Je to ekzém nebo lupenka?

25.3.20 08:40

Je to ekzém nebo lupenka

Tohle mám už asi přes měsíc a nic nepomáhá, svědí to ale teď to trochu přestalo ale někdy to lehce bolí. Mažu Bepanthenem asi tak 50krat denně a nepomáhá. Doktorka mě poradila modrou indulonu tu už jsem celou vypiplala a taky nepomáhá a to po kazdym umytí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17087
25.3.20 08:51

Ekzem, mam to samé. Zhorsuje to zima prilis časté mytí rukou, dezinfekce a čistící přípravky. Me na to nejhorší pomohl beloderm, ale je na předpis a nemuze se to mazat dlouhodbe (kortikoidy).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.20 08:53

@Kriss Tina jenže moje máti má lupenku a má to potvrzený tak se bojím abych ji neměla taky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.20 08:53

@Kriss Tina já kojím tak nemůžu kortikoidy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17087
25.3.20 08:56

Ono je to jedno jestli lupenka nebo ekzem, vyjde to nastejno, svedi to a loupe se to. Kdyz kojis, tak to jedine mazat co nejvic mastnym a nedrbat to. U nas ma lupenku zas pritel, taky to ma pres zimu desny a v jak je sluníčko, tak je to mnohem lepsi. Jinak si to musi mazat mastnym no. Se zeptej mamky cim si ulevuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.20 08:57

@Kriss Tina a jak zjistit jestli jr to ekzém nebo lupenka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
410
25.3.20 09:00

Je to ekzém. Mám také takto na ruce. Mezi prsty. Mě to spustil porod. Zhoršuje se mi při stresu a když uklízím a hodně macim ruce. Třeba když myju okna. To je pak hrůza. Snažím se nepoužívat masticky od lékaře s kortikoidy. Pomáhá mi hodně ošetřující krém Atopos a modrá indulona.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17087
25.3.20 09:01

Leda zajít na kožní, ale ono ta léčba je vicemene stejná, a kdyz nemuzes kortikoidy, tak ti stejně doporučí leda tak promazavat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
25.3.20 09:04

Asi Vás moc nepotěším, ale jedná se o ekzém.

V prvé řadě je nutné se zaměřit na svou stravu - vynechat mléko a mléčné výrobky, cukr a bílou mouku. Postupně zkoušejte, jaké další potraviny Vám nesedí (např. kvasnice, alkohol, konzervované a sterilované potraviny). Více informací najdete třeba na blogu Histaminové Kašulky :hug:

P. S.: Indulona se vyrábí z ropy, a tudíž není vhodná na ekzematickou pokožku. Raději se zaměřte na přírodní kosmetiku, pro začátek Vám uleví promazávání panenským, za studena lisovaným, olivovým olejem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
442
25.3.20 23:03

Lipobase mast. V lekarne sezenes mensi, bez predpisu, oranzovou, stoji kolem 200,ale je vyborna, mela jsem cele tehotenstvi.Ted uz mi kozarka predepisuje vetsi, zlutou tubu. A ze jsem tech masti uz vyzkousela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama