Jedná se o separační úzkost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

emimka20
Kecalka 354 příspěvků 23.01.17 10:18
Jedná se o separační úzkost?

Maminky prosím o radu. Příbuzní mě děsí tím že syn není „normální“. Je mu 11 měsíců. Nevím přesně jaké podoby může mít separační úzkost, ale můj syn ty běžné nemá.. kdybych ho nechala úplně cizímu člověku na celý den, vůbec by mu to nevadilo. Hraje si klidně i sám, nepláče po mě. Co ale dělá je, že teď v poslední době chce být se mnou v obýváku, chce se často mazlit, ale je mu jedno s kým. Chce přítomnost člověka, ale nezáleží mu na tom kdo to je. se synem si hrajeme, zpíváme, mazlíme se, když se rozpláče, okamžitě ho utěším (pláče ale jen když má hlad, žízeň, nebo se uhodí). Tak proč tedy nevyžaduje vyloženě maminku a je to normální?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

sara1000
Kelišová 5554 příspěvků 2 inzeráty 23.01.17 10:34

@emimka20
Ja teda nevim.Ale ma prvni dcera byla take neskutecny mazel. Nerikam, ze by se mazlila i s prodavackiu v Bille.
Ale napriklad, jsem ji seznamila s kamaradkou a uz za 15 minut ji sedela na kline a mazlila se s ni.
Dodneska ma velmi rada lidi a rada jim pomaha.Je i velmi mazliva, citliva a empaticka.Je ji 6let.To,co popisujes.Tak takova byla od mala.
Neprislo mi to divne
Naopak ted mam druhou dceru a ta se cizich lidi boji i sve babicky.Ale je ji teprve pulrok.Ale uz ted je znat, ze je jina, jak jeji sestra.

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 23.01.17 10:40

@emimka20 divný mi to nepřijde, naše je taky taková teda, jak píše sara1000 a cizí prodavačkou v Bille by se nemazlila, ale jinak nebyl problém ji s někým nechat i pro ni cizím. Ne každé dítě vidí mámě na nohavici :nevim:

emimka20
Kecalka 354 příspěvků 23.01.17 10:42

@sara1000 to on mi v obchodě natahuje ruce na prodavačky.. je opravdu hodně společenský, na každého se směje a to už od mala. Nikdy neměl období kdy by se bál. Právě moje rodina mi říká že to není normální, nevím jestli mají pocit že se mu nějak nevěnuju, ale prý když jsme spolu doma celé dny sami, měl by na mě být víc „závislý“. Že to je prý normální. :nevim: Tobě děkuji za odpověď. :)

emimka20
Kecalka 354 příspěvků 23.01.17 10:44

A tedy ta separační úzkost, je normální že to nemá? Prý je to přirozený vývoj..

sara1000
Kelišová 5554 příspěvků 2 inzeráty 23.01.17 10:45

@emimka20
Nechci tvou rodinu urazit, ale tohle je podle me naprosta blbost.Uz si vem normalni selsky rozum.Maly je spokojeny, smeje se a rad komunikuje s cizimi lidmi.Tobe to prijde, ze neni neco v poradku? ;)
Naopak to svedci o tve zdrave a milujici vychove a „dobre“povaze maleho.Ma zdrave sebevedomi a je spolecensky.
Bude z neho jiste silny a spolecensky jedinec :)

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 23.01.17 10:46
@emimka20 píše:
@sara1000 to on mi v obchodě natahuje ruce na prodavačky.. je opravdu hodně společenský, na každého se směje a to už od mala. Nikdy neměl období kdy by se bál. Právě moje rodina mi říká že to není normální, nevím jestli mají pocit že se mu nějak nevěnuju, ale prý když jsme spolu doma celé dny sami, měl by na mě být víc „závislý“. Že to je prý normální. :nevim: Tobě děkuji za odpověď. :)

Neposlouchej je naše je taky společenská na všechny cizí lidi se culi a povídá, ukazuje. Prostě je každé dítě jiné já jsem ráda, že je naše taková aspoň se nemusím nervovat, když ji někdo hlídá a já odcházím ;)

sara1000
Kelišová 5554 příspěvků 2 inzeráty 23.01.17 10:48

@emimka20
Tak u nekoho se ta separacni uzkost muze projevit v tak malem mnozstvi, zes to ani nepostrehla.Ja to u prvni teda nepostrehla. Nikdy se me sukne nedrzela.Vzdy byla rada za pomazleni se mnou.Ale nemela potrebu se me porad drzet.
Uz ve 3letech si zvladla sama stoupnout do fronty a koupit si zmrzku, ci parek v rohliku ve stanku.
Je milion prirozenych vyvoju, ale kolik deti se toho skutecne drzi, ze? :mrgreen:
Opravdu bud rada a naopak bud pysna, ze mas ak pohodoveho syna.

Heivka
Závislačka 3198 příspěvků 23.01.17 10:52

Já myslím, že je to úplně normální v roce byl syn s každým okamžitě kamarád, teď je mu skoro 17měsíců a nejdřív si nového člověka musí okoukat, než se začne kamarádit.

emimka20
Kecalka 354 příspěvků 23.01.17 10:53

@sara1000 @kopejka děkuju, moc jste mě uklidnily. :) moje babička mi dodnes říká že je to autista (nemá jediný problém který by tomu nasvědčoval) tak už jsem z toho taková zoufalá z těhle řečí mojí rodiny.. :zed:

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 23.01.17 10:56
@emimka20 píše:
@sara1000 @kopejka děkuju, moc jste mě uklidnily. :) moje babička mi dodnes říká že je to autista (nemá jediný problém který by tomu nasvědčoval) tak už jsem z toho taková zoufalá z těhle řečí mojí rodiny.. :zed:

No tak autista fakt není, nejsou takhle společenský :roll: buď v klidu :hug:

sara1000
Kelišová 5554 příspěvků 2 inzeráty 23.01.17 10:56

@emimka20
Autista? Tak to rozhodne ne. Nejsem tedy lekarka.Ale mam znameho autistu a ten ma tedy diametralne odlisny svet od tveho syna :roll:.
Kdybych musela verit vsem dobre minenym radam starsi generace, tak se jen klepu…
Poslouchej srdcem a tyto rady asertivne odrazej…Ty jsi maminky :hug:

Tichošlápek
Extra třída :D 10415 příspěvků 23.01.17 11:10

Synovi bude 2,5 roku a nikdy na mne vazany nebyl. V pohodě se chytne za ruku s kýmkoli a mizí v dal (jsem z nej na prášky, ale zatím se mu to vysvětlit nedá - proste každy je pro nej kamarád a sbohem mami). Mazli se taky rad. Dle mého normální dítě

sissinka81
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 23.01.17 11:21
@emimka20 píše:
@sara1000 to on mi v obchodě natahuje ruce na prodavačky.. je opravdu hodně společenský, na každého se směje a to už od mala. Nikdy neměl období kdy by se bál. Právě moje rodina mi říká že to není normální, nevím jestli mají pocit že se mu nějak nevěnuju, ale prý když jsme spolu doma celé dny sami, měl by na mě být víc „závislý“. Že to je prý normální. :nevim: Tobě děkuji za odpověď. :)

No mě to popravdě přijde také jako hloupost, to se omlouvám. Určitě je normální, že je dítě závislé na matce, když s ní tráví celé dny. Ale co je špatného a tak hrozně abnormálního na tom, že na Vás závislý není a je společenský? Naopak je to skvělé a nebude mít problém jít do školky a školy, jako to mají ostatní děti. Navíc SEPARAČNÍ ÚZKOST je právě to, kdyby na Vás závislý byl a nemohla jste bez něj jít ani čůrat :)

emimka20
Kecalka 354 příspěvků 23.01.17 11:41

@sissinka81 Právě to by prý podle našich mělo být normální chování takhle starého dítěte.. že si bez něj nemůžeš dojít ani na záchod.. :zed: :D

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Největší pocta Velké válce: Režisér Pána prstenů 4 roky upravoval 100 let staré záběry

„Dechberoucí... Materiál, který nemá obdoby a měl by být okamžitě zařazen do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >