Je tu někdo, kdo má astma?

9.7.20 19:33

Je tu někdo kdo má astma?

Ahoj, chtěla bych se tímto zeptat jestli tu má někdo astma? Včera mi bylo zjištěno. Již nejakou dobu trpím častým zadychavanim a suchým kaslem, mimo jiné mám velmi oslabenou imunitu. Paní doktorka mi dala castispir a relvar, které mám užívat minimálně do příští kontroly kterou mám za 3 měsíce. Od včerejšího dne jsem z této zprávy naprosto zdrcena, unavena, utahaná, brecim, vztekam se proč mám astma… hlavně ta psychika..jsem z toho totálně na dně a i právě proto mě napadlo zkusit se s někým kdo má astma o tomhle trochu pobavit. Léky budu poctivě užívat, jen psychicky bych potrebovala trochu povzbudit a slyšet že v tom nejsem sama. Nejhorší co můžu delat a dělám j ze si predstavuji hororové scénky, vidím se už nekde na ventilatorech, nebo zavřená doma, protože se nekde začnu dusit..nPředem moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

424
9.7.20 19:36

@Danca.cizkova ahoj, ja mám astma uz od mala neboj, se zalecenym astmatem jde vest uplne plnohodnotny zivot. A nestresuj se, to akorat zhoršuje :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2889
9.7.20 19:37

Ano, mám astma, léky pokud možno, tak nepoužívám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
9.7.20 19:40

@Lynnka dekuji dekuji dekuji :heart_decoration: :pray: tohle jedine me ted dokaze uklidnit!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
9.7.20 19:42

@Zumpa taky doufam ze po celý zivot nebudu muset zobat léky:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
424
9.7.20 19:43

@Barca.sir kdybys chtela, klidne mi napis zpravu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1093
9.7.20 19:46

@Danca.cizkova
Ahoj, letos mi taky zjistili astma. Ma ho snad kazdy desaty nebo tak nejak. Proc hned na dne. Tak si rano slehnu 2 inhalatory a 1 prasek, no. Delam vse jako vzdycky. Kdyz jsem sla poprve letos behat, tak jsem v klidu ubehla 5 km bez zadychani. Pouzivaji to pry sportovci jako doping :mrgreen:. Takze jste stejna, ale o trochu vykonejsi :lol:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
9.7.20 19:48

@Oriseka ahoj, děkuji za zprávu. Je pravda že ja ted řeším 2 zdravotní problémy současne, takže me to dost sebralo, jeden problém by mi nestacil:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1958
9.7.20 19:49

Šmarjá, astma není Alzheimer nebo rakovina slinivky. Při správné léčbě žiješ normální život bez omezení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17464
9.7.20 19:50

Ja mam astma od mala (a dalsi veci k tomu) a nijak me to neomezuje, normlane ziju, sportuju, mam deti.. prostě normální život. Dost mi pomohlo jezdit do lázní, tam me posilali jako dite, kdyz bylo astma nejhorší, to me celkem „vylecilo“ hlavně z tech kašlů atak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
9.7.20 19:50

@Jahru ja vim ja vim:D :hugging: jsem v tomhle hrozný cíťa, ale přesně tohle jsem potrebovala slyset a trochu se povzbudit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
9.7.20 19:51
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3272
9.7.20 19:52
@Danca.cizkova píše:
Ahoj, chtěla bych se tímto zeptat jestli tu má někdo astma? Včera mi bylo zjištěno. Již nejakou dobu trpím častým zadychavanim a suchým kaslem, mimo jiné mám velmi oslabenou imunitu. Paní doktorka mi dala castispir a relvar, které mám užívat minimálně do příští kontroly kterou mám za 3 měsíce. Od včerejšího dne jsem z této zprávy naprosto zdrcena, unavena, utahaná, brecim, vztekam se proč mám astma… hlavně ta psychika..jsem z toho totálně na dně a i právě proto mě napadlo zkusit se s někým kdo má astma o tomhle trochu pobavit. Léky budu poctivě užívat, jen psychicky bych potrebovala trochu povzbudit a slyšet že v tom nejsem sama. Nejhorší co můžu delat a dělám j ze si predstavuji hororové scénky, vidím se už nekde na ventilatorech, nebo zavřená doma, protože se nekde začnu dusit..nPředem moc děkuji

Já mám astma už více než 40 let, v mládí jsem hrála divizi ve volejbale, dcera má také astma, hraje florbalovou ligu za starší žáky (s klukama), jezdí na koni. S léčeným astmatem lze dělat spoustu věcí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
9.7.20 19:54

@Havlova děkuji za reakci na můj příspěvek, presne tyto upřímná slova ted, kdyz mi není dobre, potrebuji slyset :srdce: moc za to dekuji. Doma me všichni uklidňují, ale slyset to od nekoho kdo astma má je pro mě ted nejvíc :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
512
9.7.20 19:55

@Danca.cizkova Ahoj, já měla astma a úplně jsem se vyléčila. Pár let později na spirometrii mi jiný lékař nechtěl věřit, že jsem astma vůbec měla. Hlavně se nedej zadeptat lékařem :mavam:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama