Jídlo ve 3 letech

23
11.10.21 09:13

jídlo ve 3 letech

Ahoj, už nevím jak na mou skoro 3 letou dcerku ohledně jídla, má problém s kousky, jakmile je větší kousek nebo šlupka, okamžitě se jí zvedne žaludek a zvrací, pokud je jídlo namixované, je to v pořádku, má to jako hustou polévku a to problém není, jinak ano, pokud mixuju má tam vše možnou zeleninu a smńí úplně vše.
Jinak ráno je na mléku ještě, pak si dá lipánka, jablko ale bez šlupky, má ráda banany, melouny, jahody, zeleninu syrovou vůbec nejí, chleba ani rohlík namazaný nechce, jen suchý a to jen občas, sladkosti nejí taky téměř žádné, max. kousek si kousne, pak mi to dá a nechce to, nechce ani ochutnat nic nového, poradíte prosím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20943
11.10.21 09:17
@kralovna12 píše:
Ahoj, už nevím jak na mou skoro 3 letou dcerku ohledně jídla, má problém s kousky, jakmile je větší kousek nebo šlupka, okamžitě se jí zvedne žaludek a zvrací, pokud je jídlo namixované, je to v pořádku, má to jako hustou polévku a to problém není, jinak ano, pokud mixuju má tam vše možnou zeleninu a smńí úplně vše.
Jinak ráno je na mléku ještě, pak si dá lipánka, jablko ale bez šlupky, má ráda banany, melouny, jahody, zeleninu syrovou vůbec nejí, chleba ani rohlík namazaný nechce, jen suchý a to jen občas, sladkosti nejí taky téměř žádné, max. kousek si kousne, pak mi to dá a nechce to, nechce ani ochutnat nic nového, poradíte prosím?
Řešila jsi to s pediatričkou? Vyloučili jste veškeré fyziologické příčiny neschopnosti jíst kousky? Reflux, zkrácená uzdička, malé slinění, slabé jazykové svalstvo atd.?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
11.10.21 09:20

@unuděná ne,neřešila, naše paní doktorka je trochu taková jiná, moc nic neřeší, jdeme na 3 letou prohlídku v prosinci, jinak dcera nehubne, nikdy neslintala nijak, zbytek nedokážu posoudit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1065
11.10.21 09:22

Neresit a nenutit, sucha ryze, suche testoviny a nabizet co maji ostatni. Moje dcera jedla jednu dobu pouze knedlickovou polevku, pak jidla od Hami, ale jenom dva druhy, jediny druh bileho jogurtu z Lidlu a 2× denne Bebu a to skoro ve 3 letech. A jeste maso, jakekoliv samotne a pizzu.Ted je cerstve ve skolce a jenom koukam co spase, minuly tyden najednou okousla jablko se slupkou, protoze pani ucitelka rikala, ze nechce, aby byli nemocny a ve slupce jsou vitaminy:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20943
11.10.21 09:23

@kralovna12 No já bych to už dávno řešila, už tak po roce věku, pokud se jí vyloženě navaluje a není schopná nic pevnějšího sníst… Jak mluví?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
11.10.21 09:25

@kytkalenka tak to budu mixovat pořád, pokud jí dám suché těstoviny nebo rýži, nevzala si to právě, jen ty husté zeleninové polévky, v té ryži i těstoviny sní v pohodě, protože je to mokré prostě, jinak jako pizzu sní v pohodě, kouše, párek taky, ten ale jen občas chce, jinak jí dávám to co máme my, ale to si nevezme, takže mám v záloze vždycky radši i to její jídlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20943
11.10.21 09:25

@kytkalenka Pokud tříleté dítě není schopné sníst nic pevnějšího, dokonce ani tu těstovinu nebo rýži, navaluje se mu z toho a zvrací, tak to nebude problém, který vyřeší nenucení… Kdyby to odmítala nebo plivala, to by byla jiná. Tohle mi spíš už přijde jako nějaký problém s polykáním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
11.10.21 09:26

@unuděná ona to sní, ale v té jen pokud je to v té omačce, to jí, ale samotné ne, musí to být prostě mokré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
11.10.21 09:26

Ve 3 letech jí dítě normální stravu co mají v MŠ. Nemixovala jsi moc „dlouho“ jako do pozdějšího věku? Od té doby co měli moje děti zuby dávala jsem jídlo s kouskama… Aby se naučily žvýkat.. taky občas plavali… Pokud pediatricka nic neshledá tak bych spíš se přikláněla k této variantě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26549
11.10.21 09:27

@kralovna12 Tohle rozhodně bežné není. Takže už bych to navalování řešila dávno s doktory, pokud jsi si jistá, že jsi prostě jen neprošvihla u děcka senzitivní období, kdy je ideální začít zavádět nemixovanou stravu.
Protože tříletým zdravým dětem se opravdu jídlo nemixuje.
Navíc to teda naprosto znemožňuje děcku a rodině normálě fungovat (školka, jídlo na dovolené/výletech).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23

@unuděná úplně v pohodě mluví o vše si řekne, věty bez problémů, počítá, barvy umí, je v tomhle šikovná si myslím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20943
@kralovna12 píše:
@kytkalenka tak to budu mixovat pořád, pokud jí dám suché těstoviny nebo rýži, nevzala si to právě, jen ty husté zeleninové polévky, v té ryži i těstoviny sní v pohodě, protože je to mokré prostě, jinak jako pizzu sní v pohodě, kouše, párek taky, ten ale jen občas chce, jinak jí dávám to co máme my, ale to si nevezme, takže mám v záloze vždycky radši i to její jídlo.

Aha, tak z tohoto ale vypadá spíš jako další zmlsaný jazýček…Počkej, najdu ti jednu diskuzi z minulého týdne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20943
11.10.21 09:29
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
11.10.21 09:29

@Nuspik je to možné, že ano, těžko se mi to ted bude asi napravoat, to chápu, ale pořád si myslím, že nějaká cesta snad bude, jak jí pomoci, nejsem dokonalá to určitě ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
11.10.21 09:30

@unuděná děkuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu