Je opar nebezpečný v těhotenství?

Anonymni
20.2.04 09:47

Ahoj těhulky ,maminky a všichni ostatní. Prosim o radu.Jsem na začátku patnáctého týdne a v oblasti kostrče se mi udělal opar.Je velký necelý 1cm, složený asi z 5 menších pupínků.Je to velmi nepříjemné ,ale dá se to vydržet.Neublíží to však miminku?Vím že tak za týden zmizí.Dělá se mi totiž pravidelně už čtyři roky na stejném místě 1krát ročně.Já hloupá tomu dříve nevěnovala pozornost a teď mám strach o mimi.Byla jsem u obvodního lékaře, ale ten mi neporadil.Odkázal mě k mé gyn. do poradny ta má však dovolenou.Máte s tím někdo zkušenost?Poraďte prosím. Ahoj a Děkuju Anuška

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
20.2.04 12:29

Ahoj,

ja mam teda zkusenost jen s oparem na puse, ale to asi neni rozdil… Mela jsem ho v tehotenstvi dvakrat, poprve v prvnim trimestru a dost me to znervoznilo. Muj dr. mi ale rekl, ze jeste nevidel dite, kteremu by v tehotenstvi opar ublizil… A moje stesticko se narodilo v naprostem poradku. :)

Uzivej briska!

Verca

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
20.2.04 13:04

Holky,já se na tohle taky ptala doktora a ten mně poradil, ať na tělo nebo místo, kde opar je, používám přihygieně jiný ručník, než na zbytek těla, protože důležité je, aby se nepřenesl hlavně na genitál. To by pak mohl být problém. Něřekl mi jaký, asi abych neplašila.

Tak jsem holt prala dvakrát tolik ručníků:-) A pozor, když se opar zahojí, tak tak ještě týden dávat bacha, on sice zmizí, ale je ještě nebezpečný.

pa Gabi

• Nahlásit
  • Citovat
5636
20.2.04 14:15

Ja mela v tehotenstvi opar na stehne, nedaleko genitalu, a bylo to dost neprijemne … samozrejme jsem to rikala gynekologovi a on se na to i podival a dal mi nejakou masticku, rozhodne o zadnem nebezpeci nemluvil … nevim co by bylo kdyby se opar objevil primo na genitalu. A opar na rtu jsem taky behem tehotenstvi chytla … ja jsem totiz takova oparova kralovna:-)

Hezky zbytek tehotenstvi a krasne zdrave detatko preje

Sulanek+Verunka 13M

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
20.2.04 16:50

Ahoj Anusko!

Ja jsem momentalne v 17 tt a taky se mi udelal opar ( na rtu), ale neprikladam tomu vetsi vahu, protoze stejne tak i mne se tvori docela casto. Prede vsim, kdyz je organismus oslaben a treba jen mirne nastydne - to je mozne i pri jizde autobusem, kde se porad oteviraji dvere - mas to hned.

No a kdyz vezmes v uvahu, ze nase telo ted dava pro dva a mame unor, nerekla bych, ze je to nic zvlastniho. Me doktor doporucil zvysit prijem vitaminu B - najlip B-komplex a davat samo sebou pozor, aby tekutina z oparu nezasahla i dalsi partie.

Tak vsem oparum utrum a nam vsem zdrava detatka

Maggie :o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.2.04 17:26

Díky moc,jsem trochu klidnější.Víte mě vyděsila ta obvodní lékařka.Když jsem tam přišla tak volala někam na gynekologii se poradit. Pak mi do průkazky napsala doporučení vyšetření na nějaké retroviry a genetiku.Poté mi doporučila jit co nejdřive na gyn.Ta má však tu dovolenou,A já se samozřejmě začala bát.Na druhou stranu se ten opar dělá vždy na milimetr přesně na stejném místě.Nikdy jsem ho neměla jinde ani na rtu zkrátka nikde.Říkám si že ve mě ten vir či co to je žije a projeví se jen když jsem oslabená. Mimi bylo v úterý ve skvělé formě.Opar se oběvil den po té.Snad je tedy vše v pořádku.Stejně se trochu bojím ,ale díky vám je to o dost lepší.Anuška

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
29.8.04 18:33

ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
288
29.8.04 21:17

Ahojky,
Ja o tom nahodou neco vim, protoze mam taky opary docela casto a v souvislosti s tehotenstvim se o tom dost mluvi… Takze hlavni vec je rozdil mezi ‚normalnim‘ oparem (napr. na rtu) a tzv. oparem pasovym, ktery se vyskytuje vetsinou prave na intimnich mistech. V tehotenstvi se na miminko prenest nemuze, ale veliky problem by nastal pri porodu, kdy by se mimi mohlo infikovat. Takze je nutno ho rychle vylecit, rozhodne do porodu.
Snad jsem trochu pomohla. Preji krasne tehotenstvi!!!
Dita

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama