Reklama

Jméno pro holčičku, prosím o inspiraci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pindulinka89
Povídálka 15 příspěvků 27.08.18 20:18
Jméno pro holčičku, prosím o inspiraci

Ahoj holky, dívky, ženy. Mám na vás prosbu s inspirací o jméno pro holčičku. Rozhodla jsem se nenechat si prozradit pohlaví až do porodu. Jméno pro kluka jsme vybrali celkem v pohodě, zato pro holčičku ne a ne kápnout na to pravé. Chtěla bych jméno, které nebude tuctové = nebude ho mít každá druhá holčička okolo, ale zároveň nic příliš exotického/ex­travagantního apod. Tzn. nechci ani Sofii, kterých je plný pytel, ani Ellu Marii Isabellu (myšleno jako jedno jméno), které se k českému dítěti až tak moc nehodí. Nejsem schopná pojmenovat dítě stejně, jako někdo v mém blízkém okolí (což je zatracená komplikace) a zároveň bych chtěla, aby bylo jméno krátké, ideálně do pěti písmenek (protože mě nebavilo celý život vypisovat dlouhé jméno). Příjmení je Daňková, takže docela univerzál s měkkým ň. Co vás napadá? Děkuji za pomoc.

Přečtěte si článek: Jméno pro holčičku

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Cepell
Povídálka 47 příspěvků 27.08.18 20:20

Já jsem měla pro holku vybránou Lindu.

misha alex
Kecalka 289 příspěvků 27.08.18 20:21

Petra, Tereza

ka2ka
Extra třída :D 12753 příspěvků 1 inzerát 27.08.18 20:22

Karolína

Karleon
Kelišová 5292 příspěvků 27.08.18 20:24

A co jen ta Ella?

k.a.t.u.s.i.k
Povídálka 23 příspěvků 27.08.18 20:25

Klára

mktka80
Povídálka 14 příspěvků 27.08.18 20:28

Kolegyne dala k podobne mekkemu prijmeni jmeno Karla, nejdriv jsem vyvalila oci, ale libi se mi to cim dal vic.
My meli vybrane Vanda a Nina.

K92
Kecalka 161 příspěvků 27.08.18 20:29

Alice, Jitka, Linda, Diana, Adriana, Sylvie/Sylva, Marie, Elena

čáryfučka
Povídálka 20 příspěvků 27.08.18 20:31

.. devět měsíců jsem jí říkala Barunka (moc se mi to jméno líbí), připravené růžové peřinky v kočárku, no a byl to Ondřej :) ..

Frozenheart
Povídálka 49 příspěvků 27.08.18 20:34

My máme pro holku vybranou Sáru, měli jsme ještě Noemi , ale nakonec vyhrává Sára :-) :D

zrcadlo
Kelišová 6741 příspěvků 27.08.18 20:35

Podívej se na kdejsme.cz, tam zadáš jméno a vidíš jeho rozložení, průměrný věk a kolik nositelů toho jména se narodilo ve kterém roce. Já bych volila jméno, které je běžné, ale v dnešní době téměř nedávané, což je pro mě např.:

• Věra - pro mě krásné jméno (oslovení Věrko si umím představit u desetileté holky i u padesátileté korpulentní dámy) a dnes prakticky nedávané - už několik let se jich rodí do 40 za rok a průměrný věk 64 let
  • Helena - mezinárodní, spousta tvarů k oslovení, rodí se jich něco přes 100 a průměrný věk přes 50

Oproti tomu třeba Ella průměrný věk 6 let a skoro 500 ročně (a stoupá to), Sofie průměrný věk 5 let a rodí se jich už přes 1200.

Uju
Kelišová 6517 příspěvků 27.08.18 20:36

Máme Kamilu,ale je to na 6 písmen

Lucinka08
Stálice 61 příspěvků 27.08.18 20:38

Darja

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 34 inzerátů 27.08.18 20:38

Měla jsem stejné požadavky a zvolili jsme Ditu, ale nevím, jestli se to úplně hodí k tomu příjmení na D.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 7984 příspěvků 27.08.18 20:41

U nás je ve hře Julie, Justýna nebo Dorota. Též nevíme pohlaví a klučičí jméno bylo hned jasné, tak držím palce u výběru :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >