Robotický vysavač - má to cenu?

2580
5.6.21 07:41

Robotický vysavač - má to cenu?

Ahoj, nemám zkušenost s robotickým vysavačem a přemýšlím, zda ho koupit.
Co tak mám z toho pocit, tak se mi zdá, že ten malý robůtek jen jezdí, sebere nějakou tu základní špínu a prach, velké částečky ani nepobere a do rohů se nedostane.

Tak mi přijde, jestli to není k ničemu :nevim:

Doma máme tyčový vysavač, jsem s ním vcelku spokojená, vysáto mám celý byt během takových 15 minut i v méně dostupných místech za nábytme a kytkama, ale když slyším, že každý má robotický, že ho zapne, odejde ven a když se vrátí, je uklizeno, tak si říkám, jestli o něco nepřicházím :)

Přeci jen, nemuset luxovat vůbec by bylo super, máme plovoučku a každé smítko je vidět, vysávám tak obden a stačí když máme k snídani křupavé toasty, a po snídani je pod stolem takový bordel, že můžu vysávat znovu. :)

Majitelé robotického vysavače, podělte se o výhody a nevýhody…

Pro mě je v současnosti pohoda ten tyčový (a příjemná změna od těch velikánských neforemných), ale kdyby byl robotický vysavač fakt tak dobrý, že zajede všude a nemusela bych tudíž ani těch 15 minut obden vysávat, bylo by to fajn?

Jinak zvířata nemáme, spíš mi jde o to, aby třeba zvládl dobře vysát hlínu, když se mi převrhne květináč s pokojovkou, nebo větší kousky, čočku například.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14943
5.6.21 07:46

Já ho nemám, ale má ho mamka a sestra. Obě jsou velmi spokojené. Zvládne takovou tu provozní drobnou špínu, to je úplně super. Třeba mamka ho pouští v kuchyni po vaření a pro údržbový úklid každý den. Ty drobky po snídani sebere taky v pohodě. Bez problémů se proplete mezi nohami židlí u stolu. Ty rohy asi až tam moc nezvládá, ale mamka tak jednou za týden až dva vytahuje velký vysavač a bere to pořádně. My budeme mít asi kočku a tak zvažuju, že si ho domů pořídím taky. Ale uvidím podle toho, kolik bordelu to zvířátko nadělá :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14943
5.6.21 07:47

Jo, ale nepočítala bych s tím, že to pobere velké kousky typu čočka nebo hlína z květináče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14307
5.6.21 07:51

Lokální bordel jako je prevrhnuty květináč vždycky líp vysajes sama. Roboticky vysavac jede nejakou svou trasu, takze nez se k hlíně dostane… Ja si ho koupila, když dcera zacala lezt, protože mame psa a dost se nam tu práší. Takže ja denně nechám vyjet vysavač, aby to tu udržoval, a když chci vytřít, vezmu to stejně tyčákem (protože se to tu zase zachlupatí a zapráší, kdybych mohla vytřít bezprostředně po vysatí, to by asi šlo)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7516
5.6.21 08:07

Za me skvely pomocnik. I vytira nad me ocekavani, cekala jsem, ze to jen posmrdla, ale ten povrchovy prach vezme krasne :palec: Ale obcas je treba vytrit poradne. Nemame teda domavi zvirata. A zaschle fleky nevezme, ale vetsinou po sobe v kuchyni neco vybryndanyho hned setru.
Vysava ale paradne, diky tomu rotacnimu kartacku celkem pekne i rohy :) vse si objede. Lze poslat i jen do jedne mistnoati nebo jen na maly prostor v mistnosti, vse lze nastavit v aplikaci.
Za me super pomocnik, jdeme ven, zapnu a provozni prach a drobky jsou pryc. Nas teda vezme i klidne tu cocku, fakt ma tah. Hlinu jsem nezkousela, ale vlhkou bych tim nevysavala, aby nebylo vse zalepeny od ni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7516
5.6.21 08:08

@Ba-stet nas jde poslat i jen na urcite misto v mistnosti :) dokonce jde nastavit, kolikrat ho ma vysat/vytrit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14307
5.6.21 08:12

@Kukacka123 Jasne ze jo. Ale nez bych nastavila misto s vysypanou cockou, to to mam 4× vyluxovany tyčákem. Nerikam, ze to nejde, spis, ze to na to primárně není :nevim:

Jinak čočku vezme taky, ale slo by o to, kolik by ji bylo. Zas ta nadobka není úplně obří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8997
5.6.21 08:14

Zrovna mi tady maká. Od te doby co ho mám, jsem nevysavala (krome schodu) a i četnost vytirani se snížila. Za mě top pomocník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7516
5.6.21 08:22
@Ba-stet píše:
@Kukacka123 Jasne ze jo. Ale nez bych nastavila misto s vysypanou cockou, to to mam 4× vyluxovany tyčákem. Nerikam, ze to nejde, spis, ze to na to primárně není :nevim:Jinak čočku vezme taky, ale slo by o to, kolik by ji bylo. Zas ta nadobka není úplně obří.

Tak psala jsi: Roboticky vysavac jede nejakou svou trasu, takze nez se k hlíně dostane… :nevim: Kdyz nastavim to misto, je tam hned. Nez bych do technicke dosla pro tycak, robot uz vysava, mame ho pri ruce :)
Tak jasne ze ne balicek cocky, to da rozum :lol: myslim kdyz delam cocku a par jich popada po zemi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1896
5.6.21 08:35

Nejlepší investice co jsem za poslení rok udělala. Zapínám ho každý den. Máme i s vytíráním, ale to moc nepoužívám. Máme koberce + lino a super. Vysaje i rohy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1361
5.6.21 08:44

Taky nad ním už delší dobu uvažuju, tak se zeptám vás tady - jak to řešíte s hračkami po zemi? Vždy vše uklidit a pak vypustit vysavač? Když každý den (několikrát!) rychle přeluxuju kuchyň s obývákem bezdrátovým tyčovým, tak se hračkám vyhnu nebo odšoupnu nohou. Hračky pak finálně uklidím až večer do herny (vedle obýváku). Vzdala jsem toto absolvovat několikrát denně bez efektu…
Díky za info

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
5.6.21 08:45

Mame a používala jsem, když sem měla doma mimino, na takový ten menší provozní bordel. Ale třeba větší pohromu jako prevrhnuty květináč apod sem stejně brala nejdřív smetackem a vysavač přejel ty drobné zbytky. Už ho moc nepoužívám, batole na něm chce jezdit :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
5.6.21 08:49

@dana.dv náš hračky objede, kdybych měla všude po zemi hračky, tak je ten vysavač k ničemu, by jenom bloudil mezi tím, aspoň ten nas když dojede k překážce, tak meni směr, mít kazdej par centimetrů nějakou hračku na zemi, tak tu bude akorat zmateně popojizdet a ani nenajde zpátky tu základnu. Ale já teda uklizim hračky i když jdu vysávat klasickým, teda spis děti uklizi :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
427
5.6.21 08:59

Ahoj, za mě nejlepší věc. Máme středního psa s krátkými chlupy, tvrdými štětinami. K tomu batole. Vysavač máme cca 2 roky. Zvládl vysát 100m2 byt, teď zvládá 160m2 barák. A to se nám tu teď hodně práší a pes líná hromady chlupů. Zatím ho tedy dopoledne zapínám v patře a vecer dole. Ale určitě si letos koupíme druhý. Ten už bude s vytíráním a bude primárně dole. To je jediné, čeho lituji, že jsme vytírání neměli hned.

A teda nechápu, jak jsme mohli žít bez něj, luxování tehdy 2× týdně, a to mi přišlo, jak máme čisto. Omyl. Čisto máme teď. Robo vysavač vysaje mnohem lépe a důkladněji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64236
5.6.21 09:09

@Niemeyer večer zapnu Evžena, nechám všude otevřené dveře, ráno je čisto.. Max udělám rohy, když je nezvládne. Za mě super věc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat