Zcela odmítá jíst, mléko nepije

1083
8.7.15 13:53

ZCELA odmítá jíst , mléko nepije.

Maminky, mám syna dnes biologicky 7m (korigovaně 6m). Narozen ve 35 tt, akutním cs pro hypotrofii a nefungující placentu. 1650g/42 cm. Dlouhodobě bojujeme s pitím mléka (do 6 měsíců odstříkané MM + dokrm). Koncem 6 měsíce už pil jenom ve spánku. Byli jsme na pozorovaní i v nemocnici - nic kromě toho, že tam chytil rotaviry a ještě více zhubnul nezjistili - máme bojovat dál… Poslední dobou už nevypije mléko NIJAK, přešli jsme v podstatě ze dne na den na příkrmy. Jenomže on nechce ani jíst!!! Prostě je boj do něj dostat aspoň 100 g jogurtu/maso-zeleniny/ovoce/kaše… Už jsem naprosto, ale naprosto zoufalá! Aby toho nebylo málo, ještě zvrací - někdy všechno, někdy celý den nic. Je to s ním jako ruleta - sní/nesní - poblije se/nepoblije. Klepu se před každým krmením. Vyhladovět nepomáhá, nemá NIKDY hlad (12 hodin v pohodě vydrží na čaji…). Není NIC co by mu chutnalo, vše mu v podstatě nutíme, aby nějak přežíval. Nepřibírá, váží už měsíc +/- stejně (ale, po těch rotavirech zhubnul 300 g, teď už má aspoň toto zpátky).
Měla jste/máte některá podobný exemlpář doma? Jak na něho vyzrát, co ještě vyzkoušet? Co mám dělat ať se nezblázním??? Mám ještě dcerku 2,5 roku, jsem zlá i na ni… Už fakt nemůžu :,( :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2915
8.7.15 14:07

@lenii82 A těch 100g prikrmu za cely den nebo jedno jídlo. Dcerka narozena v termínu papa v 10 mesicich cca 80-100g prikrmu 4× denně víc do ni nedostanu. Kojime, ale pres den max 2× v noci to pak dohání. To zvladne i 5× vstavat. Ale holt někdo neni jedlik dle tabulek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1083
8.7.15 14:09

Na jedno jídlo… ale jak píšu, někdy po 3 lžičkách blije. Někdy dá těch 100 ml/g. Takže když je MEGA dobrý den je to 5 x denně 100 g jídle a cca 250 ml čaje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4104
8.7.15 14:18

Moje první otázka taky je — těch 100g je na jedno jídlo?

doma jsem měla podobný exemplář, bojkoty kojení, kojení pouze ve spánku/na usnutí když byla úplně hotová a nemohla se už únavou bránit. jakékoliv mléko z jakékoliv láhve zcela odmítala.
příkrmy vzala na milost po měsíci zkoušení.
na jedno jídlo snědla hodně málo. když byla hodně hladová, dala malou skleničku, což je ca. 100g jídla (čtvrtina na triku, židličce, okolo). jinak jedla tak půlku 100g jogurtu. ovoce žádné, jedině snad měsíční jahody, což byl trochu problém, protože v listopadu zkončily.

taky jsme byli na pozorování v nemocnici, pro neprospívání. našli nějakou jednu změněnou jaterní hodnotu, jinak nic. to se pak samo spravilo. aspoň jsme tam nic nechytli, jako vy.

ty pocity kolem toho jsou šílené… úplně tě chápu. taky mám starší dítě.

malou jsem u jídla vždycky nějak bavila… v 7 měsících jsem ji dala do židličky (ještě neseděla, ale máme takovou co se dá dost sklopit) a to jsem na ni mohla mluvit a různě jí ukazovat a při tom šoupat lžičku po lžičce…

kdo to nezažil, nepochopí.
taky jsem si vždycky myslela, že bavit dítě u jídla nikdy nebudu, že to je blbost a že si to rodiče dělají sami… nojo, asi dělají, jenomže ona by prostě hubla a hubla a nakonec bysme skončili zase v nemocnici a tam by se hrozili, co jsem za matku, že dítě nenakrmím.
starší mi jedl normálně, prakticky vše co jsem před něj předložila.

u vás zábava u jídla nefunguje?
na naši cácorku hodně fungovalo (a dodnes funguje), když vedle ní baští starší bráška… on jí všecko a s chutí a tak se kolikrát dá přesvědčit.
jo a taky u nás funguje konkurence v jídle - když to ona nechce, dám to hned staršímu a on to radostně zbaští a ona se pak někdy taky začne dožadovat..

teď je to s ní už lepší, má 19 měsíců. ale stále ji musím krmit, sama se moc nenají, prostě nemá nějak tu potřebu, nevím :nevim: ale o jídlo se už hlásí a když má už zuby, našli jsme nějaká jídla, co jí chutnají

bude to lepší, neboj! :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4104
8.7.15 14:19
@lenii82 píše:
Na jedno jídlo… ale jak píšu, někdy po 3 lžičkách blije. Někdy dá těch 100 ml/g. Takže když je MEGA dobrý den je to 5 x denně 100 g jídle a cca 250 ml čaje.

tak tohle mi naše cácorka nesní nikdy. jak jsem psala výše, je jí 19 měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1658
8.7.15 14:27
@lenii82 píše:
Na jedno jídlo… ale jak píšu, někdy po 3 lžičkách blije. Někdy dá těch 100 ml/g. Takže když je MEGA dobrý den je to 5 x denně 100 g jídle a cca 250 ml čaje.

A ty to řešíš? Tolik mi toho a den nesní ani 2,5 letý syn. My jsme dnes slavili, když dcerka (5M) snědla 20 g zeleniny po měsíci zkoušení. Já mám obě děti nejedlíky, tak už mě nic asi nerozhodí. Dcerka už 4 měsíce bojkotuje kojení, takže kojím jen v polospánku. Láhev taky nechce, pije z ní jen čaj. Syn měl dnes od rána jen 1 malý jogurt (čokoládový), 5 lžic těstovin a asi 200 ml mléka. Zkus dávat mléko ve spánku, když tvrdě usne, to se osvědčilo mě. Časem si syn vzal mléko i když byl vzhůru, a teď ho miluje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1083
8.7.15 14:34

@Adelka951 Ve spánku nevypije už ani Ň, fungovalo to chvíli, teď se nenechá ošalit ani když tvrdě spí. Okamžitě hystericky řve! Případně se ještě i poblije. Tak řeším to, protože mi 500 g jídle (a to ještě opravdu vyjímečně) nepříjde prostě dost :(. Navíc nepříbíra a po zkušenosti s hospitalizací v nemocnici už to prostě nechci zažít.
@budi Díky za podporu, já se prostě děsím toho, že neporoste, nebude se dobře vyvíjet, skončíme zase v nemocnici… jsem opravdu zoufalá - navíc ta jeho nedonošenost a těžký start mě nutí to řešit asi víc a víc :nevim:. Dcerka byla a je super jedlík, sní všechno co dostane, je zlatá a nejlepší a já jsem na ní hystrická kvůli kravinám, takže brečím pak ještě kvůli tomu… A Tobě malá opravdu nesní víc než 500 g za den?
A bavení u jídla nezabírá. Někdy se zahledí na dceru a trochu jí, ale i tak bída a děs. Hlavně mě deptá to, že nepije ani mléko, aby to aspoň něčím „dohnal“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1094
8.7.15 14:48

Přesně takto se chovala moje dcera. Pak jsme později zjistili hodně silnou alergii na mléko. Jídlo nechtěla, odmítala, jakoby nikdy neměla hlad. Až teď vím, že jí muselo být strašně zle. Až tak, že raději nejedla. Zkuste testy, vyřadila bych lepek a mléko, aspoň pro začátek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1083
8.7.15 14:50

@anna78 Alergii na mléko nám všichni lékaři vyvrátili. Už jsme to zkoušeli vysadit vše mléčné a efekt žáden. A lepek jsme zavedli nedávno a taky změna žádná. Ale díky za radu, ještě to možná znovu vyzkouším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4104
8.7.15 15:14

Mohla by v tom být nějaká alergie, jak píše @anna78… hlavně to zvracení.

Hele a co zkusit mu dávat míň? vím že to zní divně… ale prostě mu na jedno jídlo dát třeba 6 lžiček… pak další jídlo, zase si říct, že 6 lžiček a dál nepřesvědčuju (když bude chtít, dát, když ne, hotovo)… víš, třeba prostě toho nesní tolik na jednu dávku…

myslím že v tvé situaci (opravdu si umím představit, jak musíš být zoufalá! je to na palici!) prostě musíš zkoušet kde co a uvidíš…

radím dávat míň, protože když se na to podívám zpětně, tak si taky říkám, že ta naše cácora prostě měla malý žaludeček (nebo co já vím) a já jsem furt měla pocit, že baští málo.
obzvlášť když píšeš, že máš první dítě jedlíka, takového mám taky. takže prostě jsem furt srovnávala - říkala jsem si, tyjo, dyť kluk mi v 7-8 měsících jedl celou misku kaše!! (máme ho na fotce, jak nadšeně otevírá pusu, tak si to pamatuju i podle té fotky)… v těch 8 měsících malá jedla kaši, půlku toho malého kelímku Avent. takže asi tak ČTVRTINU toho, co jídával starší. ale prostě jí to stačilo a byla spokojená, jediná nespokojená jsem byla já :zed: :zed: :zed:

víš, on třeba toho prostě do žaludku chce míň a když vidí že jdeš s miskou, tak už se bojí, že ho zase budeš nutit sníst hodně… tak si myslím, že když mu budeš na jedno jídlo dávat malinko, tak třeba mu to bude pasovat a ve výsledku se třeba začne na jídlo těšit (když nebude nucen) a třeba toho i víc udrží v sobě a nebude tolik zvracet…
ale to je jenom moje teorie, vem si z toho samozřejmě tolik, kolik sama chceš…
to zvracení může být fakt i od nějaké alergie :nevim:

ale 500g za den mi malá fakt nesní
dnes ráno měla kaši, 5 odměrek kaše+ca. 80ml vody. pak nic, k pití vodu. jo, asi 5 lusků hrášků vyzobala. na oběd ca. 100ml polévky a pár vařených brambor (maso nechtěla). zákusek byly borůvky, dala si jich do pusy ca. 30ks (lesní malé borůvky). svačinu snad ji přesvědčím na jogurt, dávám smetanový samozřejmě (ať ji přikrmím). sní tak polovinu. večeře bývá pár kusů chleba, nebo většinou kaše. to je vše za celý den. mezitím když si zobne na zahradě lesní jahody (zahradní jahody odmítá) nebo 1-2 piškoty.
ale to mám pocit, že jí dostatečně… 19 měsíců, 80cm, 10,2 kg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4104
8.7.15 15:16

Nepíšeš jak je na tom váhově?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1083
8.7.15 15:20

Před rotaviry (8.6.2015) a ještě během „tolerování“ mléka ve spánku 7100 g, včera 7100 g (kolísá to už 14 dní 7040 g - 7120g podle toho klikrát za den kadí…). Na alergii to nevypadá, ale ještě to zkusím nějak vypozorovat. Jdu mu dát svačinu… Zkusím 6 lžiček :). A vytáhla jsem krmící židličku pa Ellence.
A ještě jednou děkuji :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4104
8.7.15 15:25

@lenii82
naše cácora měla v 7měsících 6,9kg, ovšem porodní váhu měla 2,8kg (narozená přesně v termínu). to jen tak, pro srovnání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3917
8.7.15 15:31

@budi Jen tak pro srovnání taky přihodím, já narozená pár dní před termínem, por. váha 2650, v roce 8 kg. Zakladatelčina váha mi přijde úplně krásná, ideální. Souhlasím se vším co jsi napsala výše

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1083
8.7.15 15:34

Váha možná ideální byla… otázkou jak dlouho ještě bude :(, netvrdím, že jsem ho vykrmila málo, ale co nastalo teď se obávám, aby to stačilo :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama