Uspávání 15 měsíčního dítěte

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1
7.1.22 19:15

Uspavani 15 měsíčního dítěte

Dobrý den,

Rada bych se Vás zeptala na rady jak uspat 15 měsíční dítě?

Do teď uspávám v nosítku a rada bych to změnila. Jedna se mi o uspávaní večer. Přes den to je v pořádku, to ji uspávám v kočárku :)

Předem děkuji za jakékoliv rady :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7.1.22 19:21

Osvědčilo se mi dítě zabalit do deky, do náruče, do tmavé místnosti - já ložnice, mírně pohoupávat. Nemluvit.
Dítě sice chvilku křičí, ale jak se zahřeje, uklidní, spí do 10 minut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
316
7.1.22 19:25

Teď řeším přesně to samé! :palec:
Poradili mi, abych přidala novou spánkovou asociaci. Já teda uspávání kojením, ale prý mám přidat třeba hlazení po zádech. Na začátku to dělat souběžně a pak zkracovat kojení, ale hladit do usnutí… Pokud to půjde dobře, tak se to za chvíli nahradí. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1151

Položím s lahvičku do postele a než to dopije celé, tak usne. Pokud není dostatečně unavené, přitulím se, hladím.. A prostě usne.

Musela jsem tak dítko samozřejmě naučit, nelíbilo se mu to, že už nemá prso, ale vydržela jsem to a umazlila jsem ho ke spánku, i když mě kopalo, vztekalo se a plakalo. Trvalo to jen pár dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
799

Tipuju že myslíš ne na rukách? Změnit postupně tu spankovou asociaci. Mít v nosítku a u toho dělat třeba ššš, další den 10 minut se třeba houpat v nosítku, pak 3 minuty ššš, a tak se dostat jenom na to ššš (nebo cokoliv jiného)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2374
8.1.22 13:54

Doporučuji knížku Klidné spaní a ukládání. Je tam spousta tipů na uspávání. V principu jde o to, že vytvoříš novou asociaci s usínáním. Např. když usíná v nosítku, děláš šššššš šššššš. Nemá to být asociace pro uklidňování, ale opravdu pro usínání, tzn. dělat to, když už dítě zabírá. A po čase ho zkusit dát do postýlky a dělat ššššššš šššššššš.
Ale v té knížce je těch tipů samozřejmě mnohem víc.
Jinak já v 15m nakojila, přenesla do postýlky, sedla si vedle postýlky a byla tam, dokud dítě neusnulo (první vyžadovalo držení za ruku, druhé jen mou přítomnost a příp. zpívat).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat