Litujete ukončení VŠ?

Anonymní
8.1.21 15:10

Litujete ukončení vš?

Ahoj, jsem na navazujícím studiu Vš, na oboru, který mi nic moc neříká, ale snažím se to nějak doklepat. Rok už mám za sebou. Každou další zkouškou vím, že tam nemám co dělat, ale dávám tomu 100%, všechen svůj čas i nervy, a poslední dobou i kila, což u 49kg holky není dobré. Na bakalářském oboru jsem byla premiant a tady se topím, ale nechce se mi zahazovat rok. Jde mi o to, litovali jste někdy ukončení VŠ? Včera jsem jako jediná neudělala zkoušku, a pak až jsem se dozvěděla, že zbytek ano, jen díky moderním high-tech vychytávkám a podvádění, které by ani mě ve snu nenapadly, že existují. Ono se říká, že svět patří těm, co se…
Já pročetla x knih, a nakonec jsem byla srovnána s kolegy, že byli lepší (mimochodem „lepší“ u paní profesorky odpovídá známce E.)
Zajímal by mě váš názor. Zase si říkám na druhou stranu, abych se pak takhle nehroutila i v práci a jen neutíkala přes stresem. I když tohle je teda opravdu trápení.
Díky!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2505
8.1.21 15:17

Budes z toho oboru mit dobre uplatneni? Jestli ne, sla bych jinam. Pokud tam uplatneni je, tak se kousni, je to jen blby obdobi, kazdej toho mel obcas po krk a chtel se na to vybodnout. Chapu, ze vylitnuti u zkousky cloveka zere, stalo se mi to asi 2× a byla jsem z toho taky spatna, ale svet se fakt nezbori. Pokud jsi dosla az sem, tak te ta skola prece musela zajimat, kor pokud jsi byla premiantka, tak to ted zbytecne nevzdavej ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3369
8.1.21 15:19

Jednu jsem dodělala, na druhou se vykašlala (daleko později než ty). Lituju toho, že jsem se na ni nevykašlala dřív.

Příspěvek upraven 08.01.21 v 15:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20123
8.1.21 15:20

Rok už máš za sebou, takže dokončíš zimní semestr, letní a pak státnice? Tak to už by se kousla a dodělala to. Za půl roku bys mohla mít v podstatě hotovo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26853
8.1.21 15:20

Ukončila jsem VŠ ve třeťáku, protože mi nic nedávala a nebavila mě. Byla to úleva. V té době jsem byla rovnou na Mgr. oboru, takže jsem vypadla jako nic a měla jsem jen gympl. Nelituji.
Nakonec jsem si při práci udělala jinou VŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2109
8.1.21 15:43

Mě VŠ taky nebavila a v podstatě ji ke svému zaměstnání vůbec nepotřebuji. Ale kdybych ji neměla, tak bych se k němu (tomu zaměstnání) nikdy nedostala. Takže ano, jsem ráda, že jsem ji ukončila, protože mi otevřela dveře k něčemu, co mě baví. On se svět strašně rychle vyvíjí a vědomosti, které člověk získal na VŠ, jsou v podstatě už když jí opouští, zastaralé. Ale je to vstupenka dál. Zaťala bych zuby a vydržela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
michaelazdonio
8.1.21 15:49

Pokud to psychicky nezvládáte, neobětujte kvůli škole zdraví! Přeji šťastnou volbu! :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
677
8.1.21 16:01
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem na navazujícím studiu Vš, na oboru, který mi nic moc neříká, ale snažím se to nějak doklepat. Rok už mám za sebou. Každou další zkouškou vím, že tam nemám co dělat, ale dávám tomu 100%, všechen svůj čas i nervy, a poslední dobou i kila, což u 49kg holky není dobré. Na bakalářském oboru jsem byla premiant a tady se topím, ale nechce se mi zahazovat rok. Jde mi o to, litovali jste někdy ukončení VŠ? Včera jsem jako jediná neudělala zkoušku, a pak až jsem se dozvěděla, že zbytek ano, jen díky moderním high-tech vychytávkám a podvádění, které by ani mě ve snu nenapadly, že existují. Ono se říká, že svět patří těm, co se…
Já pročetla x knih, a nakonec jsem byla srovnána s kolegy, že byli lepší (mimochodem „lepší“ u paní profesorky odpovídá známce E.)
Zajímal by mě váš názor. Zase si říkám na druhou stranu, abych se pak takhle nehroutila i v práci a jen neutíkala přes stresem. I když tohle je teda opravdu trápení.
Díky!

Tohle bylo u nás na škole normální. Dokončila jsem to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.21 16:26

Ano, mohla bys litovat, protože už jsi příliš daleko. Já taky jako jediná prolitla ze zkoušky, už v polovině prosince. Dokonce nijak těžký předmět. Ale měla jsme covid i manžel a dvě děti a vše se blbě sešlo. Hodně otázek, málo času, právě proto aby se zamezilo podvodům, otázky položeny tak, že jsem moc nechápala. A ano…i u nás jsou náraz z horších studentů premianti. Taky se ve velkém podvádí. Ve škole bych to zvládla si myslím. Teď to hrnu před sebou a mám depku. Bude mi 42 let, školu dodelavam dálkově. Práce, dvě malé děti, je to fofr. Co se týká oboru, tak už taky občas postrádám smysl toho mého pachtění. Ber to tak, že už ti opravdu chybí málo, já jsem teprve ve 2.rocniku a taky mám chuť to ukončit. Jenže…už jsem tomu dala příliš mnoho. Taky na tom nechávám zdraví… ale zatím pořád u mě převládá motivace ve smyslu lepší práce. Protože v té stávající se opravdu hroutím, nebaví mě a já chci opravdu jinou a pořád věřím, že vzdělání mi pomůže. Učím se i jiné věci. Třeba hledat informace, větší samostatnosti při řešení úkolů a učím se vnitřně řešit i tu nespravedlnost a hledat nové cesty. Teď je navíc vše takové komplikované.

• Citovat
  • Nahlásit
199
8.1.21 16:33

Jestli za pul roku končíš, tak bych zaťala zuby a školu dodělala. Pokud byl bakalář v pohodě, tak navazuješ ve stejném nebo podobném oboru. Proč je to tedy taková změna?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.1.21 16:43

Já skončila studium po prvním semestru a přešla na jiný obor, vystudovala Bc. a teď studuji další Bc. Letos na jaře končím. Zápasím s časem. Chci pokračovat na Mgr., ale teď jsem ve fázi, že si říkám, že se na to rovnou vykašlu…ale to mluví únava, stres a vyčerpání. Škola mě baví a budu jí pro své uplatnění potřebovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1183
8.1.21 16:55

Ja jsem Bc. Vejsku jsem vzdala tesne pred koncem Ing a lituju toho porad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
8.1.21 16:59

Ahojda,

Já mám VŠ ekonomku. Když se na to dívám zpětně, tak jsem během studií vůbec nevěděla co chci. A celkově jsem měla co se týče studií omezený rozhled.

Ted už vím co chci, ale zrealizovat to není tak jednoduché.
Za jednu věc jsem ráda, a to, že jsem šla hned po Bc. pracovat a Ing. jsem si dala dálkově. Tak jsem rychle poznala co ve mě, co mě baví a co v životě chci.

Kdybych mohla vrátit čas, tak po Bc. bych šla studovat uplně jinou školu.
Pokud máš ale jen rok do konce studia aneb „jsi v posledním ročníku ted“ tak už to dodělej na 100%.

Pokud si v prváku navazujícího, pročti si pořádně nabídky jiných univerzit a ještě mužeš vystudovat něco, čeho nebudeš litovat ;) ;) ;)

A nezapomen, všechno se v životě hodí!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5771
8.1.21 17:09

Jestli to dobře chápu, zbývá ti půl rok školy a máš hotovo, byla by škoda to před koncem vzdát.. Nech si poradit od spolužáků ty vychytávky ať to v klidu dodelas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8108
8.1.21 17:27
@Anonymní píše:
Jde mi o to, litovali jste někdy ukončení VŠ?

No jo, litovala jsem toho a současně nelitovala. Začala jsem studovat bakalářský obor souběžně s posledními ročníky magisterského studia. Dostudovala jsem magistra a na bakaláře jsem se posléze vykvajzla, protože jsem se rozhodla nastoupit do praxe a nestíhala jsem.

Byla to blbost, dneska bych se rozhodla dostudovat i druhý obor a asi bych se živila tím druhým oborem.

Nijak si nestěžuju, svou práci mám ráda a dělám ji dobře, ale celkové podmínky jdou v mém oboru od desíti k pěti a mám skvělý výhled, že brzy bude ještě hůř. :mrgreen: Což fakt potěší. :mrgreen:

Pokud tě to nebaví a pokud máš představu, co jiného vystudovat, změň obor - život je krátký na to, aby ses celý život trápila kvůli nevhodnému oboru…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat