Jít na navazující?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aneťák479
Povídálka 28 příspěvků 01.05.18 09:26
Jít na navazující ?

Ahoj, jdu si pro radu :think: Před 2roky jsem získala bakaláře. V současnosti pracuji v jiném oboru, než který jsem studovala. Sama jsem z toho překvapená :D. Vždycky jsem chtěla pracovat v oboru, který jsem studovala :D. Pro výkon práce mi stačí Bc. a v oboru ve kterém pracuji, není žádny obor na vysoké, který by na tuto práci připravoval, hlavně mám už pár roku praxe. V únoru jsem si podala celkem 3 přihlášky na navazující dalkové studium. Zase do úplně jiných oboru :lol: brala jsem to tak, že je pro mě lepší mít kvalifikaci pro víc odborností. Na všechny školy/obory budu dělat přijímačky, takže ješte nevím zda jsem vůbec přijata.
Noooo a co v současnosti řeším??? :lol: Jestli se mi chce vůbec studovat, jestli to už není pro mě zbytečné. Chtěla bych se v životě už nějak posunout, a neřešit zase zkoušky a psaní diplonky.

Reklama

Reakce:

ixule
Vesmírná mluvilka 34875 příspěvků 01.05.18 09:29

To ti tady opravdu nikdo neporadí, to si musíš rozhodnout sama. Vyšší vzdělání se může hodit vždy, ale dodělat to můžeš také kdykoliv. Měla jsem to stejně, sama jsem nevěděla, jestli jo nebo ne, nechala jsem to na výsledcích přijímacího řízení - buď se dostanu, pak budu studovat (brali pár lidí) a nebo nedostanu a nebudu studovat.. no zbývá mi ještě jeden rok :D

mrav
Echt Kelišová 8464 příspěvků 01.05.18 09:34

Záleží na tom, co ty sama chceš. Vystudovat školu jde i v pozdějším věku. Já jsem si udělal maturitu v mém oboru v 28 letech. Za mě - jestli se chceš ve svém životě někam posunout, jdi do toho. Ano, jde o učení se, psaní diplomek. A to já ještě byl v té třídě maturantů starý kmet… :lol: :lol: :mavam:

levandule23
Kecalka 462 příspěvků 01.05.18 09:34

Pokud neplanujes měnit práci a pro tu co máš ti stačí to, co máš, tak bych se na to vykašlala. To bys mohla studovat 10 oboru, co kdyby se ti náhodou hodily…nejsem zastáncem toho mít vystudované různé obory, které spolu nesouvisí. Stejně vždycky budeš pracovat jen v jednom z nich.
Na druhou stranu, pokud tě studium baví a nebereš to jako otravu, tak to zkus.

cecetka
Kelišová 7116 příspěvků 01.05.18 09:38

@Aneťák479 Tak rozhodnout se musis sama, ze jo. Ale pokud jeste nemas deti, tak toho vyuzij. Me se taky divili, proc si dodelavam dalkove Ing., kdyz mi v zamestnani staci Bc. Dnes jsem rada, ze mam plne VS vzdelani :mrgreen:

vulpes
Závislačka 4782 příspěvků 01.05.18 09:43

Tak jako když se budeš vyjadřovat konkrétně, tak se tu určitě najde někdo, kdo bude mít zkušenosti s nějakým z oborů, kterých se dotaz týká a s návaznou kariérou a popíše svoje zkušenosti, které ti třeba pomůžou v rozhodování.
Když ale dotaz stojí jen na termínech „obor“ „jiný obor“, tak to se ani ptát nemusíš a hoď si rovnou kostkou, vyjde to na stejno a zabere míň času.

ka2ka
Extra třída :D 12135 příspěvků 01.05.18 09:48

To víš to je těžký počítej že budeš pracovat cca 45let je to šíleně dlouho, takže za mě ano šla bych studovat protože celý život jednu práci dělat nebudeš, teda nejspíš.
Já se zbláznila a taky se hlásím na školu tak uvidím.

Heivka
Závislačka 2874 příspěvků 01.05.18 10:42

Pokud dáte přijímačky, jděte do toho, já z rodinných důvodů musela ukončit VŠ studium po Bc (a i to se vším co se dělo bylo hodně složité, za svou odfláknutou bakalářskou práci se dodnes stydím) a štve mě, že tu školu dodělanou nemám, pokud se kdy dostanu k dalšímu studiu, budu muset na jiný obor, protože ten můj nejde v kombinovaném studiu a s rodinou a prací za zády jít na denní je hloupost. Teď dodělává školu manžel (on dostal nabídku dobrého místa hned po maturitě) a i to dálkové studium s rodinou je záhul nejen na čas ale i na rodinné finance (doučování, dojíždění,…) takže pokud nemáte další závazky, jděte do toho.

Jollys
Kecalka 122 příspěvků 01.05.18 11:01

@Aneťák479 Zalezi na tom kam se chces v zivote posunout a jestli ti k tomu ta skola pomuze. Zalezi na tobe jestli te to nekam posune a pomuze ti to k tve vysnene praci. Ja jsem si udelala bakalare a chtela jsem jit dal, ale sehnala jsem si praci a dalsi titul k ni neni treba, tak jsem nakonec dal nesla a jsem spokojena, ze se nemusim resit dalsi zkousky a stres ze skoly :-). Ale zalezi na tobe :-).

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1620 příspěvků 27 inzerátů 01.05.18 11:06

A co my s tím? To snad musíš vědět sama, jestli chceš ještě studovat nebo děláš práci, co tě baví, našetříš si peníze a pořídíš si rodinu, budeš cestovat nebo co já vím. Ani nepíšeš o jaké obory se jedná, tak těžko radit. Rozhodnutí je stejně na tobě. Z toho, jak to píšeš to moc nezní, že by ses hrnula do dalšího studia?

tterka
Kelišová 5410 příspěvků 01.05.18 13:03

@Aneťák479
Holka, jestli k tomu máš podmínky, jdi do toho ;-). Sama mám dvě děti, práci na plný úvazek, podnikám, začala jsem studovat. Mám to na pět let, teď končím prvák (utíká to jako voda).
Ale po těch letech je super zase studovat, užívám si krásná studijní léta, poznávám nové lidi (uznávám, že ta teorie je fakt opruz a často učíme své profesory informacemi z praxe). Jsem strašně ráda, že jsem se do školy vrátila a doufám, že tentokrát úspěšně dokončím. Hrozně mě to baví :palec:
(Jen to zkouškové období mi mé nadšení pravidelně kazí - jako třeba právě teď, kdy zjišťuji, že nestíhám dopisovat seminárky a už se mám učit na zkoušky :zed: :cert: :lol: :mrgreen: )

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

10 důvodů, proč nejezdit do Řecka: Tzatzikáři, tohle nečtěte!

Chorvatsko to sice není, i tak se Řecko mezi českými turisty těší velké... číst dále >

Ženy kolem slavného boxera Rockyho: Které z nich se to vymklo z rukou?

Představitel bájného boxera Rockyho byl na mušce naposledy před pár týdny,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Reklama