Očkování Hexa, roční dítě, šílený strach

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 20:04
Očkování Hexa, roční dítě, šílený strach

Maminky :(… jsem úplně bezradná. Mám 14měsíců starého chlapečka. V roce jsme měli očkovat Hexou, odložili jsme to kvůli opravdu hroznemu atopickemu ekzemu. Nedávno v okolí zemřelo malé miminko, prej reakce na očkování Hexou. Od té doby se doktorce vymlouvam proč nemůžeme přijít :?. Všechno se ve mě svírá :,( První očkování zvládl, měl horečky ale jen chvíli… dneska jsem se odvážila konečně k doktorce jít, a řekla mi, že dneska dostanu první Hexu, za 14dni druhou Hexu (živou, neživou) a pak za 14 dni budeme očkovat přiušnice… podlomili se mi kolena, rozbušelo srdce, a zalhala jsem, že měl asi 10dni zpátky zvýšenou teplotu asi zoubky… takže mi ho nenaočkovala a řekla ať přijedeme příští týden… Nevite jak je to s tim rizikem umrti po očkování? Je to jen u miminek nebo i u rocnich dětí? Hrozně se stydím, tak prosím anonym a omlouvám se za diakritiku, píšu na mobilu…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Pam12
Echt Kelišová 8873 příspěvků 28.05.19 20:12

Hele máš to trochu chaoticky napsané, napsala jsi, že první očkování zvládl a v zápětí píšeš, že dneska dostane první Hexu? za čtrnáct dní druhou (živou - neživou - co to je, hexa je přece neživá

Pidulka1991
Závislačka 3522 příspěvků 28.05.19 20:13

Upřímně nějak to nechápu. Jednu vakcínu dostal, kdy??? Další měl mít teď, pak další za dva týdny pořád hexu?? A za další dva týdny priusnice nebo jak??

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1609 příspěvků 28.05.19 20:16

Ty jsi fakt prdlá, zakladatelko. Prý úmrtí po hexe :roll: fakt nechci vidět, kam až tyhle výmysly zajdou :?

Jestli očkovat nechceš, tak to prostě doktorce řekni. Dá ti podepsat papír, že je to na tvou odpovědnost a hotovo. Podle mě je neočkovat pěkná nezodpovědnost, ale tady jde o tvůj názor a nikdo tě nutit nemůže :nevim:

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 28.05.19 20:19

Spis si preci jake dopady ma neockovani deti.. a kdyby nejake miminko zemrelo v nedavne dobe na ockovank hexou, tak jsou toho zase plne weby ne? Ja nevim, ale ja jsem nic nezaznamenala a po tom, co se v drtive vetsine pripadu vyvrati umrti na hexu, ale potvrdi se, ze dite bylo tyrane, tak temto zpravam neverim :nevim:

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1152 příspěvků 28.05.19 20:19

Hexa se ockuje ve schematu 3+1 nebo nove 2+1. Mezi prvni a druhou davkou je minimalne mesic (ve schematu 2+1) nebo dva mesice (u 3+1) rozdil.

Nemyslis spis Prevenar? Ten se xasto ockuje 14 dni po hexe. Ale je nepovinny.. A navic neziva vakcina.

Pokud by chtela 14 dni po Hexe ockovat Priorix (zivou), odmitla bych!!

vjerunqa
Závislačka 3421 příspěvků 28.05.19 20:20

Je to nějaké celé chaotické. Napiš, kdy a jaké měl první očkování. Jinak samozřejmě riziko existuje. Jak vysoké, se nedá odhadnout.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 20:33

Teď koukám do očkovaku v 6 týdnech dostal Hexacimu, za 14dni synflorix, pak za měsíc Hexacimu a pak za 14dni zase synflorix. Teď má 14 měsíců a má dostat Hexu.

biggi
Povídálka 35 příspěvků 28.05.19 20:39

Takze hexu uz mel..tak to neodkladejte probuh je to pokud se nepletu posledni hexa a ma to komplet…tyhle famy oskodlivosti ockovani osobne uplne nesnasim…ono kdyz pak neockovane dite chytne tu nemoc tak mi verte, ze je to horsi nez nejaka horecka(tj prirozena reakce imunity)…ja se treba pod tlakem mamin a nazoru jak je uplne strasne a smrtelne ockovani mmr desne bala…a vite co? malej nemel ani reakci..nic…pohoda…jediny na co mi reagoval byl synflorix…to misto mel jak otekle a bolave, tak mel i horecky jinak ockovani vzdy v pohode…

Evulina
Neúnavná pisatelka 17226 příspěvků 28.05.19 20:40
@Anonymní píše:
Maminky :(… jsem úplně bezradná. Mám 14měsíců starého chlapečka. V roce jsme měli očkovat Hexou, odložili jsme to kvůli opravdu hroznemu atopickemu ekzemu. Nedávno v okolí zemřelo malé miminko, prej reakce na očkování Hexou. Od té doby se doktorce vymlouvam proč nemůžeme přijít :?. Všechno se ve mě svírá :,( První očkování zvládl, měl horečky ale jen chvíli… dneska jsem se odvážila konečně k doktorce jít, a řekla mi, že dneska dostanu první Hexu, za 14dni druhou Hexu (živou, neživou) a pak za 14 dni budeme očkovat přiušnice… podlomili se mi kolena, rozbušelo srdce, a zalhala jsem, že měl asi 10dni zpátky zvýšenou teplotu asi zoubky… takže mi ho nenaočkovala a řekla ať přijedeme příští týden… Nevite jak je to s tim rizikem umrti po očkování? Je to jen u miminek nebo i u rocnich dětí? Hrozně se stydím, tak prosím anonym a omlouvám se za diakritiku, píšu na mobilu…

Zakladatelko, předně si nastuduj, co a kdy se vůbec dětem očkuje, máš chaos i v základním rozdělení vakcín a myslím, že takto se nemůžeš relevantně rozhodnout, když nevíš ani ten základ (co by tvé dítě vlastně dostalo za vakcínu). Pokud by měla dostat nyní první hexu, tak na co měl to první očkování? Nechápu. Nechápu ani tu závorku za hexou (živou, neživou), ani očkování na příušnice, protože monovakcína se nedává, dává se Priorix, což je trojvakcína příušnice+zarděnky+spalničky.
Pokud si ještě nejsi jistá a máš větší strach z očkování, tak si dej ještě trochu času k nastudování problematiky..V oblasti očkování je to složité - v jednom případě může být blbost očkovat, v jiném zase neočkovat, je to čistě individuální..ale právě individuálně by se k tomu měli stavět všichni - rodiče i lékaři. Nedělat něco šmahem, honem, ale pořádně to promyslet ze všech stran a úhlů pohledu.

Cenarius
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 28.05.19 20:41

U toho ockovani se vzdycky vytahnou extremni pripady reakce, ktere pripadaji treba na jedno dite z 10-100 tis naockovanych. A resi se to, jak kdyby to bylo kazde druhe. :roll:

lovethelife
Ukecaná baba ;) 1201 příspěvků 28.05.19 20:41

Já bych nenechala spíš naockovat v 6ti týdnech tu hexacimu, to je spíš masakr, to by neudělala ani má doktorka. To se divím, že ses nedesila spíše tehdy. Pro svůj větší klid a pocit, že jsi pro to něco udělala můžeš podat homeopatik thuja. Ale nedoockovat se strachu poslední dávku mi přijde zvláštní. A to nejsem úplně očkovací typ. První hexacimu jsem nechala dát dceři v 8mi měsících.

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1609 příspěvků 28.05.19 20:42
@Anonymní píše:
Teď koukám do očkovaku v 6 týdnech dostal Hexacimu, za 14dni synflorix, pak za měsíc Hexacimu a pak za 14dni zase synflorix. Teď má 14 měsíců a má dostat Hexu.

Takže na rozdíl od toho, co jsi psala v prvním příspěvku, tady vidíme, že už má vše za sebou :lol:

Teď už ho čeká jen „booster“, čili jedna dávka hexy a jedna dávka synflorixu. A pak ještě priorix (spalničky, zarděnky a příušnice). Být tebou, nechám ho teď ďobnout poslední hexou, za 2 měsíce priorix a pak za další dva synflorix. A máte hotovo na dalších pár let :palec:

Evulina
Neúnavná pisatelka 17226 příspěvků 28.05.19 20:46
@biggi píše:
Takze hexu uz mel..tak to neodkladejte probuh je to pokud se nepletu posledni hexa a ma to komplet…tyhle famy oskodlivosti ockovani osobne uplne nesnasim…ono kdyz pak neockovane dite chytne tu nemoc tak mi verte, ze je to horsi nez nejaka horecka(tj prirozena reakce imunity)…ja se treba pod tlakem mamin a nazoru jak je uplne strasne a smrtelne ockovani mmr desne bala…a vite co? malej nemel ani reakci..nic…pohoda…jediny na co mi reagoval byl synflorix…to misto mel jak otekle a bolave, tak mel i horecky jinak ockovani vzdy v pohode…

Já zas „miluju“ reakce, jako je ta tvoje. I když, mluvíš ze své zkušenosti, kdy tvé dítě žádnou blbou reakci nemělo.
Ale víš..moje mělo. A uznal to i lékař z očkovacího centra, že příznaky, které začly za 2 hodiny po injekci, jako bledost, apatie, zástava broukání, snížený svalový tonus a velké nechutenství může být příznakem dočasné encefalopatie po očkování.
Dočasné teploty až horečky po očkování bych se naopak nebála, to není žádná hrozná reakce, je to reakce normální. Ale to, co měla dcera, normální není. Měla u toho dokonce teplotu naopak hodně nízkou - 35,8.
Házet všechno šmahem do jednoho pytle fakt nejde. Ani ty neočkující rodiče. Ani ty očkující.
Chápu tě, že dál očkujete. Ale zkus pochopit, že někteří neočkují opravdu z vážných důvodů a ne z plezíru.

Příspěvek upraven 28.05.19 v 20:54

lovethelife
Ukecaná baba ;) 1201 příspěvků 28.05.19 20:47

Hlavně si teda o tom něco zakladatelko zjisti, než začneš panikarit. Třeba vakciny.net . Stručně jasně, bez nějakýho pro či proti zabarveni :palec: ale to se ti bude hodit spíše pro nějaké příští očkováni.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama