Jídelníček pro 18. měsíční dítě

8.7.15 17:49

Jídelníček pro 18 měsíční dítě

Dobrý den maminky, prosím poradte, mam syna 18 měsíců, nechce mi nic jist.Meri 90 cm a vazi 12,5 kila.Rano ma jogurt, pecivo odmita, svacinu nechce, obed mi sni pulku porce, odpoledne bud ovoce..chce banan s piskotem, to mi ji..nebo tvarohacka..lipanka..k veceri polevku..pak jeste pije i UM.Kdyz mu nabizim vse. mozne, ochutna a odhodi. Prosim poradte mi nake nove svacinky.Mate nektera zkusenost s timto?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8959
8.7.15 17:57

Ahoj, řekla bych, že je to normální.. Děti mají takové období a v tomto počasí je to navíc posíleno.. Já taky nemívám v horku příliš hlad..
K večeři můžeš dát pro obměnu krupičku s jablíčkem.. Zkoušela jsi dávat toustík? Syna baví, že to křupe:) Občas děláme palačinky.. Nebo knedlu s vajcem… V 18 měsících jsem už dávala to, co nám, jen v lehčí formě - méně tuku, bez koření a tak..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.7.15 18:04

Těžko radit. Náš syn jí vše kromě hrášku. Před měsícem odmítal pečivo namazané lučinou nebo s nějakou šunkou, ted to má rád. Včera měl květákový mozeček. Jí toho hodně, miluje omáčky, těstoviny, občas knedlík. Pečivo k snídani nic moc, odpoledne mu ale jede. K večeři teda jede na kaši, míchám mu tam dětský musli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
791
8.7.15 18:11

Náš malej v těhle teplech taky nic moc nechce. A to je jinak jedlík ohromný. Ale teď si dá sem tam něco. Pečivo, nějakou bábovku, jakékoliv ovoce, čerstvou zeleninu, jogurt.
Ale v čemkoliv horkém (kolínka s omáčkou, maso s bramborem) se jen ponimrá, sní trochu a nechce. Přitom jinak vyjí plný talíř.

Ale před 2 měsíci měl období, kdy nechtěl jakoukoliv zeleninu. Prostě ji cítil a plival…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1278
8.7.15 19:16

A takhle jedl vzdy nebo jen ted? mne to neprijde zvlastni, nekdy deti jedi malo a za mesic naopak. myslim ze vaha k vysce je ok, nas malej vazil dlouho takhle se stejnou vyskou. jinak je mu ted dva a pul a pecivo taky jen roznimra, ale toustovej chleba sni. a treba tousty mu chutnaly vzdy i nezapeceny, treba se syrem, ale lepe jedl kdxz jsem mu to smackle drzela u pusy jinak to otevrel a rypal se v tom :-) pak bych poradila smootie. jablko pomeranc broskev nebo cokkljv rozmixovat a pak toho ty deti snedi hodne. k veceri nebo svace nekdy delam rajce nebo okurku na kosticky - strouhane vubec neji, se zakysanou smetanou a trochu osolit.do toho je vyborne to pecivo natrhat na male kousocky a hazet si to na lzicku s tou smetanou a zeleninou - to je i zabava :-) jinak si myslim ze nez ho mermomoci cpat k svacine napr brumiky jen aby neco snedl je klidne lepsi kdyz si jen zobne a naji se u obeda/vecere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5827
8.7.15 20:05

@TerezaL Myslím,že nemáš důvod se trápit, myslím, že ti jí až až a i ta váha je dostatečná. Kolik by jsi chtěla, aby měl? :think: Moje malá je o rok starší, skoro o deset cm vyšší a váží stejně. :mrgreen: Tedy 12,9 kg ;) A vůbec to neřeším. Vždycky sní pár lžiček a má dost. Je to taková malá čertice, chvíli neposedí. Takže klid, dávej mu co má rád, co mu chutná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3610
8.7.15 21:28

Mám 17m holčičku a ta teprve nic nejí:(( Má 9kg a asi 78cm, takže bych být tebou nabízela, ale rozhodně kluk nestrádá..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.15 15:21

A co jidlo udelat zabavnou formou? jinak pokrajet, poskladat na talir, udelat mu z jidla zabavu… u nas to zabralo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
340
28.12.15 12:55

@Deniska83 JJ tohle ted zabralo u nas, teda aspon u dnesni snidane. Driv nam mala snedla div ne nase porce. Posledni mesic je s jidlem na stiru :zed: Dneska rano, kdyz jsem ji snidani nedala na sebe, ale na kosticky vedle sebe, snedla temer drivejsi porci :pankac:

Jo a v obdobi, kdy nam nejedla, jsem zvetsila porci mlicka rano i vecer, to bylo totiz jedine, co byla ochotna akceptovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama