Neurol na usínání

Anonymní
9.7.20 11:37

neurol na usínání

Ahoj, mám problémy s usínáním - tzn. že se mi vždy v noci hlavou honí myšlenky a trvá mi 2 hodiny, než usnu, pak většinou spím normálně, ale ráno se vzbudím zase brzo a nemůžu spát. Doktorka mi předepsala jen dočasně na měsíc neurol 0.25 mg.. Včera jsem si ho zkusila vzít poprvé a asi za 20 min. jsem usnula a v noci jsem se jen asi jednou vzbudila a ráno jsem vstala až v 10.
Vím, že neurol 0.25mg je nejnižší možná dávka Alprazolamu, a tak se chci zeptat, jestli je to vůbec možný? Je to tím lékem nebo je to placebo? Jenom mě to zajímá. Máte někdo zkušenosti s Alprazolamem na usínání? Děkuji moc.
Jinak mám tento lék jenom dočasně na měsíc a jestli se usínání nezlepší, budeme to řešit jinak. Vím, že na benzodiazepinech vzniká závislost při dlouhodobém užívání a není to vhodné. Děkuji moc:)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1407
9.7.20 11:49

Nemůžeš tu závislost získat už za měsíc? Jak to potom budete řešit? Nemůžete to začít řešit jinak než neurolem hned?

(viděla jsem závislost na neurolu, není to pěkný, nešla bych do toho)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
535
9.7.20 12:21

Na BZD vzniká závislost už při krátkodobém užívání. Nech si radši napsat třeba Trittico, které patří mezi lehká antidepresiva, nevzniká na nich závislost a píše se právě na spaní.
Jinak nejnižší dávka Neurolu je 0,1 mg ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.20 12:21

Ahoj, jestli je to placebo nebo ne nevim, ale me to tez fungovalo.jen bych na tvem miste zkousela brat opravdu jen nekdy, tyden mozna ok, ale za mesic bych se bala postupneho vzniku navyku.zkus si pustit na youtube pred spanim neco jako meditace/autogenni trenink a zapracovat na utiseni myslenek.to mi pomaha.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14880
9.7.20 13:27

Nepoužívej na usnutí benzodiazepiny - ničí ti spánkovou strukturu.

Primárně se nauč zvládnout ty úzkosti, které ti spánek ruší.

Základní pravidla - po setmění nekoukat na žádné obrazovky, přes den se věnovat i něakému pohybu. Večer si udělat čas na psaní deníku, tak 20-30 minut, kdy vypíšeš všecho co se ti honí v hlavě, nejde o to, co se ti stalo.
https://psychologie.cz/…k-uzdraveni/

Vana/sprcha s nějakou uklidńující vůní, dobrý sex taky pomáhá.

Před spaním/sexem pak jemné protažení a v posteli případně relaxační cvičení

https://www.youtube.com/watch?…&

https://uloz.to/…relaxace-wma

nechodit spát hladová, ani vyloženě nejez před spaním, chce to tak 2-3 hodinky před spanímněco sníst, něco kde nebude moc jednoduchých škrobů a cukrů, aby ti nelítal krevní cukr.

Pokud ti nepomůže jen změna deního režimu a deník na vypsání se z toho, co ti zabraňuje usnout, zkus s úzkostí pracovat cíleněj https://www.kosmas.cz/…e-z-uzkosti/ a pokud ani to nebude fungovat vstup do psychoterapie.

Když už prášky od praktika, tak spíš trittico - nevede k závislosti a spánkovou architekturu umí upravit. Ale primárně se chceš naučit krotit svoji hlavu, aby fungovala, ne aby se rozjela a škodila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
610
9.7.20 13:35

Neurol by se měl používat výjimečně, ne pravidelně na usínání, i takhle může závislost vzniknout. Mne pomohly kapky z kozlíku lékařského, na úzkosti jsou skvělé. Nepůsobí jako hypnotikum, ale jako anxyolitikum, používala jsem je i před zkouškou na VS. A také by bylo dobré na těch uzkostech pracovat i jinak, prášky jsou až poslední možnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
816
9.7.20 13:45

Jo kdysi jsem si taky vzala jen půlku někdy v průběhu noci, když jsem nemohla spát a spala jsem do 13 hod 🤦, spolubydlící na kolejích si myslela, ze je po mě :) takže placebo to určitě není, je to pěkný driak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3397
9.7.20 16:00

Ahoj, já mám období, kdy spím až 20 hodin denně a pak období, kdy nespím celé noci, pořád mi to cykluje, příčina se nenašla, ani když jsem spala ve spánkové laboratoři, ale co chci říct, Neurolu v období nespavosti jsem brala i 4 mg naráz a stejně jsem celou noc nespala, to samé po 10 mg Rivotrilu, 9 mg Lexaurinu… ale každý jsme jiný a věřím úplně tomu, že někoho oddělá i 0,25 mg. Ale opravdu není dobré řešit nespavost BZD. To ta leda jednorázově, když je člověk ve stresu před nějakou situací a ještě ví, že ho to příliš neutlumí na druhý den.
Kozlíkové kapky mám taky doma, ale samozřejmě mi vůbec nezabírají, ale docela si je někteří lidé chválí, já jsem dost farmakorezistentní, takže mi většinou nefunguje nic. Taky je fajn meduňka, ale čaj ze sušené, domácí, ne sáčkové z obchodu. A jinak souhlasím s tím, co píše @Ou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.12.20 10:45

Ahoj, mě paní doktorka taky předepsala Neurol 0,25 na spaní do té doby než mi zaberou AD.
Mám totiž nějaké deprese nebo strachy/myšlenky, které mě v noci budí. Většinou k ránu kolem 5tý 6tý už bývám sama od sebe vzhůru a hrozně přemýšlím.
Ten Neurol, co mi předepsala, ale vůbec nezabírá. Mám ho brát večer, ale necítím zádnou změnu a k ránu se zase budím. A to chodím spát klidně v 1.
Myslím si, že ta 0,25 je fakt jen na mírné zklidnění.
Neuklidnila mě třeba ani při pláči nebo nervozitě.
A brát si dvě tabletky najednou jsem zatím nezkoušela, to se pak bojím, že bych to platíčko vyzobala moc rychle 😅

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.20 16:32

@Slunecnice7321
Ahoj, řekla bych, že neurol je dobrý spíš na zklidnění před spánkem, aby se lépe usínalo. Pokud večer usínáš dobře, nejspíš by byl vhodnější jiný lék na udržení spánku, např. nějaké antipsychotika se předepisují, pokud vím. Je třeba si ujasnit s psychiatrem, jaké přesně problémy se spánkem máš. A pokud máš depresi a negativní myšlenky, je třeba zjistit, co za tím vězí. Proto by ti určitě pomohlo, kdyby jsi vstoupila do psychoterapie. Někteří psychologové pracují soukromě, takže u nich platíš každé sezení, ale jsou i takoví, kteří pracují na pojišťovnu, takže to je pro tebe zdarma. Nemáš tedy co ztratit, jenom získat. Obzvlášť, když má člověk nějaké depresivní rozlady, je dobré k tomu psychologovi zajít, než se to rozvine v něco horšího. Přeju ti hodně štěstí :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat