Jít studovat Vš? Opf, vsb

48
8.5.17 19:56

Jít studovat Vš? Opf, vsb

Ahoj, malou mi nevezmou do školky, tak uvažuji co dělat. Přítel mi řekl, že by byl radši, kdybych šla studovat vš denní, s tím že bych měla od něho podporu, ale mám strach, že to po 9 letech od maturity nebudu dávat, jezdit každý den do školy 30km. A mám v domnění, že se za denní studium platí. Raději bych šla studovat kombinovaně, což jsem v plánu měla, ale až na příští rok. Nakonec bych ráda i letos, kvůli školky, ale už je právě pozdě na podávání přihlášek max. 2 kolo, ale tam nebí jistota. Ráda bych studovala všb ekonomickou nebo opf v Karviné. Co by jste dělaly vy na mém místě?

Příspěvek upraven 09.05.17 v 14:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

48280
8.5.17 20:19

No tak predne letos uz mas minimalni sanci se nekam na statni dostat, tech co berou na druhe kolo moc neni. A na soukrome je sance, tam je fuk denni/dalkove platis tak i tak. Do skolky nekdy je sance se dostat behem roku, ze nektere deti to vzdaji.
Zkus obvolat jine skolky jeste.
Osobne radeji dalkove.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
576
8.5.17 20:21

@chee tak pokud mas zajisteno hlidani ditete protoze pises o dennim studiu proc tedy nejdes do prace a nestudujes kombinovane? Take pises ze mas 9 let po skole tak ti je min. 27 let a to ne kazda skola dovoli studovat denni. Konkretne VSB ne protoze hodne 26/27 letych studentu k nam prestupovalo na dalkove. Jsem absolventem Vsb loni jsem statnicovala na ing.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
8.5.17 20:42

Pokud je to tve první studium, tak se na verejne skole neplati. Dale je nutne prihlednout, jestli to bude prinosne, jestli te to nekam posune v zamestnani. I druha kola ještě jsou, minimalne se da vždycky zavolat na studijni oddeleni a ověřit si svoje moznosti - jak s vekem, tak s kapacitou oboru. Co vim, ted poslední rok, dva jsou kapacity hodne podhodnocene a tech mist na VS je dost, takze si to prover. Pravdou ale je, ze plno vyhod plynoucích z denního studia uz ti nebude umozneno, ty plati prave většinou do 26 let (slevnene jizdne apod).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
8.5.17 20:48

@Framik resili by jsme jeslicky, pokud bych sla studovat denni nebo kdybych sla na kombinovanou formu a nahodou si nasla praci… to me ani nenapadlo, ze vyssi vek by byl uz problemovy. Je mi 28. No tak je to nejspise uz jasne. Ja osobne bych radeji pracovala a do toho studovala dalkove… jinak dekuju za informaci.
@Kelsey divala jsem se na soukromou ve svem meste, ale 30 tisic rocne se mi zda moc:( a do toho jeste ty jesle. Ale nejspis bych resila to dalkove bud letos, kdyby to vyslo nebo az pristi rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
576
8.5.17 21:06

@chee neboj dalkove to das. Ja to take dala s 2 detmi a posledni rocnik se mi v zari narodil syn tak to hodne narocne, statnicovala.jsem se 7 mes. Mimcem a 5 letou cacorkou a vysledek cerveny diplom. Jinak ksybys potrebovala o Banske nejake info poradim pokud budu vedet ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
9.5.17 06:30

@Framik a bakalare jsi studovala jak? No chtela bych to dat, mam jedno ditko a do svych 35 bych druhe zatim nechtela, tak bych rada zkusila vs… nevim na co presne bych se zeptala, spise me ted zajima, jestli se to da vubec dalkove vystudovat, ale asi blba otazka :D… uvazuju ze bych se prihlasila na posledni termin scio testu, ktery je za 2 tydny a prihlasky na banskou jsou do 15.kvetna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
576
9.5.17 06:45

@chee bakalare jsem take studovala dalkove prvni 3 semestry jsem byla na rodicaku pak uz v praci a v pohode jsem to zvladla. Po vecerech nekdy v praci si delala seminarky, vecer a o vikendech se ucila. Ja se vzdy ucila az ve zkouskovem jak byl dany termin zk. Ty chces primo na ekonomickou fakultu nebo studovat ekonomiii na jine fakulte? Nebo uvazujes nad tou Karvinou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21816
9.5.17 07:18

@chee Snad to vezmeš a neurazíš se - ve studiu ti fandím, ale než půjdeš k přijímačkám, zopakuj pravopis. Vysokoškolák by měl psát správně česky. Hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
9.5.17 14:56

@Framik to jsi dobra, radeji bych sla studovat banskou, ano primo ekonomickou fakultu. V Karvine je ekonomka pry tezsi a je tam vice zkousek okolo 10.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.5.17 16:21

Nenech se tady zmást - můžeš studovat denní ve svém věku na VŠB, pouze se díky tvému věku na tebe nevztahují některé výhody studenta do 26 let, to je vše - studium je zdarma (pak si jen zjisti podmínky, kde a kolik se platí pokud opakuješ ročník). Hodně štěstí při studiu pokud se rozhodneš :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama