Je to migréna?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
184
18.4.22 22:05

Je to migréna?

Dobrý večer,

věřím, že je mezi vámi mnoho lidí trpící migrénou a proto bych Vás ráda požádala o radu, zda se může v mém případě jednat o migrénu.

Posledních několik dnů trpím bolestí hlavy, která je pouze na pravé straně. Jedná se o tlak a bolest jako by za okem popr vede do ucha. Nastává často po probuzení, což přikládám spánkovému deficitu, který mám po vstávání k dceři a potom se mi bolest spustí téměř pokaždé, když jsem rozrušená (úmrtí v rodině) a nebo pokaždé, když se ohnu nebo předkloním (což mi dělá největší starost). Jako by předklonem vznikl náhlý tlak a ihned na to započne bolest. Zvláštní je, že bolest trvá několik minut, max pár hodin (poté sama odezní nebo si dám ibalgin). V poslední době mě i brní prsty na rukou, chodidla, sem tam okolo páteře. Jedná se o chvilkové brnění/mravenčení a nevím, zda to s hlavou souvisí.

Docela mě to děsí a říkám si, zda to může být migréna? Trpím i na problémy s krční páteří - čekám na RHB. Mám za sebou EEG, čeká mě MRI - ale to vše až v květnu, výsledky EEG nemám.

Vzhledem k úmrtí v rodině na rakovinu se mi honí hlavou černé scénáře. Jsem celkově z té situace hodně rozhozená a tak prosím případně o uklidnění. MRI a EEG je kvůli brnění a dlouhodobému tiku v oku.

Děkuju a hezký večer

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3348
18.4.22 22:08

Podle mě to bude spíš od té páteře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19418
18.4.22 22:16

@Ajinac Na očním jsi byla? Ten tlak za okem bych
nepodceňovala. Trvala bych na tom, aby mi změřili nitrooční tlak. Je to dost důležitá prevence oslepnutí. Nechci strašit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
184
18.4.22 22:21

@MartinaIrena byla jsem nedavno na ocnim s tim tikem, zda to neni zanet a tam merili a nejspisr ok. Byla jsem nyni i na neurologii na vysetreni VEP myslím (zde vysledek zatim nemam).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24510
18.4.22 22:29

Nemyslím, že je to migréna, při tý člověk nefunguje vůbec. Mám úplně to samé, akorát mě ta palice bolí tři dny v kuse a nezabírá nic :zed: je to tak poslední tři měsíce, opakuje se to každé cca 3-4 týdny. Zároveň cítím přetížení krční páteře, takže jsem si diagnostikovala, že to je od toho :mrgreen: beru hořčík a železo, chystám se na masáž a víc cvičit. Víc pro to asi neudělám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.22 22:31

Jako migrena se mi to nezda. U me migrena vypada tak, ze první si vsimnu nevolnosti, zrakove vjemy jsou prilis silne, dela se mi z nich spatne, zacne mi fyzicky vadit svetlo, zvuky, nekdy se prida aura. A potom se rozjede bolest. Tu teda mivam kolem oci, to je pravda. Je pravda, ze dalsi neurologicke priznaky jsem u migreny zazila, ale jenom v těhotenství, to mi cast tela uplne ochrnula, to bylo ale spojeno s opravdu hodne vysokym tlakem. Jinak jsem u migreny nikdy mravenceni koncetin nepozorovala.
Nemuze to u tebe byt spis stresove? Ocividne by k tomu bylo dost puvodcu. A to mravenceni by klidne od krcni byt mohlo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.22 22:36

@Ajinac @terien

https://neuroscience-novartis.cz/…_lekarum.pdf

Příspěvek upraven 18.04.22 v 23:07

• Citovat
  • Nahlásit
12779
18.4.22 22:36

Migrena je stav kdy bolí jedna strana hlavy a pokud se nazadtavi v počátku stupňuje se až do stavu kdy člověk nemůže nic cokoliv jakýkoliv podnět je špatný.. mne extrémně vadí jakékoliv vůně… Světlo a v těch nejhorších stavech i zvuk. Zvracení. Až tři dny co to odezní… Pak je člověk ještě jako praštěný palici. Ibuprofen na to opravdu nepomáhá.

Jinak naštěstí fo těchto stavů už se nedostával díky lékům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.22 22:38
@terien píše:
Nemyslím, že je to migréna, při tý člověk nefunguje vůbec. Mám úplně to samé, akorát mě ta palice bolí tři dny v kuse a nezabírá nic :zed: je to tak poslední tři měsíce, opakuje se to každé cca 3-4 týdny. Zároveň cítím přetížení krční páteře, takže jsem si diagnostikovala, že to je od toho :mrgreen: beru hořčík a železo, chystám se na masáž a víc cvičit. Víc pro to asi neudělám.

Vzdycky kdyz se rozcilil zacala mu tenzni bolest hlavy mel to ze zacatku 3-4hodiny a pak to zaclo byt vic hodin az to za pul roku bylo kazdy den a chtel se zabit kvuli bolesti.

• Citovat
  • Nahlásit
24510
18.4.22 22:41
@Anonymní píše:
@Ajinac @terien
Máte to co můj tchán. Mel neuveritelnou bolest za pravym okem, diagnostikovaly mu clusterheadche picha si injekci kazdy mesic za 14.500kc kterou vzp proplaci, je 251 pacient komu to schvalili.https://neuroscience-novartis.cz/…_lekarum.pdf

To nemám. Není to neuvěřitelná bolest, je to hodně nepříjemné a běžné léky to neutlumí, ale přežít se to dá. Je to bolest spánku, která jde za oko a do ucha, zároveň mě brní ruce na malikových stranách. Žádnou injekci za 14,5 tisíce nepotřebuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24510
18.4.22 22:42
@Anonymní píše:
Vzdycky kdyz se rozcilil zacala mu tenzni bolest hlavy mel to ze zacatku 3-4hodiny a pak to zaclo byt vic hodin az to za pul roku bylo kazdy den a chtel se zabit kvuli bolesti.

To je mi líto, ale je to něco úplně jiného než mám já

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
18.4.22 22:44

Já mám migrénu spojenou s menstruačním cyklem. Začne to mírnou bolestí u mě vždy na levé straně v oblasti spánku. Bolest začne sílet, až jsem úplně nepoužitelná. Bolí mě spánek, půl čela, za levým okem. Začne mi vadit světlo, hluk, vůně, je mi špatně od žaludku. Pomůže jen prášek přímo na migrénu, ibqlgin apod. je u mě k ničemu. Potřebuju ticho, tmu a hlavně zimu. Druhý den to má ještě „dojezd“. To už ta hlava bolí jen tak z povzdálí.
Ale od krční páteře mě hlava taky dokáže pěkně bolet. A ten tlak při předklonu mám taky, když mě bolí hlava. Ale já jsem člověk, kterého bolí hlava při každé příležitosti. Málo pití, málo jídla, nedostatek spánku, stres, menstruace, změna počasí… děs :roll: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.22 22:46
@Ajinac píše:
Dobrý večer,

věřím, že je mezi vámi mnoho lidí trpící migrénou a proto bych Vás ráda požádala o radu, zda se může v mém případě jednat o migrénu.

Posledních několik dnů trpím bolestí hlavy, která je pouze na pravé straně. Jedná se o tlak a bolest jako by za okem popr vede do ucha. Nastává často pomi bolest spustí téměř pokaždé, když jsem rozrušená (úmrtí v rodině) a nebo pokaždé, když se ohnu nebo předkloním (což mi dělá největší starost). Jako by předklonem vznikl náhlý tlak a ihned

Docela mě to děsí a říkám si, zda to může být migréna? Trpím i na problémy s krční páteří - čekám na RHB. Mám za sebou EEG, čeká mě MRI - ale to vše až v květnu, výsledky EEG nemám.

Vzhledem k úmrtí v rodině na rakovinu se mi honí hlavou černé scénáře. Jsem celkově z té situace hodně rozhozená a tak prosím případně o uklidnění. MRI a EEG

Příspěvek upraven 18.04.22 v 23:10

• Citovat
  • Nahlásit
7494
18.4.22 22:56

@Ajinac předpokládala bych, ze to mas od te krční patere. Já měla bolest hlavy jen části, mravenceni a někdy i tras rukou, kolikrát mi bylo fakt zle. Jakýkoliv stres se mi usadil za krkem a čím víc jsem se pozorovala tím to bylo horsi a častější. 2 návštěvy fyzio a to nejhorší mi uvolnila. Nějaké strašení ‘rozhodne to mas to a to jako nekdo’ bych vůbec nebrala v potaz. Jak někdo muže hodit diagnózu, to fakt nechapu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.22 23:05
@hospodki píše:
@Ajinac předpokládala bych, ze to mas od te krční patere. Já měla bolest hlavy jen části, mravenceni a někdy i tras rukou, kolikrát mi bylo fakt zle. Jakýkoliv stres se mi usadil za krkem a čím víc jsem se pozorovala tím to bylo horsi a častější. 2 návštěvy fyzio a to nejhorší mi uvolnila. Nějaké strašení ‘rozhodne to mas to a to jako nekdo’ bych vůbec nebrala v potaz. Jak někdo muže hodit diagnózu, to fakt nechapu

Příspěvek upraven 19.04.22 v 07:23

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat