Je to atopak?

119
28.3.20 18:33

Je to atopak?

Ahoj maminy, chci se zeptat, synovi se udělala na dupce vyrážka, už je to dýl, posouvá se mu vzadu po jedné noze až skoro ke kolenní jamce, nekoupeme s pěnou, mažeme ale pořad se mu to tvoří dal, neskrabe si to, jsou úplně vysušená ta místa. A vůbec nevim co to může být? Může to být atopak? Co to zhoršuje případně? Čím mazat? :kytka: :kytka: K dr.se mi v tomto období úplně nechce ale budeme asi muset.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28.3.20 18:37

@Sarusss doporučuji ukázat kožní. Nicméně u mojí dcery takto atopák vypadá, primárně kvůli ABKM, mimo dráždivou stravu ho u naší malé zhoršují některé zuby, stres. Jak je synek starý?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1783
28.3.20 18:37

Podle mého neodborneho názoru ano atopak… Zkuste kosmetiku LINOLA… Kamarádka má velmi dobrou zkušenost, mě na atopak dr řekl i indulonu…omezit mýdlo, bez aviváže…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
28.3.20 18:43
@kavulenka píše:
Podle mého neodborneho názoru ano atopak… Zkuste kosmetiku LINOLA… Kamarádka má velmi dobrou zkušenost, mě na atopak dr řekl i indulonu…omezit mýdlo, bez aviváže…

Dekuji, vyzkouším. avivaz používám to je pravda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
28.3.20 18:44
@Mellounowamanzelka píše:
@Sarusss doporučuji ukázat kožní. Nicméně u mojí dcery takto atopák vypadá, primárně kvůli ABKM, mimo dráždivou stravu ho u naší malé zhoršují některé zuby, stres. Jak je synek starý?

Dva a čtvrt. Zuby už má všechny, akorát dorůstá poslední pětka. Můžu vědět jaká strava třeba dráždí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1786
28.3.20 18:51

U nas pomaha koupel v ovesnych vlockach. Dr mi ted pres email doporucila Vitellu se zinkem. Misto avivaze davam trochu octa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.20 19:14

Ahoj, já jsem atopik od mala.
Vypadá to jako atopák.. Na stehnech ho mám často…

Indulonu na to nedávej. Je hutná a mastná.. Mastné věci na promazání se dávají až po použití léčivé látky.. Jinak k vyléčení nepomůžou.

Začni Excipialem Hydrolotiem nebo lipolotiem… nebo jak zde psala paní - mastí ze zinkem, a to Vitela Ictamo. Asi jediné co koupíš na volném trhu a pomáhá to ke zklidnění atopáku - ale upozornuji, že v takové formě jako to má tvůj kluk, tak to už asi k vyléčení nepomůže. Je potřeba zajít ke kožní. Když je kůže takhle chycená, tak to chce masti přímo od kožní na recept! Pokud nepůjdeš ke kožní tak se to bude jen rozšiřovat oslabovat kůži a pak to bude i hůř léčitelné.

Bud je to kopřivka, atopák nebo to může být i svrab (chycený od nějakého chlupatého zvířátka)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.3.20 19:20

Na koznim se dela rychly orientacni test - kozni prejede zavrenou propiskou kuzi a zustane-li plasticky skrabanec, bude to pravdepodobne atopak 8)

• Nahlásit
  • Citovat
6291
28.3.20 19:35

@Sarusss kdyby jsi chtela, napis. Dcera mela taky a neni to atopak, ale kvasinka. Zbavila jsem ji toho a je cista…

Za me: zaklad - nemastit ruda/ruzova mista! NE - indulona, linola, excipial,…jen zinek, dokud nevybledne a nezacne se olupovat. Jak jsem napsala, kdyby jsii chtela vedet vic, napis. Bojovaly jsme taky, i kamaradka s malou a jeji kamaradka se synem (ten to mel az do masa).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.20 20:09

@Sarusss naše malá 2 roky, ze stravy mléko (ačkoliv teď jí jogurty bez problému), citrus, rajčata. Nicméně u naší začal atopák celkem ukázkově ve 3 měsících. Co do té péče, ono každému totiž sedne něco jiného, na promazání celého těla používáme nerafinované bambucké máslo, nebo biodermu intensive baume, ale pokud je místo červené, mažeme zinkovou mastí, červené místo nikdy nepromazávám. Hodně pomohl filtr na kohoutek, aby se koupala ve filtrované vodě, do koupele ovesné vločky a sůl z mrtvého moře, oblečení z bavlny a praní v prostředku pro alergiky (u nás sonett, nebo momentálně používáme winni's)+místo aviváže ocet (i když nikdy na tyto věci nereagovala, tak proč dráždit pokožku zbytečně)
Ekzém se u naší malé projevuje hlavně, pokud je v nějaké nepohodě, nějaká viróza, nebo momentálně růst posledních stoliček, jakmile se hodí do pohody, zmizí vždy i ekzém a to kolikrát bez ohledu na stravu.
Ještě doplním, že velice dobrý vliv na naši dceru mají probiotika a rybí tuk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1783
28.3.20 21:13

@Kukacka123 no vidíte a mě zas na suche místa kozar indulonu doporučil a linola pomohla skvěle malému…takze je opravdu Treba pokoušet co sedí vám… Mě třeba nedělaji dobře brambory, rajčata, salámy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6291
28.3.20 21:36
@kavulenka píše:
@Kukacka123 no vidíte a mě zas na suche místa kozar indulonu doporučil a linola pomohla skvěle malému…takze je opravdu Treba pokoušet co sedí vám… Mě třeba nedělaji dobře brambory, rajčata, salámy…

Kozari tomu bohuzel povetsinou moc nerozumi, co mam v okoli zkusenost. Ja napsala - za sebe. Nikomu nic nenutim. Dcera se z toho dostala uplne, takze tak…

A mluvim o rudem lozisku, ne suchem mistu. Pokud je to v barve kuze, pak ano, pak uz mastit…opravdu jsme si zazily sve ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
29.3.20 07:15

Dekuji

Dekuji za odpovědi, v pondělí asi obvolam kožní a mezitím skocim k obvodní at na to mrkne. My máme na koupání i mazání měsíčkovou weledu, ale seženu teda něco s tím zinkem. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1783
29.3.20 08:08

@Kukacka123 vsak ja vam to neberu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1783
29.3.20 08:11

@Sarusss ja bych k obvodnimu nesla…( stekejna vam nic spcialniho neda podle me vse lze volne koupit myslim ) tim i vzhledem k soucasne situaci ohledne coronavir. nejdriv bych zkusila co tady radi a objednala ke kozari…ale zase jen muj nazor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama