Je mi 13 let, prosím o radu

44
27.4.20 17:47

Je mi 13 let, prosím o radu

Ahoj je mi 13 let a vím že tu nemám co dělat.
Ale prosím přečtěte si tento dotaz a prosím odpovězte, děkuji.
Bydlím s mamkou, nevlastním tatou a třemi sourozenci. Všichni 4 dětí máme společný pokoj což mi až tak nevadí to se skousnout dá.. Mě trápí to že nás rodiče k ničemu moc nemotivují.. Moji bratři (5, 7, 10 let) jsou 3/4 dne na mobilu, telce, počítači.. což mi dost vadí že si snama nehrajou jinak… :,( Mám zkažené přední (horní) zuby (2) a dost mi to trápí, říkám mamce ať mi objedná k zubaři a že prý až po karanténě.. Dnes jsem šla na očkování se sestrou která s nami už nebydlí je dospěla a mamka neměla čas tam semnou jít.. Musela jsem si sundat roušku jelikož vedela od preventivní prohlídky že ty zuby jsou špatný a řekla že mi tu zuby tutim způsobem vypadají.. (ty zuby jsou šílený) můj bratr 5 let má taky zkažený přední horní zub.. (k zubaři bezdůvodně nechodíme, a už vůbec ne na prohlídku) neříkají nám di si vyčistit zuby nebo tak já si je už čistim sourozenci ne.. moje zuby jsou stejnak na tom nejhůř… Přijde jim divný že se skoro každý den sprchuji.. Mě to, ale divné nepřijde! :roll: nemotivují k učení, k hygieně prostě k ničemu… Hledám podporu kterou nemám… Už vidim jak mi ty zuby vypadají nebo vytrhnou :roll: :,( :( prosím poraďte…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4024
27.4.20 17:54

@Katuska28 s těmi zuby, co říct sestře? A co vlastní táta? Nepostaral by se?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32659
27.4.20 17:55

Na rodiče může zatlačit max ospod. Jinak je to těžké. Sestra by tam s tebou nezašla. Rodiče by jen podepsali plnou moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
27.4.20 17:57
@Amelie30 píše:
@Katuska28 s těmi zuby, co říct sestře? A co vlastní táta? Nepostaral by se?

Vlastní táta je alkoholik a setra ta na ty věci není a nezarizovala by to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
27.4.20 17:58

Jako mamka mi říkala že po karanténě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.20 17:58

Ahoj. Já byla v podobné situaci v tvém věku. Rodiče mě totálně nemotivovali k hygieně, vím, že jsem jako malá chodila furt se špinavými a dlouhými nehty. Tátova vina to zas tak není, živí nás, maká fakt tvrdě, tak takové věci asi nevnímal, jinak se mi věnoval dost, ale matka je alkoholička, která se mnou tedy bývala doma a bylo jí všechno dost u pr.dele. A tak jsem se jako mladá holka taky skoro nemyla, na zuby pekla (teď se mi to vymstilo, je mi 22 a už mám problémy s dásněmi, na které jsem si zřejmě zadělala v tom hodně mladém věku, ačkoliv o ně už samozřejmě mnoho let pečlivě dbám.) Jako skvělé vnímám to, že to sama vidíš, že se snažíš. Rozhodně o sebe dál pečuj, v tom je tvá samostatnost, na jejich komentáře nehleď. Jsi už velká holka, navíc uvědomělá, to je skvělé, k zubaři se objednej sama přes telefon, klidně tam i sama jdi. Určitě to zvládneš! Rodiče nijak nepředěláš, možná by stálo za to jim nějak nenásilně říct, jak to vnímáš, že tě nemotivují a tak. Ale nehádat se s nimi, pokud jsou nějací problémoví, nedělalo by to dobrotu. Co ta tvoje starší sestra? Nebyla by ta pro tebe lepším vzorem? Nebo nějaká teta, babička? S nimi se o tom pobavit? Nemít doma podporu je těžké, vím to sama, ale zocelí tě to, hlavně musíš věřit sama v sebe. Já v tebe věřím :) :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
27195
27.4.20 18:06

Evidentně si tvoje máma umí dělat akorát tak děti. Buď se domluv se sestrou, nebo trvej na tom jít určitě k zubaři. Asi to bude u vás i o penězích :think: je mi to líto

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
27.4.20 18:11
@pikola píše:
Evidentně si tvoje máma umí dělat akorát tak děti. Buď se domluv se sestrou, nebo trvej na tom jít určitě k zubaři. Asi to bude u vás i o penězích :think: je mi to líto

Peněz máme dost to vím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
27.4.20 18:12
@Anonymní píše:
Ahoj. Já byla v podobné situaci v tvém věku. Rodiče mě totálně nemotivovali k hygieně, vím, že jsem jako malá chodila furt se špinavými a dlouhými nehty. Tátova vina to zas tak není, živí nás, maká fakt tvrdě, tak takové věci asi nevnímal, jinak se mi věnoval dost, ale matka je alkoholička, která se mnou tedy bývala doma a bylo jí všechno dost u pr.dele. A tak jsem se jako mladá holka taky skoro nemyla, na zuby pekla (teď se mi to vymstilo, je mi 22 a už mám problémy s dásněmi, na které jsem si zřejmě zadělala v tom hodně mladém věku, ačkoliv o ně už samozřejmě mnoho let pečlivě dbám.) Jako skvělé vnímám to, že to sama vidíš, že se snažíš. Rozhodně o sebe dál pečuj, v tom je tvá samostatnost, na jejich komentáře nehleď. Jsi už velká holka, navíc uvědomělá, to je skvělé, k zubaři se objednej sama přes telefon, klidně tam i sama jdi. Určitě to zvládneš! Rodiče nijak nepředěláš, možná by stálo za to jim nějak nenásilně říct, jak to vnímáš, že tě nemotivují a tak. Ale nehádat se s nimi, pokud jsou nějací problémoví, nedělalo by to dobrotu. Co ta tvoje starší sestra? Nebyla by ta pro tebe lepším vzorem? Nebo nějaká teta, babička? S nimi se o tom pobavit? Nemít doma podporu je těžké, vím to sama, ale zocelí tě to, hlavně musíš věřit sama v sebe. Já v tebe věřím :) :hug:

Děkuji ani nevíš jak jsem ráda za takovou podporu a často si říkám že já zvládnu vše

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1654
27.4.20 18:16

To zní hrozně, je mi tě líto, ale na druhou stranu skvělé, že to vidíš a chceš s tím něco dělat! K zubaři klidně můžeš sama, také jsem chodila sama už v tomto věku, respektive měli jsme to ve škole tehdy povinné. Jinak teď to asi bude omezené, ale už brzy má být nouzový stav prý snad zrušen či alespoň rozvolněn. Z rodičů si příklad neber, to opravdu nebude dobrý vzor, ale určitě tím budeš brzy samostatnější, zkus se nějak ve vhodnou chvíli o tom pobavit s dalšími příbuznými :hug: Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5865
27.4.20 18:17

Zlato :hug: vím o dívence, která si vyběhala na úřadech to, že šla do dětského domova. A je jí tam lépe než u rodiny.
Pokud máš důvěru k někomu z učitelů, nebo máte na škole výchovného poradce, psychologa, měli by ti pomoct…oni vědí, kam a co oznámit. Drž se. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
27.4.20 18:18
@quera píše:
To zní hrozně, je mi tě líto, ale na druhou stranu skvělé, že to vidíš a chceš s tím něco dělat! K zubaři klidně můžeš sama, také jsem chodila sama už v tomto věku, respektive měli jsme to ve škole tehdy povinné. Jinak teď to asi bude omezené, ale už brzy má být nouzový stav prý snad zrušen či alespoň rozvolněn. Z rodičů si příklad neber, to opravdu nebude dobrý vzor, ale určitě tím budeš brzy samostatnější, zkus se nějak ve vhodnou chvíli o tom pobavit s dalšími příbuznými :hug: Držím palce!

Děkuji za podporu :srdce: :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5865
27.4.20 18:18
@quera píše:
To zní hrozně, je mi tě líto, ale na druhou stranu skvělé, že to vidíš a chceš s tím něco dělat! K zubaři klidně můžeš sama, také jsem chodila sama už v tomto věku, respektive měli jsme to ve škole tehdy povinné. Jinak teď to asi bude omezené, ale už brzy má být nouzový stav prý snad zrušen či alespoň rozvolněn. Z rodičů si příklad neber, to opravdu nebude dobrý vzor, ale určitě tím budeš brzy samostatnější, zkus se nějak ve vhodnou chvíli o tom pobavit s dalšími příbuznými :hug: Držím palce!

Jo, jenže jestli nikam nejsou přihlášení…jsou kraje, kde dostat se k zubaři jako nový pacient = zázrak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
27.4.20 18:25

Často přemýšlím o tom že život nemá cenu a pak si vzpomenu na své sny a cíle a jdu prostě dál :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5359
27.4.20 18:49

@Katuska28 jestli máš svého zubaře, zavolej a zeptej se, jestli můžeš přijít na prohlídku i sama. Pokud jsi někde registrovaná, neměl by to u 13 leté být problém. Aspoň by ti řekl, co se se zuby bude muset udělat a taky řekl případně cenu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat