Jsem neschopná v domácnosti

Anonymní
18.12.18 13:24

Jsem neschopná v domácnosti

Zdravím všechny, co mají odvahu tuhle šílenost přečíst :D
Odmala jsem tak trošku (hodně) levá na všechno. Úklid a vaření v domácnosti vždycky organizovala mamka a já jsem pomáhala. Nějak to šlo. Mamka je na uklízení celkem pedant a vše si umí narozdíl ode mě dobře zorganizovat.
S vařením je to taky dost šílenost. Vždycky u toho udělám neskutečný binec a výsledek je při nejmenším hodně nejistý. Především u omáček, polívek a buchet. Na složitosti typu domácí sekaná nebo kynutá těsta jsem si nikdy netroufla.
Cukroví jsme vždycky pekly s mamkou a letos to měla být premiéra mého samostatného pečení. Jak to dopadlo? Totální fiasko, katastrofa, tragikomedie.
Dělala jsem tři těsta. Z ani jednoho nešlo cukroví pořádně vytvarovat či vykrojit. Nakonec jsem z lineckého těsta udělala cosi, co ovšem nešlo vůbec pokousat. Rohlíčky se mi rozsypaly v ruce. Podotýkám, že jsem použila recepty mojí mamky a snažila se vše do puntíku dodržet. Po dalším neúspěšném pokusu s pracnama jsem sklopila uši a rozhodla se koupit těsto v pekárně. No co, aspoň si pak pohraju se zdobením, říkala jsem si. A jak to dopadlo? První plech jsem asi nedopekla, protože to zůstalo jaksi gumové a další dva jsou hnědé a nahořklé. Opravdu nevím, co s takovým antitalentem jako jsem já dělat. Takže letos cukroví potupně kupuju. Ještě možná jednou zkusím rumové kuličky, které se mi o víkendu nějak rozpadly a i chuťově byly divné.
Jediné, co z Vánoc s odřenýma ušima zvládám, je kapr v trojobalu, salát jsem vloni též zkonila, takže letos asi koupím.
O vánočním úklidu ani nemluvím. Jelikož usilovně šetříme na vlastní bydlení, stále žijeme ve studentských provizorních podmínkách. Tak polovinu věcí máme v krabicích nebo igelitových pytlích, případně prostě nemají své místo, takže se umisťují tam, kam se aktuálně vlezou. Jenže peněz je málo, takže nový nábytek zatím kupovat nebudeme. Do vlastního bychom se měli stěhovat až za zhruba 2 roky. No a tak je úklid stylem - přenést 20 krabic do jednoho rohu, vytřít, pak zas těch 20 krabic a 10 pytlů naskládat zpět…Okna jsem jaksi umyla, ale když svítí slunko, pořád tam jsou dost velké šmouhy.
Hrozně mě to mrzí. Stydím se tady kohokoliv pozvat, že jsem tak šíleně neschopná. Potřebovala bych asi někoho, kdo by mi řekl: udělej to tak a tak, tohle děláš blbě. Kritika mi nevadí, právě naopak. Jenže mamka přijede a řekne, no máte to tady šílené, ale musíš to ještě vydržet. Když ji prosím o radu, dává rady typu: Kupte si skříň za 10 tisíc. Na to ale nemáme.
Za pár měsíců se nám má narodit miminko a já vůbec netuším, jak to všechno zorganizuju. Zatím tady mám vše v krabicích a v jedné provizorní skříňce po pradědovi, které nejdou zavřít dvířka.
Vůbec se netěším na Vánoce :-(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15533
18.12.18 13:28

S neschopností nevim, ale existuje spousta inzerátu na nábytek za odvoz nebo třeba za 200. Chce to jen hledat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20016
18.12.18 13:28

skříně si kup v bazaru jako provizorium to stačí
no a vaření musíš trénovat a trénovat neboj no to půjde ;) a mimochodem zrovna sekaná není žádný složitý recept

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25121
18.12.18 13:31

To nejste schopný když už jsi teda těhotná sehnat ani nic z druhé ruky jako skříně, nebo něco levného třeba v Ikey? Nebo zdarma za odvoz? Šetřit ano, ale měli by jste taky žít jako lidi, ne po pytlích. Vaření se naučíš zkoušením, každému to nejde hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28185
18.12.18 13:32
@Anonymní píše:
Zdravím všechny, co mají odvahu tuhle šílenost přečíst :D
Odmala jsem tak trošku (hodně) levá na všechno. Úklid a vaření v domácnosti vždycky organizovala mamka a já jsem pomáhala. Nějak to šlo. Mamka je na uklízení celkem pedant a vše si umí narozdíl ode mě dobře zorganizovat.
S vařením je to taky dost šílenost. Vždycky u toho udělám neskutečný binec a výsledek je při nejmenším hodně nejistý. Především u omáček, polívek a buchet. Na složitosti typu domácí sekaná nebo kynutá těsta jsem si nikdy netroufla.
Cukroví jsme vždycky pekly s mamkou a letos to měla být premiéra mého samostatného pečení. Jak to dopadlo? Totální fiasko, katastrofa, tragikomedie.
Dělala jsem tři těsta. Z ani jednoho nešlo cukroví pořádně vytvarovat či vykrojit. Nakonec jsem z lineckého těsta udělala cosi, co ovšem nešlo vůbec pokousat. Rohlíčky se mi rozsypaly v ruce. Podotýkám, že jsem použila recepty mojí mamky a snažila se vše do puntíku dodržet. Po dalším neúspěšném pokusu s pracnama jsem sklopila uši a rozhodla se koupit těsto v pekárně. No co, aspoň si pak pohraju se zdobením, říkala jsem si. A jak to dopadlo? První plech jsem asi nedopekla, protože to zůstalo jaksi gumové a další dva jsou hnědé a nahořklé. Opravdu nevím, co s takovým antitalentem jako jsem já dělat. Takže letos cukroví potupně kupuju. Ještě možná jednou zkusím rumové kuličky, které se mi o víkendu nějak rozpadly a i chuťově byly divné.
Jediné, co z Vánoc s odřenýma ušima zvládám, je kapr v trojobalu, salát jsem vloni též zkonila, takže letos asi koupím.
O vánočním úklidu ani nemluvím. Jelikož usilovně šetříme na vlastní bydlení, stále žijeme ve studentských provizorních podmínkách. Tak polovinu věcí máme v krabicích nebo igelitových pytlích, případně prostě nemají své místo, takže se umisťují tam, kam se aktuálně vlezou. Jenže peněz je málo, takže nový nábytek zatím kupovat nebudeme. Do vlastního bychom se měli stěhovat až za zhruba 2 roky. No a tak je úklid stylem - přenést 20 krabic do jednoho rohu, vytřít, pak zas těch 20 krabic a 10 pytlů naskládat zpět…Okna jsem jaksi umyla, ale když svítí slunko, pořád tam jsou dost velké šmouhy.
Hrozně mě to mrzí. Stydím se tady kohokoliv pozvat, že jsem tak šíleně neschopná. Potřebovala bych asi někoho, kdo by mi řekl: udělej to tak a tak, tohle děláš blbě. Kritika mi nevadí, právě naopak. Jenže mamka přijede a řekne, no máte to tady šílené, ale musíš to ještě vydržet. Když ji prosím o radu, dává rady typu: Kupte si skříň za 10 tisíc. Na to ale nemáme.
Za pár měsíců se nám má narodit miminko a já vůbec netuším, jak to všechno zorganizuju. Zatím tady mám vše v krabicích a v jedné provizorní skříňce po pradědovi, které nejdou zavřít dvířka.
Vůbec se netěším na Vánoce :-(

Učení dělá mistra. Jestli nemáš nějakou špatnou váhu. Když se rohlíčky rozpadly. Jestli je s mamkou řeč, nech si to napsat polopatisticky. Začátečník třeba uděla v receptu zásadní chybu. Nebo si k receptu napiš vlastní poznámku, když to budeš vařit s mamkou. Někdo tady zmiňoval Kuchařku pro dceru. Tam by to mělo být opravdu dobře popsáno.

Jen tak mimochodem… i mně se občas na okně objeví šmouha a letos jsem popletla dva druhy cukroví. A to peču samostatně 20 let. Skříně bych řešila z bazaru. Na FCB je toho spousta třeba za odvoz.

Příspěvek upraven 18.12.18 v 13:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19597
18.12.18 13:34

Hele chce to klid, každá nemůže být dokonalá hospodyňka, já teda umím ledacos ale co sem tehotna taky nic nezvládám. Jinak co se týče nábytku projdi inzeráty v okolí nemusis hned kupovat skříň za 10 000, ale najdi nějakou starší na bazaru klidně za odvoz, zatím to stačí na uskladnění krámů, lepší stará skříň než krabice a pytle… Cukroví kup, dělá to spousta lidí nebo pokud chceš domácí udělej za studena na tom není co zkazit :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5263
18.12.18 13:35

Chce to klid :). vsechno se da naucit, jen to trva dele. Nabytek se da pekny koupit z druhe ruky ;) zkus treba letgo. Co se peceni tyce tak to musis vychytat. Pecu dobre, ale jen ve sve troube u mamky vse pripalim :roll: … okna proste budes muset umyt znova. Ty skrine si poridte, prece nechces aby ti mimco lezlo po pytlích …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12424
18.12.18 13:39

Hele zrovna u nás na městském bazaru prodávali, skříně fakt pěkný za odvoz, nebo za 200,– Lidi se toho zbavují, pže to nikdo nechce. A že jsi neschopná? Nauč se pár nejjednodušších jídel a na nějaký cukroví a extra buřty se vyprdni. Každý nemusí mít na čele vytetováno Dr. Oetker.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5471
18.12.18 13:39

Co nábytek za odvoz, bazary…Je dost levného nábytku. Podívat se na FB - často jsou bazary podle lokality. Ovšem pozor na štěnice.

Na mytí oken bych si vyzkoušela více systémů - taky mi vyhovuje jeden a tchyni jiný. Teď už bych to nehrotila a okna polepila nějakými ozdobami.

Trouba může péct nekonzistentně - záleží, jak je stará. Já mám staré recepty, vařit jsem se naučila až sama v podnájmu a pořádněji na MD. Katastrofy se nekonaly, dobré odzkoušené recepty se těžko kazí, opravdu to může být troubou.

Br. salát jsme s manželem „vyvíjeli“ postupně několik let, základ je ochutnávat a dochucovat. Okurky sneseme pouze vlastní, do nálevu nedáváme žádný cukr (a těch okurek do salátu nedáváme moc), cibule jen červená, dáváme hořčici, majonézu a bílý jogurt…Chce to opravdu zkoušet a v průběhu ochutnávat.

Výborné a srozumitelné vaření je na https://www.ekucharka.net - podle ní mi vyšel medovník napoprvé, košíčky a naučila jsem se tam základ svíčkové (nyní už máme svou verzi, ale ten základ mám odtud). Paní i diskutuje a radí v diskuzích pod receptem. A videa jsou opravdu „blbuvzdorné“ :kytka:

Chce to prostě čas, trochu to trvá se vyvařit a získat jistotu a zkušenost. Když jsem šla do podnájmu, uměla jsem upéct kuře, uvařit brambory a nějaké ty těstoviny. I na polévku, či žampiónovou omáčku jsem si musela brát kuchařku a hrozně jsem obdivovala lidi, kteří tohle vaří od oka - dávno už tak vařím také. Kuchařku vytahuju jen na moučníky. Nejistými začátky se nenech odradit. Nesrovnávej se s matkou, já jsem začala vařit podle sebe a nyní mi moje mamka píše o recepty, chodí se tu kurýrovat z nemocnice, protože moje domácí kuchyně je v rodině vyhlášena - a také jsem k tomu dospěla po letech. Chutná mi, co vaří moje mamka, ale vařím jinak.

Zkoušej a vyber si svou cestu :kytka:

Příspěvek upraven 18.12.18 v 13:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1213
18.12.18 13:41

Jako nezlob se na mě, ale nemáte na skříň a na dítě jo??? Uffff

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Waterfall
18.12.18 13:41

Odkud jsi?

• Citovat
  • Nahlásit
3438
18.12.18 13:45

tak já bych s pytlama a krabicema nebydlela ani náhodou, to bych radši jedla rohlíky a koupila si z bazoš.cz nebo s-bazaru nebo fcb pořádnou skříň s poličkama, beztak to budeš potřebovat kvůli mimču - takže i komodu.. byt se dá vylepšit maličkostmi, třeba i hezký koberec jsem sehnala na bazoši.. i obrazy.. nebo si nechat zvětšit vaše fotky a dát je do rámečků z ikea nebo pepca, to je otázka pár desítek korun a vypadá to pak úplně jinak. na sedačku pěkný přehoz , pokud je stará (taky pepco nebo jysk , dá se fakt pěkná koupit v akci už od 279Kč).. vaření holt není každý talent, já se učila vše sama od 18.. a omáčky jsou vlastně rychlé a jednoduché :mrgreen: musíš si vychytat své recepty,pohledej si na netu i přesné návody.. s pečením jsi dělala chybu možná ve vážení a možná v nastavení trouby - mělas správně stupně a předem zahřátou troubu ? hele, nikdo učený z nebe nespadl, ale ten pokoj si dejte fakt do kupy, přece do krabic a pytlů nepřivedeš mimčo :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5297
18.12.18 13:45

Sežeňte si nějaké skříně za odvoz, taky jsem tak prodávala, nebo spíš darovala a dotyční nám děkovali až za půdu. A byl to v podstatě moderní zánovní nábytek. Jinak co se domácnosti týče, no tak co, z toho se nestřílí, každý není dokonalý ve všem. Já domácnost zvládám skvěle, jsou to roky praxe, ale zase nemám žádnou kariéru. No tak hlavu vzhůru, ono se to i časem poddá, až budeš máma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10230
18.12.18 13:46
@Apaji píše:
Co nábytek za odvoz, bazary…Je dost levného nábytku. Podívat se na FB - často jsou bazary podle lokality. Ovšem pozor na štěnice.

Na mytí oken bych si vyzkoušela více systémů - taky mi vyhovuje jeden a tchyni jiný. Teď už bych to nehrotila a okna polepila nějakými ozdobami.

Trouba může péct nekonzistentně - záleží, jak je stará. Já mám staré recepty, vařit jsem se naučila až sama v podnájmu a pořádněji na MD. Katastrofy se nekonaly, dobré odzkoušené recepty se těžko kazí, opravdu to může být troubou.

Br. salát jsme s manželem „vyvíjeli“ postupně několik let, základ je ochutnávat a dochucovat. Okurky sneseme pouze vlastní, do nálevu nedáváme žádný cukr (a těch okurek do salátu nedáváme moc), cibule jen červená, dáváme hořčici, majonézu a bílý jogurt…Chce to opravdu zkoušet a v průběhu ochutnávat.

Výborné a srozumitelné vaření je na https://www.ekucharka.net - podle ní mi vyšel medovník napoprvé, košíčky a naučila jsem se tam základ svíčkové (nyní už máme svou verzi, ale ten základ mám odtud). Paní i diskutuje a radí v diskuzích pod receptem. A videa jsou opravdu „blbuvzdorné“ :kytka:

Chce to prostě čas, trochu to trvá se vyvařit a získat jistotu a zkušenost. Když jsem šla do podnájmu, uměla jsem upéct kuře, uvařit brambory a nějaké ty těstoviny. I na polévku, či žampiónovou omáčku jsem si musela brát kuchařku a hrozně jsem obdivovala lidi, kteří tohle vaří od oka - dávno už tak vařím také. Kuchařku vytahuju jen na moučníky. Nejistými začátky se nenech odradit. Nesrovnávej se s matkou, já jsem začala vařit podle sebe a nyní mi moje mamka píše o recepty, chodí se tu kurýrovat z nemocnice, protože moje domácí kuchyně je v rodině vyhlášena - a také jsem k tomu dospěla po letech. Chutná mi, co vaří moje mamka, ale vařím jinak.

Zkoušej a vyber si svou cestu :kytka:

Příspěvek upraven 18.12.18 v 13:41

To je web naší sousedky, musím jí říct, jak si ji na e-miminu chválí :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3209
18.12.18 13:47

Sezen si knihy Kucharka pro dceru. Je jich nekolik, i vanocni, a jsou to navody pro lidi, jako jsi ty. A s uklidem souhlasim vyse. Kupte klidne stare skrine za par stovek. Najdes toho na netu mraky. Nebo cast veci odnes do sklepa nebo treba k rodicum, prece nepotrebujete porad vsechno. Na uklid doporucim stranky terapiedomova.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama