Jedno dítě - žádně dítě??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hanulka
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 1 inzerát 17.04.10 13:11
Jedno dítě-žádně dítě??

Zajímalo by mě, co si myslíte o tomto rčení…Je to vážně tak, že s jedním dítětem je pohoda a se dvěma(více)už není na nic čas??já už silně přemýšlím o druhým, tak by mě zajímalo, do čeho jdu..Protože mi to už celkem přijde pohoda s jedním, tak by mě zajímalo, jestli s dvouma je opravdu takový šrumec??

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 17.04.10 13:15

Podle mě to neplatí, i z jednoho dítěte můžeš být úplně vyřízená.
Upřímně ti závidím, že ti péče o dítě přijde v pohodě, já padám v 10 večer únavou a vysílením :-(
Je to krásné období, ale pohodou to bohužel nazvat nemůžu.
Matyáš je snad horší než 10 dítek, je to hrozný rarach, zlobidlo a kramář.
Ale pokud máš doma klidné a aspoň trochu poslušné dítě, druhému bych se nebránila.
Já na druhé nemám ani pomyšlení :cert:

hanulka
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 1 inzerát 17.04.10 13:19

To zase takový andílka nemám, dokonce nás „vyloučili“ z kurzu cvičení, protože absolutně nespolupracoval­..Ale myslím tím ten režim, že když spí tak si něco udělám doma, nebo netuju, kafíčko a tak..To asi z dvouma dětma nehrozí. Spaní ideální taky není, ale už jsem si zvykla…Takže asi proto tomu říkám teď „pohoda“ :-D

Petra Z
Hvězda diskuse 52184 příspěvků 17.04.10 13:20

Tak já doufám–už od porodu :mrgreen: že bude sourozeneček…straš­ně si to přeju…
Sice má přítel 2 děti,takže když se tady sejdeme jsou tady děti 3,ale já mám jen jedno.....a to mi přijde „málo“
matyášek je zlatý,tak doufám,že za pár měsíců zapracujeme na dalším :lol:

Uživatel je onlineJana206
Nadpozemská drbna 26562 příspěvků 17.04.10 13:21

S trochou nadsázky bych řekla,že to platí :-)
To ale neznamená,že by sis neměla pořizovat druhé.

Každé dítě je jiné.Z Adámka jsem byla taky vyřízená,byl živý,aktivní,nes­pal,v noci se budil.
Emička byla jako miminko moc hodná,jedla podle plánu,od narození spala celou noc,hrála si sama v postýlce,zato teď je to dračice.

Říká se,že nejhorší změna je místo jednoho dítěte 2.Každé další dítě už je v pohodě a není to znatelné.Souhlasím s tím.Mám sice děti dvě,ale jsme 4 sourozenci,moje mamka to říká taky.A navíc,je znatelné,když je Adámek ve školce.

Ale zvykneš si.Budeš mít tolik povinností,nebudeš mít čas to registrovat a přemýšlet.

KacenkaK
Závislačka 4257 příspěvků 17.04.10 13:23

Ahoj,
já si stoupám na druhou stranu názoru - ano jedno dítě - žádné dítě u nás platilo!
Teď si snad každý den říkám: „Co já jsem celé dny dělala,když jsem měla jenom Kubíka? Jak já jsem se musela nudit! Jak jsem si mohla vůbec stěžovat,že jsem unavená..“ :oops: Teď se fakt nezastavím - krom půl hodinky kolem poledniho klidu,kdy ošidím úklid… :wink:

Jenomže už teď vidím,že až Štěpánek trochu poroste,tak se z nich stanou parťáci a mě spousta práce s vymýšlením programu pro dvě děti odpadne…neb budou nízkým věkovým rozdílem prakticky jak dvojčata…

hanulka
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 1 inzerát 17.04.10 13:24

takže si myslíte, že je větší změna z jednoha na druhé dítě než z žádného na jedno?? :nevim:

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 17.04.10 13:26

tak co si myslim o tom rceni? :lol: :lol: :lol:

Se smeju,ale v dobe,kdy muj syn mel vek,jako vase deti(vidim neco pres rok),by me to snad i rozzurilo :twisted: .
Od narozeni extremni nespavec,ktery pri bdelem stavu ustavicne plakal,blinkal..a pak presel rovnou do predcasneho obdobi vzdoru a rval zas,ale vzteky :twisted: (ale stejne jsem byla stasna,ze ho konecne mam).Utlo se to tak ve 2,5letech.Pak uz to slo v poho,ted co ma 5,5 naprosto super kluk.

Ale chapu,proc se ptas,takze myslim,ze zalezi konkretne na diteti.Nekdy je hodne i to jedno a nekdy i tri jsou malo :-P .Pokud mas ditko klidne,hodne(sa­mozrejme tak nejak prirozene,ze :mrgreen: )a treba i spave(jakoze treba i po obede jeste spi),a ty to tak citis,tak proc ne.
(a mmch,ja i s tim urvankem stejne chtela druhe driv,i kdyz o pohode jsem fakt nemluvila.a budu ho mit az ted-a to uz teda o pohode mluvim :-D )

KacenkaK
Závislačka 4257 příspěvků 17.04.10 13:30

to se takhle nedá říct - je to změna,ale jiná.

Když sis domů přinesla první dítě,tak jsi nevědela proč brečí,možná problémy s kojením, problémy jak ho oblíknout, jak pomoct se zuby - prostě pořád samá novinka.
Teď už máš na spoustu otázek odpověď - i když je každé dítě jiné,tak jsou to pořád miminka a platí na ně pořád ty stejné fígle…

Je to hlavně logisticky náročnější - než se vypravíte ven, večerní koupání, vaření,krmení…

levi
Závislačka 3317 příspěvků 17.04.10 13:34

Hanulko, tak u nás to opravdu podle tohoto rčení je a taky bych řekla, že byl horší přechod z jednoho dítěte na dvě než z žádného na jedno. Ale ono to hodně záleží na dětech.
Vojtíšek byl a je fakt zlatej, jako miminko pořád spal, neblindil, nebolelo ho bříško, sám si vyhrál, no prostě pohodička. Na mateřský jsem se fakt nudila. Pořád jsem si říkala, co ty kamarádky dělaj, že nestíhaj, že pořád jen perou, žehlej,… No a pak se nám narodil malej terorista. V noci ani přes den nespí, do půl roku děsný koliky, stále silný reflux,takže neustále zvrací. Jediný co pomáhalo a pomáhá je nosit. Tede teď už je to lepší, už si občas i sám pohraje. No ale nedělala jsem prvních půl roku nic jinýho než že jsem žehlila, prala, stírala (protože pozvracený bylo všechno a všude). Štěpánka zbožňuju stejně jako Vojtu, i když nám dává tak zabrat, ale nemám prakticky čas na nic jinýho než na děti. I u počítače sedí malej se mnou :-D .
Ale závěrem, i přesto jsem takovej blázen, že uvažuju o třetím dítku. (akorát nevím, jestli to náhodou není tím, že mi z těch dvou už přeskočilo). :lol:

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 17.04.10 13:38

levi- :lol: tak to je presne.Akorat ja mela teroristu prvniho,takze ten pohodarek me ceka ted :lol: (no a i kdyby to nebylo uplne spave miminko,horsi to uz byt nemuze,takze maximalne stejne :lol:

Uživatel je onlineasha
Nadpozemská drbna 29591 příspěvků 1 inzerát 17.04.10 13:43

:D jo svata pravda! Kdyz mi tu nahodou zbyde jen jedno dite, mam pocit, ze jsem na dovoleny :D A nejvetsi masakr byl prechod ze 2 na 3. Z 1 na 2 pohoda! Ale ted uz obcas nestiham na vsechno myslet, nic nezapomenout, kdyz se nekam vypravujem, trva to podstatne dyl…a taky uz nemam zdaleka takovou chut jako se 2, vzit vsechny deti a vyrazit pres celou Prahu MHD do zoo (nebo do nakupniho centra).
Ale se 2 je to dobry, at jsou jakykoliv, pro mne byl horsi jedinacek, protoze mne vic vyzadoval. Dve deti se uz spolu zabavi (i kdyz obcas za revu a bitek :D) Navic, dve ruce mas, tak to zvladnes! :palec:

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 17.04.10 13:45

Pro mne to byla obrovská změna a dneska si říkám, co že jsem to vlastně celé dny dělala a jak jsem si mohla stěžovat, že mám moc práce…
Je to ale něco naprosto jiného, než když se nám narodilo první, nedá se to srovnávat. U prvního jsem byla nervózní, neuměla mimčo vzít do ruky, řešila každou volovinu… teď u druhého toto odpadá, mám víc zkušeností, takže problém je spíš v organizaci času a potřeb - jak sladit denní spaní, procházky, večerní uspávání apod. Taky se musí počítat se žárlivostí toho staršího, je potřeba se mu hodně věnovat, ze začátku není možné nechat starší dítě samotné s mimčem, pořád se musí hlídat, mimčo bude to starší taky asi budit, a podobně - spousta drobných problémů, které se těžko popisují…
Víš, je to asi tak, jako kdybys chtěla bezdětné holce přiblížit, co ji čeká po narození dítěte… neumí si to představit, dokud to nezažije. Tohle je totéž. :lol:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 17.04.10 14:03

No tak u nás to zatím neplatí. Starší byla (a je dodnes) velký nespavec, prvních 8 měsíců spala v kuse maximálně 4h denně v noci od 2 do 6h (přes den skoro vůbec ne nebo jen na pár minut), navíc když nespala, tak skoro pořád plakala (asi se nudila), v kočárku nechtěla vůbec jezdit, všechny procházky, nákupy atp prořvala, klidná byla jedině v šátku, ale já moc nesouhlasím s tím, že je to pro děti zdravé, takže jsem ho používala a používám jen občas. Nikdy jsem nelitovala, že mám dítě, a nenapadlo mě nechtít druhé, ale do dvou let starší dcery jsem si to nedovedla představit. Teď máme druhou dceru a všechno je úplně jiné (bylo i v těhotenství - s první dcerou naprostá pohoda, s druhou mi bylo zle až do porodu) a zatím to vnímám tak, že času mám mnohem víc než s jedním dítětem. Ne že by Maruška pořád spala a vůbec neplakala, ale od narození má zajetý režim (vůbec to není moje zásluha, prostě to tak vycházelo samo), v noci spí s maximálně 2 pauzami(ale většinou jen jednou), přes den spí jen v kočárku a taky ne pořád, ale i doma si dokáže dobu hrát sama pod hrazdičkou nebo jí stačí jen chovat (nemusíme skákat na míči jako u Anežky) a hlavně je spokojená i u tatínka (Anežka neplakala jen u mě - a i to muselo být na míči).

Jasně, že jsou chvíle, kdy mám pocit, že vyletím z kůže a nemůžu to zvládnout, ale celkově to je moc krásné a určitě bych neměnila. Nebát se dalšího těhotenství, být mladší a mít větší auto, šla bych klíďo do dalšího ;) .

zvedaváholka
Kecalka 394 příspěvků 17.04.10 14:04

Já už jedno dítko mám a druhů tu bude za pár měsíců. Že to nezvládnu si říkám, jen když náš malý se vzteká, odmlouvá. Jinak si myslím že to bude v pohodě. Proč bych se měla zbytečně dopředu stresovat? Řešít to budu až to nastane a my si dovezeme mimi domů.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >