Jméno Míra

Anonymní
29.4.17 21:50

Jméno Mira

Ahoj,

co říkáte na toto jméno? Podle statistik ho má 74 lidí v ČR. Je to starší varianta Mirky. Nám se moc líbí, přijde nám zajímavé a s oslovením také nebude problém - vlastně se na něj hodí všechy zdrobněliny, co se používají u jména Miriam. A klidně bychom říkali i Mirko, ale nemám ráda zkrácené základní tvary u jmen. Rozhodně nejsme na jména jako Ema, Ela, Sofie, Isabela, Lilien,… mám raději tvrdší jména, která se dají vždy v oslovení zjemnit. Jenom zase nechceme dát jméno, které se většině lidí bude zdát ošklivé. Tak prosím upřímné názory. Díky za reakce, i za ty negativní :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1248
29.4.17 21:52

Nedala bych. Můj chlap je Mirek a nikdo mu neřekne jinak než Miro :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21810
29.4.17 21:54

To jako pro holčičku? Mě se zdá dost nepůvabné, něco jako jednotka velikosti - míra. Nebo slangové označení Mirky, Mirka :think: Nedala bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5794
29.4.17 21:55

Mně se teda docela líbí, klidně bych toto jméno dala. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8686
29.4.17 21:55

Já si hned vybavila české tic-tac bonbony Mira-mint. Na jméně by mi vadilo, že ta základní podoba zní tak netradičně, že očekávám otázku „s jakým i/y se to píše?“ (v zahraničí je běžná podoba Myra). Z kratších ne úplně běžně dávaných jmen, která znějí spíš tvrdě, bych dala Dora, Dita, Ida, Gita, Erika, Eva, Iva, Meda, Lada…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1563
29.4.17 21:57

Kamarádka je Mira, není tedy původem češka, ale faktem je, že to jméno zaujme. Mně osobně se moc líbí. Myslím, že je spusta dalších neobvyklých jmen, které svou odlišností vybočují daleko víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.4.17 21:58

Nelibi se mi vubec. Na me je to moc tvrde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
29.4.17 22:00

Mně se zrovna líbí. Já tedy upřednostňuji spíše delší jména a moc nechápu ten trend krátkých, ale i mezi krátkými jmény jsou některá, která se mi líbí. Tohle jméno jsem ještě neslyšela. Většinou, když slyším jméno prvně, tak se mi nelíbí, ale tohle se mi zrovna líbí. Přijde mi zajímavé a jestli má staročeský původ, tak o to víc mu fandím :mrgreen:

Příspěvek upraven 29.04.17 v 22:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8686
29.4.17 22:06
@aluisina píše:
Mně se zrovna líbí. Já tedy upřednostňuji spíše delší jména a moc nechápu ten trend krátkých, ale i mezi krátkými jmény jsou některá, která se mi líbí. Tohle jméno jsem ještě neslyšela. Většinou, když slyším jméno prvně, tak se mi nelíbí, ale tohle se mi zrovna líbí. Přijde mi zajímavé a jestli má stračeský původ, tak o to víc mu fandím :mrgreen:

Já měla spolužačku Magdalénu Zimmermannovou, co ta by dala za krátké jméno :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
29.4.17 22:15

@zrcadlo Mně se to stejně líbí :D. Ale tak v tomhle případě chápu, že to je hodně dlouhé. Ale většina lidí tak dlouhé příjmení nemá. No je to samozřejmě každého věc, co preferuje =).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.4.17 22:15

Já mám obecně averzi na všechny Míry a Slávky (u kluků), ale u holek mi to tak nevadí. A Mira mi přijde takové pěkné, zajímavé. Osobně bych ho asi nedala, ale kdyby ho měla kamarádka, tak jí ho pochválím :)

(Rozhodně lepší zvláštnost než něco na způsob Vivien Vopičková nebo Esmeralda Vomáčková…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335
29.4.17 22:17

Pouze Mira…přijde mi to docela zbytečně tvrdé. Nerada bych se tak jmenovala. Spíše už ta Miriam nebo Miroslava a táhne to k hezkému oslovení Mirka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3547
29.4.17 22:17
@zrcadlo píše:
Já měla spolužačku Magdalénu Zimmermannovou, co ta by dala za krátké jméno :mrgreen:

tak to také risknu a jmenuji spolužačku: Vladislava Martinčeková
Nevím, zda chtěla zkrátit jméno, ale pokud vím, je z ní nyní muž

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.4.17 22:19

Já jsem Mirka přímo v rod. listě. Otec si to před xx lety vyběhal na matrice. Hodně často mi lidé říkají Miro. Mě samotné se to moc nelíbí. Toť můj názor. Svému dítěti bych to už nedala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.4.17 22:20

Je to prostě tvrdé :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie