Synechie? Velikost pochvy 2 leté

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
38
6.1.22 22:48

Synechie? Velikost pochvy 2 leté

Ahoj holky,

nedávno jsem se úplnou náhodou dozvěděla, že existuje synechie. Dost mě to vyděsilo, protože u dcery jsem nějaké roztahování nebo promazávání styd. pysků neřešila, dr. mne na to neupozornil ani to nikdy nekontroloval, naopak mi na první návštěvě říkal, že to bílé smegma nemám moc vytírat, prostě úplně opačné rady, než co jsem se ohledně synechie teď dočetla.
Holky, mám asi blbej dotaz, ale jak velkou dírku by měla mít dvouletá holčička? Malá má asi 1 cm a bohužel mi přijde, že to srostlý trochu má. Nechci ji brát ale k dr. zbytečně, dočetla jsem se totiž, že u nás se to řeší chirurgicky i pod narkozou, zatímco v zahraničí už se od tohohle ustupuje a neřeší se to s tím, že se to v dospělosti prý upraví samo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7950
6.1.22 23:46

Myslím, že to jde především o srostlé pysky, než o tu samotnou díru. Mně dr u miminka poučila, ať každý den prsty jemně odtáhnu pysky od sebe, nic jsem nevytírala. Vlastně ten bílý mázek ano. V porodnici říkali, ať to nevytírám, pediatrička naopak, ať vytírám. Jak vidíš, rady se různí, ale mám větší důvěru v pediatričku než k sestře z porodnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15672
6.1.22 23:59

Ja dle rad nic nevytirala a holky maji vse v poradku. Podle me jsou k tomu spise sklony (geneticky dane) a pak moc nezalezi, jak prepeclive se clovek stara. Ale nevim, no :nevim:..
A jinak ano, jde o srostle pysky, to by sis myslim vsimla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1394
7.1.22 00:14

Jestli máš pochybnosti, můžeš zajít za dětskou doktorkou, podívá se a bude jasno. Naše tohle kontroluje normálně (rychle koukne a hotovo), takže by nemělo být nutné jít hned na dětskou gynekologii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2136
7.1.22 06:39

Řekni si dětské, ať jí to zkontroluje. Mně taky v porodnici říkali nevytírat, ale brala jsem to podle sebe, já sama se tam tedy myji. O synechiích ale vím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat