Je to chybějící reflex?

Radina
9.5.05 13:46

Je to chybějící reflex?

Holky, chtěla bych se zeptat jak je to u vašich miminek. Naše skoro 10 měsíční holčička se nás při nošení vůbec nechytá ručkama. Myslím třeba to, že když vařím, a po:,–(ím si ji na svůj bok, tak jí prostě ruce visí podél těla, nebo si hraje s mýmy vlasy, chňapá po věcech kolem, ale ani když se moc předkloní, nemá reflex chytat se mne, aby neupadla na zem. Nedělá to ani když ji opatrně vyhazujeme při hraní do vzduchu, to se jenom řehtá a nechá sebou mávat co to dá. Chybí jí nějaký reflex a mám se radit s doktorkou, nebo je to normální. Kamarádka to zlehčuje, že prý nám malá natolik důvěřuje, že ji pokaždé chytíme a nedělá si z toho těžkou hlavu. PS: syn se mne vždycky držel jak klíště.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
9.5.05 14:20

Ahoj Radi, už je to sice delší dobu, ale pokud si dobře vzpomínám, tak se mě můj syn taky nedržel. Pořád měl ruce v mých vlasech :D nebo v nich držel nějakou hračku nebo mu visely volně podél těla. Vyhazování do výšky miloval a vůbec neměl pocit, že by se měl držet. Já nevím každé dítě je jiné,ale myslím si,že je to normální. PS. Zato teď (2,5roku) je na sebe hoodně opatrný a dává si pozor a najednou se drží :D zuby nehty..S doktorkou se samozřejmě poradit můžeš :) ,ale myslím,že je Tvoje Betynka v pořádku :D Měj se krásně Petra

• Nahlásit
  • Citovat
966
9.5.05 14:35

Taky si myslím, že to není žádný chybějící reflex. Náš Vašek (11.5 m) se taky téměř nedrží. Zrovna nedávno si ho dal manžel za krk jako na koníčka a chytil si ho za nohy. A malý se vůbec nedržel . Tak jsme zkusili, jestli by se chytil, kdyby něco. Stoupla jsem si za manžu a dítko jistila zezdu a manža udělal rychlý pohyb dopředu. Vašek to v pohodě vyrovnal zádovými svaly a jen tak pro jistotu se táty chytil za uši :D . Takže neboj, myslím, že dcerka ví, co dělá

Makýš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
528
9.5.05 14:52

Ahoj Radino,
můj synáček (13 měsíců) se nás začal držet tak před asi 14 dny. Do té doby to vypadalo velice podobně tomu, co popisuješ ty. Asi to je opravdu velmi individuální a každé děťátko to má jinak, protože např. kamarádky holčička se chytala někdy od 8-9 měsíců… Takže si myslím, že můžeš být klidná; dříve nebo později se dceruška jistě chytat začne :) .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
10.5.05 13:33

Ahoj Radino,
Anetce je 8,5 měsíce a také se nás při nošení nedrží. Navíc ještě dává ručky dozadu, takže vypadá jako tučnák :) Je dost náročný ji nosit, protože visí doslova jak pytel brambor :lol: :lol: Nikdy mě teda nenapadlo, že by byl problém v reflexech 8O , spíš to přikládám tomu, že je prostě ještě malá a jednou se držet začne :lol:
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
685
10.5.05 13:41

Ahoj,
taky máme drobka „bez reflexů“. Začaly jsme chodit cvičit - nechtělo se jí do lezení a doktorka byla překvapená, že když ji „nadhodí“ nad podložku, nevysune obranně ruce, ale padá na ústa. Začaly jsme to cvičit a lepší se to. Prý se to občas stává, ale dá to tomu cvičením pomoct.

Jitka a 10m. Hanička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.5.05 21:46

Ahoj, v rodině se takto také projevoval jeden klučík, pak s ním cvičili a spravilo se to. Kolik mu ale bylo, to nevím. Jen prostě doktorce vadilo, že i když se dal hlavou dolu, tak se rukama o nic nesnažil apod. Že mu chybí určitý sebeobranný či jaký reflex. Takže tomu pomohli určitými cviky, možná Vojtova metoda, fakt nevím. Takže s doktorkou se poraď, aspoň tě uklidní, že nyní není ještě co řešit.
E.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama