Je dcera normální

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.18 11:14
Je dcera "normální"

Zdravím,
ráda bych se zeptala na váš názor. Mám dceru 3,5 roků. V září jsme zkoušeli školu ale nevyšlo to, vzdali jsme to, byla tam čtyřikrát a byla stále nemocná a vůbec se jí tam nelíbilo, rána prořvala a i v noci pobrekávala. V říjnu se nám narodilo miminko. Dcera vždycky byla živější, nikdo by nikdy neřekl že školku nezvládne, je jí vždycky všude plno. Teď ale řešíme „velký“ problém. Dcera se začala bavit o škole a nechce chodit ani tam. Prostě ted ve třech letech řeší že v šesti nepůjde do školy. A vždycky udělá kvůli tomu velkou scénu. Nechci jí říkat že tam nebude chodit, protože to bych lhala, ale když zase řeknu že tam bude chodit za hodně hodně dlouho tak kvůli tomu strašně řve. Je to normální, nebo už to je na psychologa? Co jí mám teda říkat? Rozumně v klidu si to vysvětlit nedá. Chtěli jsme jí dát do školky ve čtyřech letech ale nevím jestli to zvládne. Prostě už nevím jestli někdy něco zvládne. Co si o tom myslíte?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Makca87
Kelišová 7320 příspěvků 02.11.18 11:18

Normálně ji dát do školky! Učitelka Vám určitě řekne, že adaptace trvá i 2 měsíce. Spousta dětí první týdny brečí, i z toho onemocní, ale pak přijde zlom a pohoda ;). O škole bych se vůbec nebavila :lol: .

migmina
Kecalka 112 příspěvků 02.11.18 11:22

Presne tak jak rika @Makca87 nektere deti na zacatku probreci,taky jsme si tim prosly.neboj zvykne si na kolektiv a uvidis ze potom ji budes tezko tahat ze skolky :D skolu bych nerozebirala na to je cas

anupati
Kelišová 5982 příspěvků 5 inzerátů 02.11.18 11:23

Nevím, mám známou, která dceru doslova odtrhávala od zábradlí schod co schod, kdy se jí znovu stihla chytnout, když ji vedla do školky, s miminem v náručí za strašlivého řevu. Dokonce se ohnala i po učitelce v afektu. Po x rozhovorech s učitelkami se shodly na tom, že si pokouší nadměrně vyřvat a prosadit svoje, že když uhne teď může jí potvrdit úspěšnost tohoto chování. Neřekli, že malá není zralá, ať jí dá čas… Dneska bych to vůbec neřekla, absolutně nejde poznat, že by měla kdy nějaký problém jít do školky :nevim: U psychologa nebyli. Není to úplně rada, jen sdílím jinou zkušenost a jak to řešili. Vy už jste ale školku vzdali, už jí to vyšlo…co poradit…určitě bych nelhala ohledně školy. Ale snažila bych se neuhnout. Možná bych nezávazně se zašla někam poradit já, jak mám přistupovat, hlavně do budoucna. Přijde mi, že nemáš v sobě jasno. Teď bych debaty o škole utínala tak, že se o tom nebudu bavit. Opravdu. Že jsme si k tomu už svoje řekli a stačilo. Dál debaty nerozvíjet.

cverunka
Závislačka 2600 příspěvků 02.11.18 11:24

No, asi těnepotěším, ale měli jste vytrvat. Adaptace občas trvá a nemoci ke školce také patři. Dcera promarodila 2 roky. :zed:
Teď má dcerka možná pocit, ze si vybrečí i nechození do školy. Pokud jste školku už nadobro odpískali pro tento rok, asi bych její řeči o škole ignorovala. Prostě si našla něco, čím na sebe strhává pozornost. Škola je fakt daleko.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17407 příspěvků 20 inzerátů 02.11.18 11:28

Stáhnout dítě po 4 návštěvách školky mi přijde brzy. Já bych jí tam nechávala zezačátku jen 2× týdně dopoledne, ať se otrká a přijde na to, že ji tam neubude a je to i větší zábava, než doma s miminem.
Co se týče školy, tak bych záměrně na toto téma nezaváděla řeč, o to samé bych požádala i okolí. Pokud s tím přijde sama, tak prostě říct, že děti se musí učit, aby jednou mohli chodit do práce a vydělávat si na zmrzlinu. A proto se chodí do školy. Je na to i zákon, pokud by rodič neposílal dítě do školy, přijede to řešit policie/bude platit pokutu/plůjde do vězení (co bude u vás nejvíc zabírat).
Pokud by tropila i po tomto vysvětlení scénu nebo vypouštěla nějaké negace, tak prostě v klidu znovu zopakovat a pak případně ignorovat a nechat vyvztekat. Do školy se prostě musí chodit. tečka. Stejně jako se večer čistí zuby, po záchodě umývají ruce, do postele se chodí v pyžamu.

cverunka
Závislačka 2600 příspěvků 02.11.18 11:29

Bráchy kluk nechtěl do školy, tak mu říkali, že když nepůjde do školy, bude hloupý a rodiče půjdou do vezeni. Docela to zabralo. :mrgreen:

Emisis
Ukecaná baba ;) 1695 příspěvků 02.11.18 11:32

Zkusila bych postupnou adaptaci. Třeba první dny jen na 2h denne. Mluvit o školce pozitivně, ze je za odměnu pro hodné a šikovné děti. Idealni se seznámit s nějakou maminkou, která má třeba podobne starou holcicku, kdybyste se s ni mohly sejít někde na hristi parkrat. Každé dítě si musí projit adaptaci, a u každého dítka to trvá jinak dlouho. Pokud teď mate mimco, tak bych pockala třeba par tydnu, a pak zkusila ru postupnou adaptaci. A kdy v te školce byla, jak se tam chovala?

Marek ODYSSEY
Nováček 3 příspěvky 02.11.18 11:33

Určitě dát ratolest do školky (zvykne si) uvidíš. Začátky budou asi těžké, jak pro tebe tak malou, ale věřím že to nakonec klapne. Měli jsme s manželkou stejný problém. Držím pěsti… ;)

luca241
Ukecaná baba ;) 1644 příspěvků 02.11.18 11:34

4 dny jsou extrémně málo na adaptaci.Ta muze trvat i nekolik tydnu.Vubec bych ji nestahovala.ale stalo se.Tak teď bych se chvíli na řeči o školce a škole vybodla,neroze­birala to s ní.stejne tam v následujícím roce nepůjde,tak na co se v tom „patlat“.a za půl roku,rok bude rozumově zase někde jinde.btw dcera měla naprosto stejný adaptační problém.brecela ráno,ve školce, večer,v noci…zvra­cela.my byly i u toho psychologa.ra­dila,abych se hodila do klidu hlavně já.coz bylo těžké ,vzhledem k jejím scénám a stresu.zaprscovala jsem na tom s do 14 dní bylo po breku.Ne že by se jí ve školce začalo líbit ,to nikdy (v té původní),ani tam nikdy nespala.ale aspoň na to dopoledne šla v klidu.slo o to jen vydržet a změnit přístup i u sebe .

Marek ODYSSEY
Nováček 3 příspěvky 02.11.18 11:37
@luca241 píše:
4 dny jsou extrémně málo na adaptaci.Ta muze trvat i nekolik tydnu.Vubec bych ji nestahovala.ale stalo se.Tak teď bych se chvíli na řeči o školce a škole vybodla,neroze­birala to s ní.stejne tam v následujícím roce nepůjde,tak na co se v tom „patlat“.a za půl roku,rok bude rozumově zase někde jinde.btw dcera měla naprosto stejný adaptační problém.brecela ráno,ve školce, večer,v noci…zvra­cela.my byly i u toho psychologa.ra­dila,abych se hodila do klidu hlavně já.coz bylo těžké ,vzhledem k jejím scénám a stresu.zaprscovala jsem na tom s do 14 dní bylo po breku.Ne že by se jí ve školce začalo líbit ,to nikdy (v té původní),ani tam nikdy nespala.ale aspoň na to dopoledne šla v klidu.slo o to jen vydržet a změnit přístup i u sebe .

Velmi pěkně napsáno

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 34 inzerátů 02.11.18 11:42

Školku bych teď vynechala, vypravovat se s mrnětem bych nechtěla, tahat nemoci bude i na mimino, o to bych nestála. Za rok už bude zase jinde a do školky se bude těšit. Teď by si připadala odstrčená. A proč řešíte školu, když ještě vlastně nechodí ani do školky? O tom bych se vůbec nebavila.

terinka4444
Hvězda diskuse 67807 příspěvků 02.11.18 12:05

Prosím tě, tak se s ní nebav. Ze školky jste ji stáhli, v pohodě, udělala bych totéž, já osobně bych tam ani tříleté dítě nedávala, pokud bych nemusela.Za rok za dva bude někde úplně jinde, dozraje. Tak to s ní neřeš. Řekni jí, že o škole se spolu bavit nebudete a převeď řeč jinam. Pokud začne o škole, řekni, o škole se s tebou bavit nechci a tečka. A nech ji v klidu dozrát.

terinka4444
Hvězda diskuse 67807 příspěvků 02.11.18 12:09
@Emisis píše:
Zkusila bych postupnou adaptaci. Třeba první dny jen na 2h denne. Mluvit o školce pozitivně, ze je za odměnu pro hodné a šikovné děti. Idealni se seznámit s nějakou maminkou, která má třeba podobne starou holcicku, kdybyste se s ni mohly sejít někde na hristi parkrat. Každé dítě si musí projit adaptaci, a u každého dítka to trvá jinak dlouho. Pokud teď mate mimco, tak bych pockala třeba par tydnu, a pak zkusila ru postupnou adaptaci. A kdy v te školce byla, jak se tam chovala?

No hele, když se dí do školky dítě, které už dozrálo, tak se o adaptaci skoro nedá mluvit, protože ty děti tam jdou s úsměvem a bez problémů a z vesela. Jenže to není drtivá většina tříletých dětí. Ve čtyřech už valná většina těch dětí problémy nemá a jakousi adaptaci nepotřebují, natož zvykání za dvouměsíčního řvaní. :nevim: Když není zbytí a dítě tam musí, tak holt musí, když nemusí, není kam spěchat.

iziwolvie
Kecalka 385 příspěvků 02.11.18 12:11

Myslím, že tvoje dcerka je naprosto normální. Do 3,5 let tě měla jen pro sebe a najednou dvě obrovské změny miminko a školka. Ani se ji nedivím, že je z toho nesvá. Když to řeknu drsně, tak si třeba může i myslet, že chceš třeba odsrčit. Doma nový člen rodiny a ona nemůže být s tebou. Já bych ji do školky vůbec nedávala. Ze začátku bude stejně často nemocná, bude ti tahat nemoci domů a nakazí miminko. Syn má taky mladší ségru. Do školky šel až když mu bylo 4,5 roku a bylo to naprosto v pohodě. Žádné scény, ani jednou nebrečel a to je docela mamánek. :D

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Sting a Shaggy jsou v Praze! Přiletěli s předstihem, nejspíš vyrazí na památky

Populární rockový zpěvák Sting je v Praze. V pátek ho čeká koncert společně s... číst dále >

Jak Babiš ml. psal o Protopopových? Jí nedůvěřuji, ten Rus se mi smál!

Kauza Čapí hnízdo a Andrej Babiš mladší hýbe celou veřejností i politickou... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >