Ječné zrno opakovaně

803
16.6.06 11:37

Ječné zrno

Ahojky,

potřebovala bych poradit, jak na něj…? Od porodu se mi udělalo už 6× a teď naposledy se mi vyrazil i pupínek /předtím to vždycky nějak odeznělo jeno s napuchnutím a bez pupínku/. Dá se nějak urychlit nebo musím počkat až pupínek sám „praskne“?

Předem díky za všechny zkušenosti a rady

Klára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

329
16.6.06 12:13

Ahoj,
já bohužel na ječný zrna často trpím,stačí víc prachu,nebo průvan a je tam :? …mě pomáhá,když si jakoby " tahám" ty řasy,u kterých to zrno je,nebo si to víčko mnu..není to moc přijemný,ale napomáhá to tomu prasknutí.Někdo mi říkal,že by ti mělo do 10dnů od vytvoření samo prasknout,asi ve 15ti letech mi neprasklo,tak jsem musela jít na oční,aby mi to vyřízli… :( nic moc zážitek..Mám takový pocit,že ječný zrna souvisí s nedostatkem Béčka,ale tím si nejsem stopro jista.
Hezký den,a ať se toho co nejdříve zbavíš.
papa Jannis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
16.6.06 12:13

Tak s očima, hlavně z jedním mám častý problém už od minulého roku.
Ječné zrno trvá 5-7dnů, přikládají se teplé heřmánkové obklady kterými se urychlí zrání a vyprázdnění, takže nemačkat :! Pokud se zrna opakují podává se vitamín B a C nebo kvasnice-denně cca 1dkg/8t, a aby se předešlo novým ječným zrnům je nutné okraje víček ještě delší dobu opatrně omývat roztokem heřmánku. Samozřejmě do očí prsty nesahat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
16.6.06 12:15

Ahoj, da se to urychlit teplymi obklady z hermanku. Ja to obcas promackam a zrno praskne. Trpim na to od detstvi. Pokud zrno samo do mesice nezmizi a zatvrdne, je potreba zajit si na ocni nechat chirurgicky odstranit.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
16.6.06 12:32

Ahoj holky

jako malá jsem na ječné zrna také trpívala… Ale jednom mi dr. poradila, že ještě dříve, než se ječné zrno udělá, tak mám si promnout oči… Na začátku mě vždy to oko jakoby táhlo, takže jsem si dost dlouho mnula oči - tedy víčka, a od té doby mám pokoj… Vysvětlovala mi to tím, že ječné zrno je jako ucpaný kanálek? a tím promnutím se znovu „otevře“.....

Tak přeji úspěšný boj s ječným zrnem…

Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5891
16.6.06 16:18

Ja bych kapala ophtalmo septonex- nesvedi to pak tolik.
nebo na noc masticku opht-septonex ci ophtalmo-azulen - z hermanku.

D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
16.6.06 16:22

Vvik: je to zánět a zhnisání žlázky ve víčku, která vyúsťuje v jeho okraji, takže ňáko jak si to psala. U dětí vcelku obvyklý jev, u starších méně častý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
803
16.6.06 22:42

Díky za všechny odpovědi…Už je to trošku lepší a zítra naklušu do lékárny pro vitamín B :wink:

Zdar a ječným zrnům zmar :!

Klára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
31.3.16 12:41

zaporované ječne zrno

Ahoj holky, napíšu zkušenost mého přítele třeba to někomu přijde vhod
udělalo se mu ječné zrno pod okem a zaporovaly se mu- nešly vymáčknout nic. objednal se k doktorovi, dost se v Praze čeká 2 měsíce na volné místo na ambulanci na sál na vyříznutí.
sestra mu kapala oko aby se mu uvolnilo, potom přišel na sál kde si doktor označil fixou kde jsou ječné zrna, pak vám to napíchají injekcema-umrtvili mu oko ( těch injekcí bylo asi 10-15 a protože se to nějak zkomplikovalo a oko začinalo přichazet k sobě, museli mu to opíchat ještě jednou!). ležel na lehátku zabaleny do takoveho pláště. On tam měl chudinka nakonec asi 4 ječne zrna u sebe a tim že na zakrok čekal tak dlouho tak se to ještě víc zapouzdřilo. jinak nic necítíte, jen jak přichází k sobě, tak to pálí. má to zavázané a zitra si to oko má „mnout“ a dávat mastičku. Ale mylsím že u normálního jednoho ječného zzna to bude mnohem lepší, v Praze si jinak vedli dobře na to jak to bylo složité, jen škoda že se nedostalna řadu dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4910
17.6.17 09:57

Jak na jecne zrno u skoro tříletého dítěte? Má ho dost velký, uplnou bouli pod spodním vickem. Antibioticka mast nezabrala a ma ho tam už par měsíců.. vůbec nevím, jak se ho už zbavit. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2433
17.6.17 15:19

@Moniňoň na ječná zrna používám Měsíčkový krém, mažu zvenku a krásně vždy zmizne :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4910
19.6.17 19:40
@shadowbabe píše:
@Moniňoň na ječná zrna používám Měsíčkový krém, mažu zvenku a krásně vždy zmizne :palec:

Dekuju. A nestipe to v oku? Kdyby si malej to oko protřel.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2433
20.6.17 08:51

@Moniňoň hlidala bych ho, dava se jenom malinko lehounce na to vicko. Pokud by si to vetrel do oka, tak by to mohlo stipat a zaslzelo by mu oko :) toho kremu fakt lehounce a on se vsakne pekne a leci :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4910
20.6.17 08:56
@shadowbabe píše:
@Moniňoň hlidala bych ho, dava se jenom malinko lehounce na to vicko. Pokud by si to vetrel do oka, tak by to mohlo stipat a zaslzelo by mu oko :) toho kremu fakt lehounce a on se vsakne pekne a leci :hug:

Dekuji, mam doma heřmánek susenej, tak zkusím odvar z něj, než seženu krém. Dekuju za radu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2433
20.6.17 09:24

@Moniňoň Ja mam od Just :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu