Je možná vzteklina?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 22:24
Je možná vzteklina?

Ahoj všichni, měla bych dotaz. V sobotu večer jsem si hrála se svým šťeňátkem je mu 5 měsíců, ještě jsem ho neočkovala proti vzteklině, ale on mě kousal do ruky a já dostala panický strach, že budu mít vzteklinu a tak. Dneska jsem s nim byla na veterině a veterinářla říkala, že kdyby měl vzteklinu, tak uz by byl mrtvej. Je to pravda? Pejskovi nic neni normalne jí, spí a hraje si venku na zahradě. Jsem dost hypochondr. Teď jsem kvůli tomu začala brát antidepresiva, protože si vždycky vsugeruji nějakou nemoc. A mám strach že nepřežiju. K psychiatrovi jdu až 12.června :( A je mi z toho zle akorát. Myslíte, že je vzteklina vyloučená? Prala bych si abych tyhle stavy neměla je to děsně vyčerpávající :(

Reakce:
MP Krista
Kecalka 384 příspěvků 28.05.19 22:27

K tomu psychiatrovi co nejdřív!!!

Fíková
Kelišová 6014 příspěvků 28.05.19 22:27

Vzteklina se u nás nevyskytuje. Kde bc ji to štěně vzalo? ;)

Markéta80
Hvězda diskuse 45266 příspěvků 28.05.19 22:30
@Anonymní píše:
Ahoj všichni, měla bych dotaz. V sobotu večer jsem si hrála se svým šťeňátkem je mu 5 měsíců, ještě jsem ho neočkovala proti vzteklině, ale on mě kousal do ruky a já dostala panický strach, že budu mít vzteklinu a tak. Dneska jsem s nim byla na veterině a veterinářla říkala, že kdyby měl vzteklinu, tak uz by byl mrtvej. Je to pravda? Pejskovi nic neni normalne jí, spí a hraje si venku na zahradě. Jsem dost hypochondr. Teď jsem kvůli tomu začala brát antidepresiva, protože si vždycky vsugeruji nějakou nemoc. A mám strach že nepřežiju. K psychiatrovi jdu až 12.června :( A je mi z toho zle akorát. Myslíte, že je vzteklina vyloučená? Prala bych si abych tyhle stavy neměla je to děsně vyčerpávající :(

něco si o tom přečti. Tu nechytneš ze vzduchu :lol:

MP Krista
Kecalka 384 příspěvků 28.05.19 22:30

Štěně je navíc dlouho chráněno imunitou matky!

sheran
Povídálka 26 příspěvků 28.05.19 22:31
@Anonymní píše:
Ahoj všichni, měla bych dotaz. V sobotu večer jsem si hrála se svým šťeňátkem je mu 5 měsíců, ještě jsem ho neočkovala proti vzteklině, ale on mě kousal do ruky a já dostala panický strach, že budu mít vzteklinu a tak. Dneska jsem s nim byla na veterině a veterinářla říkala, že kdyby měl vzteklinu, tak uz by byl mrtvej. Je to pravda? Pejskovi nic neni normalne jí, spí a hraje si venku na zahradě. Jsem dost hypochondr. Teď jsem kvůli tomu začala brát antidepresiva, protože si vždycky vsugeruji nějakou nemoc. A mám strach že nepřežiju. K psychiatrovi jdu až 12.června :( A je mi z toho zle akorát. Myslíte, že je vzteklina vyloučená? Prala bych si abych tyhle stavy neměla je to děsně vyčerpávající :(

Ahoj, ČR je od roku 2004 prostá vztekliny, navíc je tu povinnost od 6. měsíců věku psa očkovat, dokonce i lišky se monitorují na výskyt vztekliny…Musel by Tě pokousat do krve, kdyby byl nakažený…klid :blush:

Michelle_M
Závislačka 2736 příspěvků 28.05.19 22:34

Pokud sis štěně nedotáhla načerno z Ukrajiny, tak myslím, že můžeš být v klidu ;)

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 28.05.19 23:00

Tak pokud během zítřka štěně neumře, vzteklinu nemá

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 17174 příspěvků 28.05.19 23:27
@Anonymní píše:

Vzteklina je vyloučená.

sediza
Závislačka 2590 příspěvků 28.05.19 23:56

Pokud vaše štěně není netopýr nebo jste si ho nepřivezla z Indonézie, tak vzteklinu na 100% nemáte. Bohužel hypochondrie je horší než mnohá infekční onemocnění. Kamarad byl kvůli tomu dokonce hospitalizován v Bohnicích. K psychiatrovi určitě jděte a najděte si i psychologa nebo psychoterapeuta. Jinak svůj život neprožijete spokojeně.

Hazentla
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 1 inzerát 29.05.19 07:16

Vedle toho, že nákazová situace v ČR je taková, jak psaly holky výše (s výjimkou netopýrů a i u nich vzácně se tu vzteklina nevyskytuje 15let ;) ), tak mám ještě jedno k uklidnění- Zažila jsem jako pracovník veteriny, když chodili psi na prohlídku protože kousli člověka, tak to vím jistě: Zvíře je infekční maximálně 5dnu před projevem prvních příznaků. Pokud bude štěně i zítra úplně normální, jsi za vodou :palec:
A i kdyby náááhodou (vím, co nemocná psychika vymyslí), tak pořád od projevení příznaků u něj máš týden i víc času na zahájení očkování u sebe, inkubační doba je dlouhá.
Nemůže se Ti nic stát, neboj.
Já mám hypochondrii a úzkosti taky, léčím se dva roky a o hodně lepší, i těhotenství a porod jsem zvládla na pohodu :palec:
Drž se a klidně napiš SZ, vím přesně jak se cítíš. :srdce:

Josef44
Kecalka 194 příspěvků 13.06.19 00:17
@Anonymní píše:

Antidepresiva Vás jen tlumí. Pokut netrpíte psychózou což patrně netrpíte běžte na KBT terarapii tím si můžete změnit způsob myšlení a zbavit se dušeních problémů jednou pro vždy samozřejmě není to tak snadné jako spolknout pilulku. Jenže je to jediná šance na to, aby se splnilo Vaše přání nemít tyto stavy…

Uživatel je onlinebse.pedro
Kecalka 255 příspěvků 13.06.19 00:36

Když se pes obloží česnekem a před konzumací důkladně propeče, žádné riziko nákazy nehrozí… 8) 8) 8)

Hazentla
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 1 inzerát 13.06.19 16:28
@Josef44 píše:
Antidepresiva Vás jen tlumí. Pokut netrpíte psychózou což patrně netrpíte běžte na KBT terarapii tím si můžete změnit způsob myšlení a zbavit se dušeních problémů jednou pro vždy samozřejmě není to tak snadné jako spolknout pilulku. Jenže je to jediná šance na to, aby se splnilo Vaše přání nemít tyto stavy…

Dovolím si nesouhlasit, já lítala po terapiích včetně kognitivně behaviorální několik let marně. Pomohly až antidepresiva a že utlumí může napsat jen někdo, kdo o nezná jejich mechanismus účinku. Tlumí anxiolytika (neurol, lexaurin atd).
Obecně takhle jednoznačná prohlášení jsou úsměvná, každý člověk je jiný a co jednomu pomůže, druhému nemusí. Neříkám, že terapie jsou na nic, ale nepomáhají každému.

Váš příspěvek
Reklama