Kousnutí po klíštěti

1829
2.6.06 08:52

kousnutí po klíštěti

Zdravím všechny :-)

v pondělí jsem si z výletu přinesla klíště. :cry: Nejsem očkovaná, takže teď občqas koukám, co to místo, kde klíště bylo, dělá. Asi za dva dny se udělal pupínek - prostě jako štípanec od komára nebo žáhnutí kopřivou. Svědí a nemizí… Kolem je to trochu červené, ale rozhodně to nevypadá jako všude popisované skvrny při borelioze.

Takže nevím… co si myslíte? Jaké máte zkušenosti Vy po kousnutí klíštětem - ať dobré nebo špatné?

Děkuji moc všem za odpovědi.
Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1785
2.6.06 09:17

Hani, borelku jsem před lety měla, mně se ta skvrna vyrazila až za delší dobu od kousnutí, tuším tak 1-2 týdny. A je to klíště vyndané celé, nezůstal tam kousek? Já bych desinfikovala a sleduj, co to bude dělat dál, víc stejně udělat nemůžeš, kdyby se to rozlejzalo, tak až potom dr.
Btw taky jsem si už přinesla „dáreček“ a další tři jsem vytřepala z gatí, svině jedny mrňavý:-(
Tak ať je to OK:-)

Linda a Mates

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
2.6.06 09:59

Ahoj Hani.

Tak tady s Matýskem nemůžeme chybět :lol:

Ne teď vážně. Já měla klíšťat spoustu. Pupínek, který svěděl jsem měla vždycky. Za pár dní to zmizelo. Jednoho hajzlíka jsem neuhlídala a tu boreliózu měla. Jenže jsem o ní vůbec nevěděla. Přišel mi na ní dr. při vyšetřeních krve po potratu :( Hlídej a když si nebudeš jistá, dojdi si k obvoďákovi, ať ti vezme krev. Jen se čeká nějakou dobu, protože v krvi to není hned. Myslím, že to trvá, tak 14 dní.
Tak snad to bude OK.

Pa Marci a

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jaa
1150
2.6.06 10:54

Ahoj Hani, tak tady taky nesmíme chybět :lol:
Já taky už letos měla klíšťáka, pupínek mě svědil dlouho, ale byl to jen pupínek, po čase to zmizelo. Sleduj, jestli se ti neudělá červená skvrna s bílým středem, dezinfikuj (nejlépe jodisolem) a když to po čase nezmizí, tak bych se poradila s Dr..
Papa, hezký den přejí Jaa a Sára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2923
2.6.06 13:33

Před nedávnem jsem Kubíkovi taky vytahovala klíště, asi nemusím rozepisovat, jak problematická „operace“ to byla s batoletem :)Klíště jsem naolejované vytáhla pinzetou a místo potřela lihem. Protože jsme byli pak za dva dny na očkování, ptala jsem se zdravotní sestry co a jak. POtvrdila desinfekci, začervenání místa je prý normální reakce(něco jako když vás píchne komár). Špatné je, pokud se červené skvrny zvětší, nezmizí, pak raději honem za doktorem.

Veru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kac
5049
2.6.06 14:27

Ahoj,
ja taky chytla kliste, Vzdycky mi ho vytahuje pritel a tecka zmizela do 4dnu. Ale ted ten dobanec mam uz 14dnu a je porad stejny, nezvetsuje se.
Mela bych zajit za obvodakem?
Kac

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1829
2.6.06 21:59

díky moc za odpovědi. :-)

snad to teda bude taky v pohodě…

Hanka a Matýsek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pacousek01
23.4.13 12:24

klíště

Dobrý den, tak před 2 dny mě kouslo klíště, vše sem udělal, jak sem měl a teďkom mám na ruce pupínek a moc mě to svědí a mám okolo pupínku červené. Taky když to lehce zmáčku vyteče s pupínku vodička. Je to normální…Co stím mám dělat? Děkuji za odpověď.:)) :( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
1289
23.4.13 13:14

Nenipat, nemackat, nedrbat, nejlip namazat kalciovkou a zalepit, nechat ospon do zitrka vecera a pak zkontrolovat… ten pupinek s „vodickou“ a zarudle bude nejspis jen reakce na poskrabani svediveho mista… na testy se da na boreliozu jit stejne az tak po tydnu, borelioza i encefalitida zacinaj vysokejma horeckama, takze pri vyssi teplote, nad 38, zajit k doktorovi hned…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
P.
2245
31.5.18 07:57

Holky, kliste jsem nasla min. pondeli, tj cca 10 dni, nic nesvedi, nic zarudlyho ani flek nemam, jen porad pupinek..malej a suchej..jakp stroupek..furt proste jasne vidim, kde to bylo..ja nikdy kliste nemela, dcera jen 1× pred lety..tak nevim vubec..je to normalni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.18 08:00

Ja to tak mela pokazde a ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6755
31.5.18 08:11

@P. malej to má vždy taky tak, klidně dva měsíce po klíštěti ještě pupínek, dr kontroluje a zatím vždy ok, jen za víkend jich měl 13 :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
P.
2245
31.5.18 08:12

Dekuju moc!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
222
31.5.18 08:17
@P. píše:
Holky, kliste jsem nasla min. pondeli, tj cca 10 dni, nic nesvedi, nic zarudlyho ani flek nemam, jen porad pupinek..malej a suchej..jakp stroupek..furt proste jasne vidim, kde to bylo..ja nikdy kliste nemela, dcera jen 1× pred lety..tak nevim vubec..je to normalni?
Úplně normální. Já jich měla snad stovku za život a furt dobrý…ale kdyby se flek zvětšil (takový to kolo) nebo za měsíc přišly nějaký teploty a jakože chřipka tak pak zamiř k praktický.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1700
23.5.19 13:14

Ahojky obnovují :mavam:
Syn cca před 10 dny měl nad kolenem klíště, Dr vytáhl a teď se tam synovi udělal pupínek, dnes ho svedi a chvílemi bolí. :think: nemáte s tím někdo zkušenosti? Děkuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama