Vtáčení špiček, obuv - 2 roky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.1.22 11:16

Vtáčení špiček, obuv - 2 roky

Dobrý den.
Prosím maminky které měli tento problém u svých deticek jakou obuv jste prosím volili? Byla jsme u 2 ortopedu, všichni názor - počkat do 3 let. Vůbec to neřeší. Jeden doporučuje barefoot, druhý pevnou botu.
Prosím jaké jste detickam dávali boty, chtěla bych co nejvíce pomocí aby to nožičce pomohlo.
Přijde mi, že má lehce vtocene i levé kolínko a proto to vtáčí.
Doma se snažím co nejvíce aby seděl s nozkama ve předu, bohužel však si sedá do w. Ale neustále opravuji.
Máte maminky podobnou zkušenost, moc děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2058
6.1.22 11:42

Ahoj, pracuju v detske obuvi, takze ti spis napisu jake mam zkusenosti co se tyce bot, ktere prodavam. Vtacet nozky dovnitr maji tendenci vic deti, kterym rodice kupuji bf obuv. Takze pokud pujdete spis timto smerem, rozhodne to neprehanejte s nadmerkem a taky sirkou boty. Nemel by mit prehnane moc mista co se tyka sire boty, zkratka pokud bf, tak at sedne i sirkove. Kolikrat deti prijdou v extra siroke bote a nozky maji uzke nudlicky, a to je proste spatne.
Pokud byste se rozhodli pro klasicke botky, tak je na trhu spoustu bot, ktere maji pevny opatek, ale jinak jsou mekke, ohebne, a urcite to neni tak, ze klasicka pevna bota = niceni nozek, jak si tu kolikrat maminky mysli.
Urcite vybirejte v detske specialce a at vam tam poradi, nekupuj pres eshopy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4226
6.1.22 11:48

Bota nesmí být moc velká a měla by být lehká. Nohy vtáčí i normálně chodící děti, když mají velké nebo těžké boty, takže to nepřeháněj s nadmerkem a choď do obuvi, kde řeší i šířku nohy. A nejlepší je chodit co nejvíce bez bot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2058
6.1.22 11:52
@Serpentini píše:
Bota nesmí být moc velká a měla by být lehká. Nohy vtáčí i normálně chodící děti, když mají velké nebo těžké boty, takže to nepřeháněj s nadmerkem a choď do obuvi, kde řeší i šířku nohy. A nejlepší je chodit co nejvíce bez bot.

Sohlasim, jen bych jeste zvazila, na jakem povrchu chodit bos, trava, pisek, prirodni povrch- super, asfalt, dlazba, plovoucka - blbe..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4226
6.1.22 11:58
@marcellia píše:
Sohlasim, jen bych jeste zvazila, na jakem povrchu chodit bos, trava, pisek, prirodni povrch- super, asfalt, dlazba, plovoucka - blbe..

Tak ve městě snad nikdo chodit bos nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18311
6.1.22 11:59

Zašla bych za podologem a na fyzio než k ortopedum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
6.1.22 12:00

Doporučuji najít si vhodného fyzioterapeuta. Obvykle je totiž příčinou nějaké ochable svalstvo atd. Ortopedi tak maximálně napíšou vložky do bot a tím to pro ně hasne. Jinak do určitého věku to zase takový problém není, ale cvičením určitě nic nezkazíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2058
6.1.22 12:01
@Serpentini píše:
Tak ve městě snad nikdo chodit bos nebude.

By ses divila.
No a doma na dlazbe litaj deti bezne bosy, coz je taky skodlivy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3112
6.1.22 12:02

Já půjdu úplně jiným směrem. Většina problémů s nohama je způsobena slabýma brisnima svalama. A celkově slabým svalovym korzetem (to jsou všechny ty svaly na břiše a zádech, hlavně ty hluboké). Já bych tedy s ní cvičila. Lozit po stromech, do výšek, přes překážky, skákat, lozit po 4… a nenechat sedět do w, to je taky jasný znak slabého břicha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3109
6.1.22 12:04

Můj syn vtáčel jednu nohu a to dost hodně. Chodili jsme na ortopedii, měl to snad z nedorotovanýho kyčelního kloubu, že ještě nebyl na svém místě, ve správné poloze, už nevím přesně. Ortoped doporučil cvičení - stát, nebo balancovat na té jedné noze, že to pomůže tomu kloubu se dostat na správný místo. Do těch tří let se mu nožičky krásně srovnaly, ani bych nevěřila, že je to možný. Ve třech letech jsme byli na konrole naposledy a už bylo vše v pořádku. Jinak jsem boty dávala normální dětské, se zpevněnou patou a spíš kontíčkový.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.22 12:12

Moc děkuji za příspěvky a rady. Boty mu kupuji právě že raději dvoje na zimu než jedny. Prostě přesně aby seděli na nozku - žádný nadměrek, doteď jsme kupovala Fare nebo Superfit WV, právě přemýšlím co zvolit na jaro, léto.
Cvičit budeme, neustále opravuji, vzteká se ale nejde to jinak.
Asi ještě chvíli vydržím a pak vyhledáme i podologa.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.22 12:18

A také noc děkuji za napsání nechávám chodit bos - tráva atd. To budu určitě taky dělat. Všechny rady mi pomůžou…

• Citovat
  • Nahlásit
6535
6.1.22 12:19
@Anonymní píše:
Moc děkuji za příspěvky a rady. Boty mu kupuji právě že raději dvoje na zimu než jedny. Prostě přesně aby seděli na nozku - žádný nadměrek, doteď jsme kupovala Fare nebo Superfit WV, právě přemýšlím co zvolit na jaro, léto.
Cvičit budeme, neustále opravuji, vzteká se ale nejde to jinak.
Asi ještě chvíli vydržím a pak vyhledáme i podologa.

A měříla jsi šířku nožky někdy? Fare jsou širší boty, kdežto superfit příšerně uzké… postav ho na tu vložku…vleze se mu noha do té boty? Nebo to spíše utlačí nohu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.22 12:23

@Veru1987 neměřila, jen jsem spíše se dívala pro vyšší nárt, takže teď už se zaměřím i na toto. Děkuju!

• Citovat
  • Nahlásit
3445
6.1.22 12:34

Starší vtáčela levou nohu, hodně. Do čtyř let to nikdo nechtěl řešit. Pak ortoped napsal vložky do bot, byly na nic. Vyběhala jsem si fyzio, doporučení ať nosí kvalitní boty, které na nohu sednou (nejen správná délka jen s malým nadměrkem, ale i správná šířka a dostatečná výška v oblasti nártu), cvičili jsme i doma. Moc to nepomohlo. Na začátku puberty se to začalo samo lepšit a teď už to není téměř znát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat