Problém s otcem

Anonymní
30.5.21 17:29

Problém s otcem

Dobrý den, je mi 13let, mám problém s otce. Odstěhoval se od nás a našel si novou partnerku, k nám se jezdí podívat skoro každý den. Od té doby co se odstěhoval se mnou se pořád trávit čas, ale já s ním ne.
Co mám udělat aby mě nechal napokoji.
Prosím poraďte mi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22631
30.5.21 17:37

Pořád je to tvůj otec a má právo tě vidět a povinnost se o tebe starat, takže rada, bav se se svým otcem jako vždy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29170
30.5.21 17:44
@Anonymní píše:
Dobrý den, je mi 13let, mám problém s otce. Odstěhoval se od nás a našel si novou partnerku, k nám se jezdí podívat skoro každý den. Od té doby co se odstěhoval se mnou se pořád trávit čas, ale já s ním ne.
Prosím poraďte mi.

Otcem zůstal, i když šel jinam. Navíc je věcí matky, jak si s otcem domluví otázky kolem bydlení. Pokud jí nevadí, že tam chodí, proč by nechodil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3384
30.5.21 17:49

Jsi ještě dítě, buď ráda, že máš otce, který se o tebe zajímá, chce být s tebou
jednou to všechno pochopíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16867
30.5.21 17:49

No budeš mu muset říct, jak se cítíš, máš právo být na něj naštvaná.

Ale on tě chce vídat právě proto, abyste ty věci nějak dočistili. Takže říkej co bys chtěla, ale zároveň poslouchej co říká že chce otec. Bez toho abyste spolu mluvili se bude situace jen zbytečně zhoršovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
30.5.21 17:56

A tedkon se rozhodl ze tu bude dneska spát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
30.5.21 17:57
@Ou píše:
No budeš mu muset říct, jak se cítíš, máš právo být na něj naštvaná.Ale on tě chce vídat právě proto, abyste ty věci nějak dočistili. Takže říkej co bys chtěla, ale zároveň poslouchej co říká že chce otec. Bez toho abyste spolu mluvili se bude situace jen zbytečně zhoršovat.

Rozumná rada :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29170
30.5.21 17:59
@Anonim 13 píše:
A tedkon se rozhodl ze tu bude dneska spát

A?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14439
30.5.21 18:31
@Anonymní píše:
Prosím poraďte mi.

Proc Te ma nechat napokoji?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8993
30.5.21 18:41

A co ti dělá tak strasnyho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525
30.5.21 19:53

Tak já slečnu možná chápu, ve třinácti už je spíš puberťačka než malé dítě a asi nechce mít rodiče pořád za zadkem. Navíc bude asi na otce naštvaná, že si našel jinou a odešel.

Na druhou stranu chápu i otce, zřejmě je zodpovědný a nechce s dcerou ztratit kontakt. Toho bych si vážila, ne všichni jsou takoví. Možná to ale dělá moc na sílu a to zakladatelce vadí.

Jako skoro u všeho je základem komunikace. Jestli je s tátou kloudná řeč, tak si v klidu sedněte a popovídejte si o tom, jak se v téhle nové situaci cítíte a jak si to představujete dál. Třeba líp pochopíte jeden druhého a najdete nějaký kompromis.

Určitě od sebe tátu neodháněj. Nemusí k vám jezdit zrovna každý den, ale stýkat byste se měli dál. Teď v létě spolu určitě vymyslíte nějaké aktivity, které budou bavit vás oba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
30.5.21 22:48

A jaký si s ním měla vztah předtím?

To, že se rodiče rozešli je jen a jen jejich věc. Tebe se to týká, ale tohle nezmenis. Nikdy nevíš, co se mezi rodiči dělo. Buď ráda, že spolu umí vycházet a mamka mu umožní, aby tě navštěvoval doma.

On o tebe nechce přijít, musí mu na tobě hodně záležet, když za tebou každý den chodí.

Jestli chceš nějaký čas pro sebe, řekni mu to. Nemusíte se vidět každý den. Zkuste spolu něco podniknout, kolo, brusle, karty,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat