Kdy začal náš letopočet?

14.1.20 11:00

ježíš náš spasitel

Ahoj děvčata spolukojenkyně. V nedávné době jsem dostala zarážející otázku „Jaké je přesné datum, kdy začal náš letopočet?“ a já se vás táži zdali je to datum 01.01.0000 nebo 01.01.0001. Holky předem díkec za odpověď. PS: Čekám další dítě a doufám že se mi odpovědi dostane ještě před porodem. :) :) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1492
14.1.20 11:05

A když ne tak neporodis?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2158
14.1.20 11:06

:mrgreen: takove problemy bych chtela mit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23135
14.1.20 11:06

Spolukojenkyně? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15148
14.1.20 11:10
@Nikola 1989 píše:
Ahoj děvčata spolukojenkyně. V nedávné době jsem dostala zarážející otázku „Jaké je přesné datum, kdy začal náš letopočet?“ a já se vás táži zdali je to datum 01.01.0000 nebo 01.01.0001. Holky předem díkec za odpověď. PS: Čekám další dítě a doufám že se mi odpovědi dostane ještě před porodem. :) :) :)

Tady ale nechodí jen ženy a kojící ženy, tady, si :nevim: představ, chodí i muži.
Slovo spolukojenkyně mě pobavilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7178
14.1.20 11:16

Chvilka googleni mi sdelila toto. Rok 0 neexistuje v našem (křesťanském) letopočtu, v tomto systému je rok 1 př. n. l. přímo následován rokem 1.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2686
14.1.20 11:24
@Nikola 1989 píše:
Ahoj děvčata spolukojenkyně. V nedávné době jsem dostala zarážející otázku „Jaké je přesné datum, kdy začal náš letopočet?“ a já se vás táži zdali je to datum 01.01.0000 nebo 01.01.0001. Holky předem díkec za odpověď. PS: Čekám další dítě a doufám že se mi odpovědi dostane ještě před porodem. :) :) :)

A podle jakého kalendáře byste to chtěla? Chcete „náš letopočet“ křesťanský podle narození Krista, nebo podle židovského stvoření světa, nebo podle útěku Mohammeda z Mekky do Medíny, nebo římský od založení Říma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22885
14.1.20 11:29
@Nikola 1989 píše:

Co jsem gůglila, tak zásadní je, jaký to je kalendář… :)

Rok nula předcházející roku jedna používají některé letopočty, např. letopočet hinduistického kalendáře, a také se objevuje v astronomickém systému a ISO 8601. Neexistuje v našem (křesťanském) letopočtu, který se používá souběžně s gregoriánským kalendářem (dříve s juliánským kalendářem). V tomto systému je rok 1 př. n. l. přímo následován rokem 1.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14732
14.1.20 11:35

Proč se diskuze s otázkou "Jaké je přesné datum, kdy začal náš letopočet?“ jmenuje Ježíš náš spasitel? :think: a co ty spolukojenkyně? ona už kojí, když ještě neporodila? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5623
14.1.20 11:42

Název diskuze mě v kontextu s tématem dost zarazil, ale slovo „spolukojenkyně“ následně mnohé objasnil - a to ani nekojíš :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2686
14.1.20 11:43

Tím „spolukojenkyně“ se chtěla jen vetřít do party, do které nepatří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3532
14.1.20 11:48

Však píše „čekám další dítě“, tak třeba ještě kojí to první a pojede tandem :D Jinak mě by zajímalo, k čemu je to potřeba vědět před porodem? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7178
14.1.20 14:07

Podle puvodniho nazvu jsem @Cenarius usoudila, ze chce krestansky :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6519
14.1.20 14:15
@Cenarius píše:
A podle jakého kalendáře byste to chtěla? Chcete „náš letopočet“ křesťanský podle narození Krista, nebo podle židovského stvoření světa, nebo podle útěku Mohammeda z Mekky do Medíny, nebo římský od založení Říma?

Drahý spolukojenče, myslím, že chce křesťanský :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 11:37

Chápu když sem po takové sprše už nikdy nenapíšeš. Chodím si sem číst už dlouho ale užitečná je jedna reakce z 50ti. Většina ostatních jsou arogantní pipiny co nechápou ironií, nadsázku, natož snad že je někdo jiný než ony, „nedej bože“ jiné názory. Cenzura otázek - některé nadzeny tu roztřídí který dotaz je přípustný a který zavržení hodný, která matka je dobrá a která neschopná. Když si udržíš nadhled, zjistíš že je to vlastně strašně k smíchu jak si tu některé honí ego a troufají si na druhé jen v kyberprostoru pod de facto anonymním nickem, v reálu to budou zamindrákované manželky, takže si vždy řeknu, chudinka, a čtu dál. Nevěřím že člověk který je v pohodě se bude do někoho druhého zbytečně navazet a zesměšňovat jeho problém či otázku, že. Osobně si myslím že 1.1.0000 a klidně i věřím že je to pro tebe důležité.
Já bych zase potřebovala vědět jestli i ostatní lidi štípe jazyk, patro a vnitřní strana rtů z ananasového kompotu - protože alergii nám nepotvrdili, takže to tak mají všichni? :nevim: :lol: :D taky je pro mě ta informace celkem důležitá ale zakládat skrz to diskuzi nemám zde odvahu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama