Jít do 1+kk?

1.6.20 18:49

Jít do 1kk?

Ahoj, řeším teď takové dilema.
Pracuji (full time) a zároveň studuji v Praze.
Bydlím na ubytovně, kterou mám díky práci zadarmo. Ale samozřejmě žádný luxus a občas bez soukromí.

Přemýšlel jsem, že bych se jako už jako dospělý pracující člověk mohl přestěhovat do bytu. Stačilo by mi 1kk.
Kamarádka mi doporučila místo, kde bydlí ona, jsou tam 1kk za 10tis + poplatky do dvou tis. Ano je to drahé, ale na Prahu dobré.

Máte někdo zkušenost s 1kk? Stačilo vám to jako samotným, případně ve dvou?
Přemýšlím, jestli bych měl obětovat komfort v zájmu většího šetření (jsem zvyklý šetřit 20+ tis za měsíc) nebo jít do nájmu, neušetřit tolik ale mít komfort a lepší zázemí. Jak byste takovou situaci řešili vy?
Pěkný zbytek večera.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

47
1.6.20 18:54

Bydlela jsem jeden čas v malém 1+kk, extrémně málem 1+kk, a pořád jsem někam jezdila.. Vůbec tam nešlo vydržet.. Ne to ideální na přespání a večerní koukání na tv, jinak bych do toho ty peníze nedávala… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25621
1.6.20 18:59

@MusicianFIt
Sám ano, ve dvou leda na přespání. Ale vse je lepší než ubytovna. Když máš peníze na podnájem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8329
1.6.20 19:07

Těžko říct, my jsme to zvládli ve dvou 2, 5 roku v garsonce. Když jsem v jedné ale bydlela sama, chodila jsem tam pouze spát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44774
1.6.20 19:21

Taky jsme začínali ve dvou v garsonce. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1975
1.6.20 19:26

Pri dvou letech ss jsem byla v 1kk ale fakt na prespani, postel pomalu u sporaku takze usinani s pachem po vareni nic moc, nemela jsem ani sprchac jen takovou pidi sedaci vanu. Najem 12tis + poplatky. Pak jsem sla do 2kk asi 65m2 a pro dva to taky bylo za mne malo. Nedovedu si predstavit tam travit karantenu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3026
1.6.20 19:27

Ale jo proc ne. Vzdyt ten byt nechces kupovat. A jsi porad pryc na prespani ti staci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2520
1.6.20 19:42

Jo stačilo bohate i v páru, když jsme byli. Kdyz bylo hezky, tak jsme stejne byli venku, pres pul dne v praci a jinak spolu na gauci nebo v pelechu. Jako ted mam 4kk a stejne sedim na gauci nebo neco smrdlam v kuchyni, jsem venku… takze je mi ten prostor kolem vlastne k prdu :P ale mela jsem 1kk a bylo to do pulky odděleny stěnou, a byt mel 40m. To slo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3702
1.6.20 19:50

Jestli uz máš něco nasezeny, tak bych si byt spíš koupila. Větší samozřejmě. Pronajmout ho můžeš vždycky a zaplatí ti to splátky za hypotéku a budeš dávat peníze do svýho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1589
1.6.20 19:56

S manželem jsme začínali bydlet v takovém větším 1+kk (ale tedy jinde a za výrazně směšnější peníze), a úplně v pohodě nám to stačilo. Jsme oba přizpůsobiví a máme podobný biorytmus, tak to nebyl problém…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
1.6.20 20:45

@MusicianFIt co to šlo, bydlela jsme na ubytovně z práce a setrila.. Pak jsme šli do nájmu 3 páry do 3+1 za 20 tis.. Samotná byhc to platit nechtěla.. Teď dávám 14 tis za 2+1, ale už jen pár měsíců a jdu do vlastního :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
1.6.20 20:48

Na Prahu je to sice ok, ale pokud mas ubytování zadarmo, tak není co řešit. Mne proste nepřijde logické vyhodit 12000 za něco, co muzu mit i grátis :nevim: :mrgreen:

Kdybyste byli dva, tak jasne, ale proč platit, když nemusíš? To bych raději setrila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2568
1.6.20 21:32
@Semtex píše:
Na Prahu je to sice ok, ale pokud mas ubytování zadarmo, tak není co řešit. Mne proste nepřijde logické vyhodit 12000 za něco, co muzu mit i grátis :nevim: :mrgreen:Kdybyste byli dva, tak jasne, ale proč platit, když nemusíš? To bych raději setrila.

Jojo přesně. Proč se mačkat sám v 1kk a vyhazovat xx tisíc oknem co můžu ušetřit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
1.6.20 21:35

Žiju v garsonce (cca 23 m2) sama se psem a dá se to. Ale někdo další už by se mi sem nevešel, pokud si někoho najdu, budu se muset stěhovat.
Samozřejmě ušetřím mnohem míň, než kdybych šla třeba do nějakého spolubydlení, toho jsem si už ale užila dost a teď je pro mě důležitější mít klid a soukromí. Takže záleží, jak to máš ty. Já jsem introvert a třeba na koleji se společnou kuchyňkou jsem fakt trpěla.
Ale nutno říct, že nejsem v Praze a 12000 tedy neplatím, i když to bylo hodně o štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13854
1.6.20 21:35
@MusicianFIt píše:
Ahoj, řeším teď takové dilema.
Pracuji (full time) a zároveň studuji v Praze.
Bydlím na ubytovně, kterou mám díky práci zadarmo. Ale samozřejmě žádný luxus a občas bez soukromí.

Přemýšlel jsem, že bych se jako už jako dospělý pracující člověk mohl přestěhovat do bytu. Stačilo by mi 1kk.
Kamarádka mi doporučila místo, kde bydlí ona, jsou tam 1kk za 10tis + poplatky do dvou tis. Ano je to drahé, ale na Prahu dobré.

Máte někdo zkušenost s 1kk? Stačilo vám to jako samotným, případně ve dvou?
Přemýšlím, jestli bych měl obětovat komfort v zájmu většího šetření (jsem zvyklý šetřit 20+ tis za měsíc) nebo jít do nájmu, neušetřit tolik ale mít komfort a lepší zázemí. Jak byste takovou situaci řešili vy?
Pěkný zbytek večera.

Bude to super startovací byt i finance ní přijdou dobrý. Šla bych do toho :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama