Je tohle štěnice?

Anonymní
7.6.21 14:24

Je tohle štěnice?

Ahoj, přítel v noci zabil nad postelí tohoto brouka a mě se zdá, že by to mohla být štěnice… Je kolem něj dost krve a je červený. Nikdy jsem je před tím u nás neviděla. Otevíráme okna pouze ta, která mají síťky proti hmyzu takže nechápu odkud se to tu vzalo. Co myslíte? Štípance nemáme žádné…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1878
7.6.21 14:29

Je to štěnice. Jestli nemáte stipance a nic vás nesvědí, mohla prostě přilezt jedna. Jak je teplo, jsou žíznivý a rozlézají se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2537
7.6.21 15:17

No, vypadá to na stenici. Zkus pro začátek sundat matrace a pořádně prohlédnout veškerý jejich možný schovky v posteli a kolem ni a pokud možno také pod ni a ze všech jejich stran, zda někde nemají hnízdo. A raději bych už hledala a kontaktovala nějaké dezinsektory :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11150
7.6.21 16:03

Je to štěnice. Rozhodně všechno okamžitě prohlédněte: hlavně zespoda matraci (především švy), textilní čalounění postele, škvíry za postelí, škvíry v posteli (mezi prkny apod.).

Já bych asi každopádně pro jistotu povolala firmu, aby mi to preventivně vystříkala. Ale bacha: je fakt hodně firem, které se tváří, jak to umí, a jen hmyz rozeženou po bytě. Sháněj podle referencí, komu fakt pomohly. Nenechte se ukolébat, že byla jen jedna: stačí dvě další někde zašité, a za chvíli jste v loji.

Do bytu se můžou dostat různě: v zavazadle z dovolené, od sousedů stoupačkou a podobně. Jsou strašně odolné.

A pozor: to, že nemáte štípance, nic neznamená. Hodně lidí nemá pupínky, i když si štěnice sosnou - a napitím se vždycky můžou posunout do další vývojové fáze.

Příspěvek upraven 08.06.21 v 07:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
353
7.6.21 16:33

Ano je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...