Je takový strach ještě normální?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1250
10.1.22 11:51

Je takovy strach jeste normalni?

Nedavno jsem tady zakladala diskuzi o tom, ze se dvouleta dcerka boji kontaktniho grilu. Bohuzel se situace zacala stupnovat a ja nevim jestli je jeste v norme, ze se takhle boji. Treba nekdo z vas bude mit zkusenost.

Problem je v tom, ze se zacala bat skoro vseho. Albi tuzky, dedy, nekterych hracek ktere predtim mela rada, pohadek v televizi…Takhle bych mohla pokracovat. Vzdycky zacne knucet a utece. Znate to nekdo? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
19127
10.1.22 12:02

Hele - to už není v pořádku.

Objednejte se někam k dětskému psychologovi.

V profilu píšeš, že jsi z prahy.

Zavolej sem, jaké mají objednací lhůty - péče je hrazení z veřejných zdrojů

http://www.centrumtriangl.cz/
https://www.ditekrize.cz/…ame-rodicum/

případně pokud to unese váš rozpočet, tak tady je seznam těch co uvádí že pracují s děmi a berou nové klienty
https://app.terapie.cz/?…

a tady je velmi dobrá soukromá poradna

https://poradna-praha.cz/deti/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38251
10.1.22 12:05
@klenott píše:
Nedavno jsem tady zakladala diskuzi o tom, ze se dvouleta dcerka boji kontaktniho grilu. Bohuzel se situace zacala stupnovat a ja nevim jestli je jeste v norme, ze se takhle boji. Treba nekdo z vas bude mit zkusenost.Problem je v tom, ze se zacala bat skoro vseho. Albi tuzky, dedy, nekterych hracek ktere predtim mela rada, pohadek v televizi…Takhle bych mohla pokracovat. Vzdycky zacne knucet a utece. Znate to nekdo? :think:

A jinak se projevuje normálně? Nevadí jí jen hluk? Nespálila se?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
270
10.1.22 12:09

Neprijde mi to normalni. Mam podobne starou dceru, casto rekne, ze se neceho boji a prituli se, ale ve skutecnosti se ani neboji. A spis to jsou veci, zvirata co vidi v televizi, nez treba albituzka a hracky. Jestli se ji to stupnuje, tak bych se objednala k detske psycholozce at ji pro jistotu zkontroluje a zarazila to zavcasu :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38251
10.1.22 12:13

Může mít jen bujněší fantazii. Věci před ní „ožívají“. Dvouleté dítě ještě nepopíše, čeho se bojí a proč. Možná je to zcela banální důvod a spíš bych to pozorovala a nabízela náruč. Na psychologa bych případně počkala do doby, kdy situaci bude moct popsat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1250
10.1.22 12:16

@Ou a co to muze znacit? :( Ona ted navic jeste objevila co to znamena „mit bebi“, takze jak se bouchne tak hned rve bebi, jak neco znici, tak taky rve bebi, zopakuje to treba 10×.. Slysime to ted taky x krat denne. Prijde mi to cele takove zvlastni :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4577
10.1.22 12:21

Neudělala nějakou špatnou zkušenost? např. spálenina…

jinak bych to nepodceňovala, kamarádka skončila o Vánocích s chlapečkem na pohotovosti, protože se bál Ježíška…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
19127
10.1.22 12:24
@klenott píše:
@Ou a co to muze znacit? :( Ona ted navic jeste objevila co to znamena „mit bebi“, takze jak se bouchne tak hned rve bebi, jak neco znici, tak taky rve bebi, zopakuje to treba 10×.. Slysime to ted taky x krat denne. Prijde mi to cele takove zvlastni :(

Hele - no hladina té úzkosti, co se původně projevovala strachem z jednoho předmětu stoupá a nedaří se ji „odlévat“. Proto se úzkost rozšiřuje na další podněty.

Pokud to necháte být, tak to nejspíš bude dál gradovat.

Potřebujete najít cesty, jak se to společně učit zvládat, aby se míra úzkosti postupně snižovala. A už to nejspíš moc nejde svépomocí - to jste dělali do teď.

diagnozu, příčiny, konrétní řešení - to fakt přes internet nejde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38251
10.1.22 12:26
@azaleila píše:
Neudělala nějakou špatnou zkušenost? např. spálenina…jinak bych to nepodceňovala, kamarádka skončila o Vánocích s chlapečkem na pohotovosti, protože se bál Ježíška…

Děti mají bujnou fantazii a když si představí, že někdo cizí jim jde s „pytlem“ dárků ke stromku… Syn třeba řešil zoubkovou vílu, že se vlastné musí přikrást do jeho pokoje, stát u postele a pak mu dát peníz pod polštář. Tebe by to jako malou neděsilo? Nebo že Ježíšek vylétne k oknu a hrábne si pro tu obálku, co je zevnitř za oknem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4577
10.1.22 12:33
@Russet píše:
Děti mají bujnou fantazii a když si představí, že někdo cizí jim jde s „pytlem“ dárků ke stromku… Syn třeba řešil zoubkovou vílu, že se vlastné musí přikrást do jeho pokoje, stát u postele a pak mu dát peníz pod polštář. Tebe by to jako malou neděsilo? Nebo že Ježíšek vylétne k oknu a hrábne si pro tu obálku, co je zevnitř za oknem.

tak to samozřejmě ano…
ale říkám si, že by bylo lepší promluvit s někým, kdo té dětské psychice rozumí…
u toho chlapečka co jsem zmínila je to delší problém, on se bojí deště, sněhu, slunička, babičky… a na Vánoce to právě vygradovalo tím Ježíškem… jasně, že jsou to samý velký a svým způsoběm i děsivý věci, ale ne každé dítě má až takové strachy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
270
10.1.22 12:41

Ja bych teda psychologem nejak nevyckavala. Proc jako? S banalnim kaslem se chodi k pediatrovi a nikdo se nad tim nepozastavi. Pokud je to neco, co jde zarazit nebo usmernit, tak proc to nechat bujet dalsi rok a trapit tim celou rodinu. Psycholog muze rodicum poradit jak maji reagovat aby to sami nezhorsovali. Pri nejhorsim tam pujdou zbytecne, to je asi tak vsechno. A kdyz si to dam na misku vah, tak mi teda vetsinbenefit plyne z toho tam jit nez cekat az to prejde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1250
10.1.22 12:56

@Russet ona teda byla vzdycky trosku pomalejsi, zacala chodit az v 19. mesicich, moc toho zatim nenamluvi, nenaji se sama, nocniku se boji. Jinak se teda projevuje normalne. Je zvidava, rada chodi ven, rada stavi ruzne stavebnice, puzzle, je vesela a hodne se smeje. Ale tedy od miminka je hodne citliva i na bolest. Se zuby a s kolikami jsme si uzili sve, rekla bych trochu vic nez ostatni maminky, aspon tedy z meho okoli. Nevim, no.. Zadnou spatnou zkusenost podle me nema. Doma se obcas s manzelem pohadame, ale zijeme uplne normalne, zadne extremy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1250
10.1.22 12:57

@Ou diky, zkusim se poradit s pediatrem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1662
10.1.22 13:01

Schválně jsem koukala, ze kdy byla tvoje diskuse s grilem. A napadá mě, neměli jste doma náhodou čerty? Jen jestli to nemohl být ten spouštěč strachu? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16769
10.1.22 13:07

Jak na ten strach doma reagujete…?

I kdyz mi to prijde jako sirsi problem, viz ta citliivost na bolest. Poptej se i pediatra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat