Šicí stroj 2021

3
31.5.21 14:00

Šicí stroj 2021

Dobrý den, dámy,

přítelkyně mi říkala, že uvažuje o šicím stroji, že by u něj ráda relaxovala a rád bych jí ho dopřál.

Mám ale jako chlap obrovský problém - netuším, jaký pro ni vybrat (a aby to bylo těží, neví to ani ona - v životě na stroji nešila). Vím, že tu bylo několik diskuzí, ale našel jsem je z roku 2016 a nyní jsou na trhu trošku jiné stroje, proto zakládám s dovolením nové téma (byť se samozřejmě staršímu prověřenému modelu vůbec nebráním).

Cenovou hladinu si také nechám doporučit. Je to pro začátečníka, takže 15.000,– do toho dávat nechci, ale s částkou do cca 7-8 tisíc problém nemám (pokud mi ale řeknete, že to nemá smysl a sežene se do 4000,– kvalitní, na kterém vy samy rády pracujete, je to samozřejmě plus).

Co jsem zjišťoval kdysi, tak mi byl doporučený buď nějaký kovový Singer s málo funkcemi nebo plastový s více funkcemi (vyšíváním…). To je ale asi tak vše, co ze mne dostanete =)

Myslíte, že bych Vás mohl zkusit poprosit o Vaše zkušenosti a rady?
Moc děkuji a omlouvám se, že jsem se vloudil na spíše asi dámské fórum :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2157
31.5.21 14:39

Na úplný začátek a na naučení fakt stačí nějaký laciny stroj, klidně ten Singer, prodávají to i v Lidlu. Myslím si, ze je to jedno. A pak bych zainvestovala, podle toho, jak to paní chytne a nebo ne.

Já měla takhle první stroj Singer ten nejlevnější, na něm jsem šila cca rok, až mě začal stvat a tak nějak už mi přestal stačit a neuměl už to, co já jsem po něm začala chtít :mrgreen: :lol:. Pak jsem si pořídila Pfaff, a ten mám stále. Je to úplně jiná liga jak kvalitou, tak i bohužel cenou :oops: ale ta práce na něm je radost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
31.5.21 14:42

Mám plastový Singer z Lidlu. Pro začátečníka plně vyhovující. Za pár let si může pořídit kvalitnější, ale na naučení a občasné siti to stačí. Siji na něm trička, domácí dekorace i věci pro děti a plně vyhovuje :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2157
31.5.21 14:42

Asi bych na úplný začátek nekupovala nějaký středně dobrý stroj. Když to paní bavit přestane, aspoň ušetříš, a když ji ten levný stroj přestane časem stačit, nebude taková Škoda ho vyměnit za lepší model. A bude mít pak případně aspoň modernější než jaký bys koupil teď, ty stroje se taky dost vyvíjejí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3545
31.5.21 15:35

@steeve opravuje stroje a muže doporučit. Za me je SiNiger strašný shit. Nám Brother BQ17 a na rovnosteh super, železný střeva a nasila jsem na tom už úplný nesmysl a stále krásne šlape. Pak je dobra znacka Janome, ale pockala bych na doporučení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
31.5.21 18:31

Souhlas s @hospodki
Singer treba do začátku dobrý. Ale dost často se řeší na FB v šicích skupinách. Někdo ho chválí, někdo na něj nadává. Ja začínala na obyc plastovém z Tesca (darek na Vánoce). Když odešel, po ne moc velkém šití, po 3 nebo 4 letech, dostala jsem Janome. Ale hodně se doporučuje i Brother. Nebo Lada, myslím typ 83c nebo tak nějak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6337
31.5.21 22:15

Singer už dávno není co býval, je to „drahá hračka“ a navíc dost poruchová. Může to paní od šití i odradit…já měla na začátek Brother NV 15 a byl naprosto super, šila jsem na něm přes 6 let, bez jediné chybičky, prošil všechno. Na začátek si myslím, že je to velmi dobrá volba..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
8.6.21 10:26

Děkuji vám všem! :) Nakonec jsem dal Vaše rady dohromady s dalšími a žena dostane Janome 920, snad ji bude vyhovovat. Díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat