děkuju :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32884
11.1.21 14:13

Téměř všechny přednášky jsou na UPOL pro kombi studenty nepovinné. Povinný je jen předmět, který se jmenuje seminář a ten jsem během tříletého studia speciální pedagogiky měla jednou.
Přesto někteří vyučující dávají na zápočet, který ostatní mají za účast, zpracovat seminárku. Mně se to stalo dvakrát, z toho jednou mi to bylo odpuštěno z důvodu uznané doby rodičovství, nastupovala jsem s novorozencem, pořádně jsem začala chodit na přednášky až ve tretaku, kde to stejně zhatila korona :mrgreen:
Akorát pokud jsi z úplně jiného oboru, tak bych Ti toto neradila.

Frekvence je pátek pětkrát až šestkrát za semestr, zkoušky taky pátek, každou zkoušku nemusíš udělat napoprvé, takže je lepší počítat s potřebou volného každého pátku nebo každého druhého pátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
11.1.21 14:58

Ty jo, to zní skvěle. Já po tomto oboru pokukuju už dlouho a docházka tímto stylem by mi dost vyhovovala. To mě těší, diky za info.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
11.1.21 17:50

@Pears206 tak to zní dobře, takže se to vystudovat dá i s práci na plný uvazek :).
Moc dekuji! ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32884
11.1.21 17:58
@TalNat píše:
@Pears206 tak to zní dobře, takže se to vystudovat dá i s práci na plný uvazek :).
Moc dekuji! ;)

No, zase tak růžově bych ti neviděla, začínalo nás 24,skoncilo nás 17,statnice dělalo v prvním termínu 6,ve druhém 4,v prvním termínu neudelaly 2,ve druhém taky. Kdo během studia odpadl, tak právě proto, že to nedokázal skloubit s prací a rodinou.
Ono se to lehce řekne, že nemusíš na přednášky, ale pokud o tom nemáš ani páru, bez osobní účasti to prostě nezvladnes. Já jsem měla příbuzný maturitní obor a před VŠ jsem dělala podobně zaměřena pomaturitní studia na celozivotku, ze kterých jsem první semestr čerpala.

Zkoušky na druhý nebo třetí pokus je pro mnoho lidí úplně běžná záležitost a skutečně holky měly problémy, že je nechtějí pustit v práci. Někteří vyučující vypisují jen tři termíny a pokud dvakrát nemůžeš k vůli práci a potřetí to neuděláš, vyučující nemá povinnost vypsat další termín.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32884
11.1.21 18:07

Olomoucká specka má zvucne jméno, protože Olomouc i sousední menší města jsou města rozvetveneho speciálního školství a sociálních služeb(poradenské speckove obory mají tyto přesahy), chtějí vychovávat odborníky(přímo z úst docent a profesorů), většina studentů tu najde práci v oboru dřív než vůbec stihne dostudovat, i ti dálkoví. Na fakultě jsou předměty a vyučující, kteří jsou strašákem studentů, ale každý si jimi musí projít.

Jak je to s učitelstvím v MŠ na primární pedagogice, nevím. MŠ pro specky platí to, co jsem psala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat