Jméno pro holku Melanie

Anonymní
14.11.14 19:04

Jméno pro holku Melanie

Dobrý večer! :)

Asi mám stupidní dotaz, ale chci to pro jistotu řešit anonymně.

Za pár týdnů se nám má narodit naše miminko. Pohlaví nevíme. Pro kluka máme vybrano David a pro holčičku Melanie, ale to právě je to, co bych zde chtěla řešit.

Líbí se nám verze Melanie s krátkým A, ale nevím, jestli s tím nebude mít v budoucnu problém, že je Melanie a není Melánie. Jsem kvůli tomu napochybách, protože hodně lidí píše právě Melánie.

Poradíte prosím? :) Děkujeme. :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3743
14.11.14 19:06

S krátkým „a“ se mi to líbí víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.14 19:07

Taky se mi to líbí víc s krátkým a :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4714
14.11.14 19:08

Taky bych byla pro krátké a… ale bude sedět jméno k příjmení? Aby to nebyla Melanie Nováková… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.14 19:09

Také se mi to s krátkým „a“ líbí víc…ale ještě by mě zajímalo jak se budu jmenovat dál, ale když je to anonymně…protože třeba Melanie Nováková je divné:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Babišovka
14.11.14 19:13

Melánie se mi líbí víc :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
12170
14.11.14 19:13

Take se pridavam k tem, jimz se libi kratke A vice. Ja vlastne ani nevedela, ze je moznost s dlouhym A :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Babišovka
14.11.14 19:14

A nelíbí se ti třeba Malvína? :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
20518
14.11.14 19:19

Pokud bych měla volit krátné a nebo dlouhé á, dala bych krátkému, protože tak nějak jak je to cizí jméno, tak se více objevuje s tím krátkým. Stejně to svádí s k výslovnosti dlouhého á. Samotné jméno jako takové mi ladí a nevadí.

Spíš bych se zamyslela, jak naznačily holky, zda se to hodí k příjmení. Neustále nasazuju a agituju, klasické české příjmení se jménem cizího původu (již nedomestikovaným, jinak to je na diskuze, které jméno je a které není cizího původu) působí… komicky. Melanie Wernerová, proč ne, Melanie Zahradníčková… proč není rovnou Melounek… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Hr4sek22
14.11.14 19:20

Dala bych krátký a.

• Nahlásit
  • Citovat
10048
14.11.14 19:27

Taky bych dala kratky a urcite s tim problem nebude. staci kdyz to spravne vyslovi :-)
Jmeno moc hezke, vzdycky kdyz nekdo rekne ze je cizi tak si vzpomenu na pohadku Jak se budi princezny :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
14.11.14 19:31

Z Melanie Wernerové může být po vdavkách Kašpárková. U holky bych to tak neřešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61030
14.11.14 19:33

Ani nevim, ze to existuje s dlouhym á.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20518
14.11.14 19:40
@jenika1 píše:
Z Melanie Wernerové může být po vdavkách Kašpárková. U holky bych to tak neřešila.

Vlastní medicína… máš pravdu, jenže až se bude Melanie Wernerová vdávat, jednak si bude moct tu Kašpárkovou vybrat, dokonce i verzi Melanie Kašpárek, bude-li mít tu odvahu, a jednak už bude mít po připomínkách spolužáků, jež bývají pěkně pichlavé - pokud by ten Kašpárek byla už ve škole. A málokterá osobnost se dokáže přes ty pícháky bez ztráty kytičky přenést.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2735
14.11.14 20:05

Dala bych s krátkým A ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu