Je dvanáctkové kolo přežitek?

1168
22.5.18 13:15

Je "12" kolo přežitek?

Ahoj všichni,
dnes jsem zašla do specializovaného obchodu na kola a ptala jsem, se na dvanáctkové kolo pro dceru. Dozvěděla jsem se, že je to již přežitek, že děti jezdí na koloodrážedlech a pak na větších kolech…Chápu, udělali jsme to u starší dcery stejně. Jenže…nebyla zvyklá na šlapání, zpočátku jí to nešlo a pak jsme museli ještě zapracovat na výdrži, jinými slovy stejně měla v závěru zpočátku postranní kolečka. Tak jsem to u mladší chtěla udělat jinak a naučit jí šlapání už na menším kole a k tomu používat koloodrážedlo…Obě holky mám malé, drobné, takže větší kolo určitě mít nemůže, teď jí budou v červnu tři. :) Navíc starší potřebu kola neměla, ale mladší ano… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3827
22.5.18 13:20

My jsme šli ve 4 letech z odrážedla taky přímo na 16. bez koleček rovnou, šlapat taky neuměl. Naučil se to během chviličky a řádil jako drak. zkoušel sousedovic 12ku a byl na to jak vosa na bobnonu a hůř se mu šlapalo, takže já bych volila stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13937
22.5.18 13:31

U prvniho ditete jsme sli ve ctyrech na kolo 14',taky slapat neumel, ale rychle se naucil a o sezonu pozdeji uz dostal kolo, 20'.,Mladsi ma ted 3roky, ma odrazedlo a pujcene 12'kolo, na kterem zatim neumi. Takze ji tam dame postranni kolecka a jakmile pochopi to slapani, dostane vetsi kolo na samostatnou jizdu.Ale nemit tu dvanactku pujcenou, urcite bysme ji nekupovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30569
22.5.18 13:37

Koupila jsem v bazaru, strašně chtěla kolo jako bracha, tak s kolečkama se ho teď snaží dohonit…odrazedlo nechtěla s tím flakla o zem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64090
22.5.18 13:37

Ve třech šel na 12tku šlapací z koloodrážedla a po měsíci na 16tku. Záleží na šikovnosti, vzrůstu. Uplně bych to nezatrcovala, ale novou 12tku bych nekupovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15758
22.5.18 13:39
@Lendi86 píše:
Ahoj všichni,
dnes jsem zašla do specializovaného obchodu na kola a ptala jsem, se na dvanáctkové kolo pro dceru. Dozvěděla jsem se, že je to již přežitek, že děti jezdí na koloodrážedlech a pak na větších kolech…Chápu, udělali jsme to u starší dcery stejně. Jenže…nebyla zvyklá na šlapání, zpočátku jí to nešlo a pak jsme museli ještě zapracovat na výdrži, jinými slovy stejně měla v závěru zpočátku postranní kolečka. Tak jsem to u mladší chtěla udělat jinak a naučit jí šlapání už na menším kole a k tomu používat koloodrážedlo…Obě holky mám malé, drobné, takže větší kolo určitě mít nemůže, teď jí budou v červnu tři. :) Navíc starší potřebu kola neměla, ale mladší ano… :)

Dcera je taky drobna.. normalne mela 12 koloodrazedlo a sla na kolo 12 bez pridavnych kolecek.
Pak mela pul sezony 16kolo. A ted ma 18. Dvacitku mit nemuze. Je fakt vazne drobna. A i kdyz je ji 6let tak proste 20nezvladne. Neresila bych co rikaji v obchode, ale jak me se to zda. Tak bude na 12kole a 14 vynecha. Na mensim kole si bude jistejsi.
Nam zase chlap v cykloobchode rikal, ze nechape ten trend, ze maji vsichni velky kola.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24882
22.5.18 13:45

Dcera ve 4 letech přecházela z First Biku na 16 kolo a nemusela mít ani přídavný kolečka. Na kolo jsme je sice dali, ale měla je jen jednou, takže to bylo zbytečný. Myslím, že 12 kolo by ani neužila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7902
22.5.18 13:53

@Lendi86 My máme dvanáctkové (nebo čtrnáctkové, teď si nejsem jistá, ale šestnáctkové to není určitě, je menší), protože máme drobné děti. Syn na něm jezdí od tří a půl roku. Jezdí se mu na něm dobře, asi by už zvládl i to větší, ale mám pocit, že s tou jeho malou a hubenou postavou by větší kolo bylo zbytečně těžké. My máme nějaké starší od Olpranu po synovci, ale vím, že ve stejné velikosti dělá i Puky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22751
22.5.18 13:56

@Lendi86 Trošku jo, ale je to o dítěti. NAše holky šly z odrážedla na rovnou na „16“. Ani jsem to nijak neřešila, vyvinulo se to samo. Zdá se mi to takový šikovnější. Ale je to fakt na každém rodiči i dítěti.
Známé zase rozmlouvaly odrážedlo a radily koupi kola. Ale důvody nevím :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50531
22.5.18 14:05

Proc by bylo prezitek. Mam drobnejsi deti, takze na nem jezdili dlouho a letos presli na 16", 20" zatim nemuzou, protoze je velke a neumeli slezt (zkouselo se). Potrebuji, aby umeli i na silnici, v krizovatce si zastavit, protoze hodne jezdime na kole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4372
22.5.18 14:08

Rozhodne to neni prezitek! Ono zalezi v kolika letech dite na kolo posazujete. ma holcicka zacala jezdit bez kolecek ve 2 letech a 8 mesicu a i ta 12" na ni byla velka :-) na 16" zacla jezdit pred 4.rokem - takze za mne, poridila bych kolo primerene k vysce ditete. ale hlavne hlinikove kolo, nikoliv ocelove, ktere dite ztezi uslape

Příspěvek upraven 22.05.18 v 14:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2947
22.5.18 14:08

Dcera zase odrážedlo bojkotovala, nebavilo ji to, měla koloběžku a pak kolo, nevím jestli 12 nebo 14 s kolečky asi ve 3 a půl…

myslím, že v nějakém obchodě to menší určitě najdeš :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73307
22.5.18 14:10
@Lama Lama píše:
Ve třech šel na 12tku šlapací z koloodrážedla a po měsíci na 16tku. Záleží na šikovnosti, vzrůstu. Uplně bych to nezatrcovala, ale novou 12tku bych nekupovala.

Vidím to stejně, já mám tedy malé děti (myšleno vzrůstem), takže když tu nemá prvňák svoji 16, tak klidně jezdí na té 12 :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64090
22.5.18 14:11
@j.a.n.i1 píše:
Vidím to stejně, já mám tedy malé děti (myšleno vzrůstem), takže když tu nemá prvňák svoji 16, tak klidně jezdí na té 12 :mrgreen:

naše prvnačka má čtyřiadvácu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Wae
106
22.5.18 14:12

Záleží na velikosti dítka a na ochotě rodičů investovat, resp. na možnosti využití nějakého z druhé ruky. Mně se osvědčil model odrážedlo - 16ka - 20ka :-) Mám dlouhonohé děti :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama