je agrese normalni?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mum1
Kecalka 172 příspěvků 02.03.06 13:36
je agrese normalni?

Ahoj holky, zadam vas vsechny o radu, dnes se mi prihodilo neco z ceho jsem dost vykolejena…muj chlapecek (v lednu mel rok), je dost zive ditko, nas velky problem je jidlo, uz odmala nerad ji, mleko byl problem, ale pil tak v mezich a hlavne…prospival, prikrmy ze zacatku celkem papal, ale velmi brzy jsme zacali jist pomalu a hlavne pouze za predpokladu, ze mel v ruce nejaky predmet, ovsem ne hracky, to ho nezajima…ovladani od tv, hodinky, doza od susenek atd. problem je, ze dochazi inspirace, porce nedojida, kazde jidlo vcetne svacin jime cca45min, je to uz des, predmety ktere mame v dome uz mel snad vsechny, mrska rukama, nohama a na jidlo se neumi soustredit, zacinam uz z toho silet, v zidlicce se zaklani, dozadu do stran, predmetama nakonec zacne hazet vsude, jidlo mi pochopitelne vyrazi, je to dost napor na trpelivost, ale snazim se. sice nam papani zabere pul dne, ale co bych pro nej neudelala…jenze se to zacina stupnovat, na verejnosti neni schopen jist vubec. kdyz mu vynecham svacu a rikam si, ze by mohl mit vetsi hlad tak je to omyl…ji stejne, zkousela jsem vsechno mozne. jidlo ho zkratka nebere. je hrozne roztekany. Ale muj problem je, ze jsem ho dnes zkusila jemne vzit za rucicku, a dostal podle meho nejaky zachvat ci co, lehl si mi na zem na bricho, coz teda dela normalne kdyz se mu neco nelibi, ale jeste predtim me dost silne kousnul, nekolikrat. kdyz se vzapeti postavil, tak jsem to zkusila jeste jednou, a to bylo zle, zacal si zubama rvat mikinu na ruce a zakusovat se (!) do vlastni ruky, uplne skoro do krve, u toho rval, a byl uplne mino, jakoby nepricetnej, uplne me to vydesilo, nechapu jak si muze sam ublizovat, muselo ho to dost bolet, pak se zklidnil, sundal si backurky a zacal ji strkat do pusy, tak jsem mu ji vyndala, a znovu se kousnul do ruky. Fakt jsem zoufala, ja vim, tezko se to da popsat, to se musi videt, ale mam starch, od doktora jsem slysela ze je hyperaktivni, stal a obchazel nabytek v 7mes, skoro vubec nam pres den nespi, je predcasne narozenej, cvicili jsme vojtovku a uz tam rikali jak je napred, s chozenim, atd. jenze ja mam pocit jako by byl nekdy mimo, nereaguje, jak ve snu…asi pisu zmatene, ale dnes kdyz kousal, tak jsem se ho uplne vydesila jak mel zlej pohled, on muj andilek…prosim mate nekdo podobnou zkusenost…? uvazuji o navsteve detskeho psychologa, protoze uz jen to nase krmeni je mi divne.....preci musi mit potrebu se najist…diky moc vsem za odpovedi 8O
 m+m

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.06 13:57

Ahoj,
nevim,jestli je to to samé,není to moje osobní zkušenost,ale něco podobného zažívám každý víkend na návštěvě rodičů.Má švagrová má 19m.klučinu,bydlí v době s rodiči.Klučík odmítá mluvit,jakákoliv snaha ho nějak zaujmout-knižky,hračky,vše selhává. Veškeré jídlo vypadá stejně. Švagrová kluka krmí,tchýně ho chová na klíně,okolo fůra věcí,aby se měl u jídla čím odreagovat a ještě asistuje neteř,která dělá opičky.
Nejdřív jsem si myslela,že je to výmysl tchýně,ale ukázalo se,že je to nutnost.V židličce je krmení o ničem,vztek,uhýbání před lžící,když už něco do pusy dostane,prská to po celé kuchyni.Ani krmení na klíně není ideál,prská,kouše všechny kolem,hází věcma,kroutí se.V 19m. váží 10,4 kg-kost a kůže.Když se jídlo vynechá,s dalším to není lepší.
Zkoušeli i na procházce alespoň banán,mladej se vztekal,lehl si doprostřed silnice a mlátil kolem sebe.
Před časem byli u dr. na kontrole,tak se o tom zmínili,byli poslaný na magnetickou resonanci-bez výsledku.Dr. to shrnula s tím,že upoutává pozornost za každou cenu a že to mají vydržet a přehlížet.
Jde to dost špatně,tedy neubližuje sobě,ale všem kolem.Přiběhne,zakousne se mi do nohy,já mu dám na zadek a on mi to vrátí-perpetum mobile.Když už neví kudy kam,vždycky najde něco,co rozbije,rozsype koš,vyleje vodu,trápí kočku atd. Švagrová je teď k tomu psychologovi objednaná taky,tak uvidí.

Zkus to,objednej se,za zkoušku nic nedáš.Pořád lepší něco podniknout než se koukat,jak si nalej ubližuje.

mum1
Kecalka 172 příspěvků 02.03.06 14:06

tak to je presne, uhybani pred lzici apod......no uz hledam na netu psycholog pro deti, bohuzel nikoho neznam, jsou to trable.....dekuju moc za prispevek 8)

Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 02.03.06 14:12

ach já ti neporadím
jen přidám že mi do něčeho podobného začínáme dorůstat, Bianka nikdy nebyla zlaté děťátko, ale to co mi předvádí teď - každé jídlo je s děsným tyjátrem, pokud vůbec něco sní,tak je to zázrak, odmítá i svá dříve oblíbená jídla..Přes den hodně řve, kvůli kravinám jako že jsem jí navlíkla boty, chci ji přebalit, utřít pusu, nechci zrovna teď nosit a podobně. Takový záchvat jak popisuješ sice ještě neproběhl, ale bojím se že nás to taky čeká..Kdybysme měli nějaké sousedy, tak už nás asi udají na sociálku - ona fakt vždy kvvůli blbosti spustí tak srdceryvný ryk, jak kdyby jí řezali ručičku,jo zrovna teď mi tu bezdůvodně vřeští, už si nevím rady a bojím se, že to bude ještě horší. Vůbec nevím jak se k ní mám chovat, celý den na rukách ji nosit nemůžu a jíst a pít taky musí…
 Klaris

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 02.03.06 14:13

Věřím že to je na bednu a že to bolí u srdíčka. Doporučuju si od pediatra vyžádat kontakt na dětského psychologa a situaci řešit s ním. Minimálně by měl být schopen poradit tobě, jak na situaci reagovat, co a jak dělat. Aby si to kluk nedovolil, ale na druhou stranu abys něco zbytečně neudělala špatně.
Moje holčička mě nekouše, ale začíná mlátit a ty její vzteklý záchvaty a moje povaha, taky nevím, jak na to, jak reagovat a co dělat. Takže o návštěvě dětského psychologa uvažuju taky. Lepší jednou a zbytečně, než si to pak vyčítat;) Poradí ti totiž někdo nezaujatý

Brandais
Kecalka 473 příspěvků 02.03.06 14:14

Ahoj,

asi je to dost individuální, ale osobně si myslím, že čím víc cirátů se kolem něčeho dělá, tím horší to je, prostě dítko zjistí, že ti na něčem extrémně záleží a začne tě vydírat tím, že to co chceš, udělá jen za určitých okolností, pak nátlak stupňuje a když mu ustupuješ, naučí se, že tě může ovládat a jde to pořád dokola.

Můj syn by snědl i vozku s koněm, ale dceru jídlo nejen nezajímalo, ale spíš jí přímo vadilo. Byly dny (zvláště v batolecím věku), kdy snědla jedno jablko za den, nazítří dvě kukuřičné křupky a třetí den tři lžíce polívky. Taky jsem chytala nerva a myslela si, že to tak nemůže být, zkoušela dělat opičky, krmit jakoby mimochodem, až jsem si v jedné knize přečetla zhruba to co píšu v prvním odstavci a řekla DOST. Dcerka měla v roce 8 kilo a v 18 měsících necelých 10, ale byla čilá a neustále aktivní, prostě evidentně nestrádala, tak jsem se rozhodla, že přestanu kolem jídla tancovat. Jako jiné „normální“ děti nejí dodnes (je jí 7) a občas zase sní jedno jablko za den, ale je zdravá a v pohodě, když má hlad nebo chuť, tak jídlo sní. Zkrátka ti chci poradit, aby ses na to jídlo přestala soustředit a hlavně přestala u jídla skákat, jak prdelka píská. Jsem přesvědčená, že to pomůže. Vím, že se to těžko dělá, ale fakt ti doporučuju, abys to zkusila. Když vydržíš dejme tomu týden, určitě nehrozí, aby to malého nějak zdravotně poškodilo, když třeba nebude moc jíst, a ty zjistíš, jestli to má nějaký efekt.

A co se té agrese týče, zrovna teď jsem četla, že u dětí cca do 2 let neznamená jakákoli agrese (bití, kousání, kopání atd.) nutně agresivitu či chuť ti ublížit. Většinou je to přetlak emocí (třeba i pozitivních!), které dítě nedokáže popsat slovně či jinak ventilovat, tak je vloží do toho, co ho právě napadne a co už umí, někdy tě bouchne, jindy kopne nebo začne ryhle běhat atp. Vím, že je to těžké, ale zkus si toho nevšímat, převádět pozornost jinam a hlavně neoplácet, to je to nejhorší - jak se má naučit, že nemá kousat a bít, když mu to oplatíš vlastně tímtéž, že?

Vydrž, určitě to přejde!

Zuzana s Pepínem od Letních miminek 04

gothic
Ukecaná baba ;) 1436 příspěvků 02.03.06 14:20

Ahojky Mum skus si precitat toto
https://www.emimino.cz/modules.php?…
napisala to cibulka a dost o tej metode vie, skus sa jej spytat na nejakeho objimacieho terapeuta, napisala aj dennicek, ako im to pomohlo, skus zalistovat v letnych miminkach 04. Mozno ti bude vediet poradit kontakt, aj mne nasla na slovensku :-)
Inak toto akoby si popisovala mojho syna v bledomodrom, az na to, ze on nas teda nebije a nekuse, kusol asi 2-3× ale to skor zo srandy, lebo aj ja ho kusem-jemu sa to strane paci, smeje sa.
Ale inak toto presne, jest musi maximalne zabaveny, spat sice spava, ale tiez bol napred, od 7m obchadzal nabytok.
Hyperaktivny ale nie je, dokaze aj pol hodinu zapinat a vypinat svetlo, alebo si citat casopisy.
Ak vie chlapecek v klude nieco robit, tak si myslim, ze hyperaktivny nie je.
Ono normalny psycholog moc nema co ti pomoct v tomto veku, skor tento objimaci terapeut. ale to objatie je dost dobre mat nacvicene, samopokusy nemusia byt uspesne.
Tak ti prajem pevne nervy a hlavne skus ho netrestat fyzicky, tym mu len potvrdis, ze je agresia spravna, pretoze deti radi kopiruju. :-( Netvrdim, ze to robis, pisem to len preventivne :-)
Ja ked nieco nahodou take spravi, tak ho chytim, pozeram sa mu uprene do oci a vysvetlujem, ze to, co spravil sa nerobi, ze to nie je spravne a zabera to, skutocne nie je agresivny ani k detom, ani sebe, ani k nam.
Drzim moc palceky, to jedlo je opruz, viem presne, co prezivas!! :-((
Ja som pri jedle nekompromisna, papa v stolicke, ma zapnutu tv :oops: , nejake kelimky, ktore moze zatvarat a otvarat, ale aj tak sa tvari naprv, ze ho asi idem otravit, uhyba hlavou, no des.
Obcas na neho aj musim zvysit hlas, alebo ho pevne chytit a prvu lyzicku mu tam narvat, a zrazu zacne pekne papat. fakt ho nechapem, preco to nejde po dobrom s nim :-( ale zase sa snazim ho netlacit moc do odporu. Ach jaj mame to komplikovane :-(
Ale som rada, ze si napisala, mna to dost trapi a aspon vidim, ze nie sme sami :-(.

mum1
Kecalka 172 příspěvků 02.03.06 14:21

souhlasim, jsem puvodem z prahy, ted bydlim na venkove :lol: za berounem, kvuli malemu jsem sla za prirodou, ale musim rict, ze jsem fakt zoufala a zrala na psychiatra…nejak se to ve me hromadi, porad si clovek rika trpelivost, klid, a nejak to zacinam nezvladat…a to si o sobe myslim, ze me hned tak neco nerozhazi, ale tohle uz trva desne dlouho, a ani naznak zlepseni…nic. naopak, dnesek mi jen potvrdil, ze neco je jinak, nerikam spatne, ale jinak, zkratka ja to sama si nezvladnu, tak holt pujdeme k psychologovi, i z toho mam ale starch, nemocnic jsme si uzili dost. ale kazdodenni tyjatr u jidla uz nezvladam, specielne kdyz v celem dome neni predmet ktery by malej nemel v ruce :oops: uz pomalu sundavam orazy ze zdi…ty jeste nemel… :oops: co dodat, jinak placani z jeho strany je na dennim poradku, ale dalsi obliba je hazeni predmetu, kazdy tyden kupuju nove lahve, z hrnku se mu moc pit jeste nechce, tak mu davam lahve, ale jak ji silou mrskne tak vzdycky rupne a je bez lahve…dobry co? kdyz jsme to rekla v te prodejne tak mi neverili..pry je nerozbitna…haha

anajka
Kecalka 354 příspěvků 02.03.06 14:22

Taky bych doporučovala psychologa. Nemám takový problém, jen se mi taky v poslední době už několikrát stalo stejně jako Gabince, že mě malá uhodila ručičkou. Už i tohle mi přijde dost síla. Snad je to jen období. Přeju ti ať nějakého dobrého psychologa najdeš.
 Anajka

mum1
Kecalka 172 příspěvků 02.03.06 14:43

hltam pevne objeti od „letnich miminek“…
jinak se vsemi souhlasim… 8)

gothic
Ukecaná baba ;) 1436 příspěvků 02.03.06 15:15

Mum ked si z Prahy, tak tam mi cibulka poradila centrum Paprsek, neviem najst kontakt, ty snad nejdes lahsie :-)
A este mam pre teba jeden odkaz, mozno ti tiez troska pomoze.
http://www.babetko.sk/…iew_page.php?…
Mna aj pravidelne vytrhava z depresii knizka Dieta a ja od Penelopy Lachovej, je tam dost dobre popisane, co to dieta preziva, co ako vnima a vela veci je tam vysvetlenych, mna to teda dost ukludnuje. Ale je fakt, ze on je inak hrozne hodny, len s tym jedlom sa trapime :-( keby som k tomu mala aj temperament tvojho chlapecka, tak uz asi visim niekde na strome. A to som sa uz tiez naucila trpezlivosti a kludu.
Urcite si dobra mamina, uz len preto, ze nad tym premyslas a snazis sa to riesit, drzim palceky :-)

mum1
Kecalka 172 příspěvků 02.03.06 15:18

gothic moc dekuji, jdu mrkat na ten odkaz :lol:
paprsek vyhledam, diky moc, :lol:

monika
Stálice 97 příspěvků 02.03.06 15:38

Ahoj,
nase Nikolka ma taky nekdy zachvaty vzteku a pri tom se treba kousne do ruky nebo boucha do zdi a pak ji to samozrejme boli, zkousim to prejit a nevsimat si ji, jen tak po ocku sleduji, jestli si neublizuje nejak moc, aby nemela nejake nasledky, ale kdyz zjisti, ze ja na to nic, tak toho necha a jde za mnou. je to nekdy o nervy,ale to ti nemusim rikat. Tak preji pevne nervy a at se vam to , co nejdrive zlepsi. Taky jsme cetla, ze do 2 let, to nedelaji vyslovene schvalne, ze se neumeji jinak projevit, tak snad je to za chvilku prejde,
mej se monca, niki a prcek 26tt.

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 02.03.06 15:41

Mum, poslala jsem ti SZ.

K tomu nevšímání si a ignorování. Já vůbec netvrdim, že to holka dělá schválně, spíš mám problém já, protože jse mdost blbá povaha (vysvětlovat vám tu svoji povahu nebudu) a právě, že nechci reagovat tak, jak na mě tlačí moje já (nereaguji tak - snažím se). Proto s tím chci něco dělat. Jenže ono to není lehký, když jsou tyhle věci na denním pořádku.
Někdo to zvládne, nezáleží jen na dítěti, ale i na povaze maminky. někdo s tím má holt potíž. Já jo. A řešit to rozhodně chci. Tím jen nechci říct, že dítě mlátím a týrám! Aby si to tak snad někdo nepřebral.

Marcela3
Stálice 66 příspěvků 16.07.06 22:08

Ahoj maminky,
no já koukám co všechno děti dokážou a tak nějak nad tím přemýšlím že asi na tom nejsme tak špatně jak jsem si myslela s naším andílkem:-))Je sice pravda že čím je starší tak jej vše zajímá a tak redy konečná opatření v rámci bezpečnosti(květiina na horních místech a koš skoro na okně a tak dále)Ale je pravda že čím je starší tak je zlejší,když byl menší nevadilo mu oblékání,nyní je to problém,byt jen přebalení(od sestřenky syn se ani nehne při takových věcech),a o jídle ani nemluvím:-((((Jediné co jí v pohodě je ovoce a maso a to protože jej nekrmíme ale papá jej sám,ale dostat do něj polévku nebo druhé je nemožné:-((Jinak je ale pravda že na snídani si dá těch 150-180ml sunaru a na večeři taky,ale jinak přes den nepotřebuje jídlo:-((A to jsem to zkoušela jako že sám si papá jednou lžící a druhou jej krmím já,ale nic.Také jsme malého zkoušeli zabvit kde čím z domácnosti,ale nijak velký úspěch to nemělo:-((Sestřenka mi řekla že to moc prožíváme a nejlepší je na to prý pořídit si druhé dítě at to jedno nemá tolik péče a vče se netočí kolem jednoho prcka,ale je to hloupost,jste tady maminky kreré máte 2 i více dětí a je to u vás stejné.
Takže u nís z toho plyne at jí maso a ovoce,hlavně že papá:-))
Ale nezávidím mamice od které dítko ubližuje samo sobě(zažila jsem to asi 2× když měl malý problém s kakáním a měl bolesti když jsem mu pomáhala jak to zkoušel,ale dala jsem mu plenu a rád ji vyměnil za kousátko:-)))ale pocit jak ho bolí jeho vlastní kousnutí.......raději nenenene
Tak snad to bude vše vmpohodě s vašimi prcky
Ps.jak některé píšou že jsou děti hubené,tak to náš malý je s váhou v pohodě:-))
Marcela a Táda

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama