Jsem ukecaná?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.18 11:59
Jsem ukecaná?

Dobrý den, asi mám dneska nějaký splín či co. Potřebuju „pokecat“.
Ráno jsem byla na pravidelné roční prohlídce u své gynekoložky. Jelikož neměl kdo hlídat, vzala jsem s sebou i mladšího syna. Na zdvořilostní dotaz dr., jak se mám, odpovídám, že „děkuji, dobře“ a dál už řešíme možnosti antikoncepce atd. Syna jsem vytáhla z kočárku a ten se natahuje k zásuvce na doktorčin stůl, říkám, že nesmí, tak stáhne ručičku zpátky a dál sedí jak přikovaný. Ostatně jako celou dobu konverzace i následně při vyšetření (kouká v kočárku). Doktorka je pověstná tím, že doslova nesnáší děti (prý má dle svých vlastních slov ráda jen ty na ultrazvuku, ačkoliv už je babičkou) a syn to asi nějak vycítil (+ nové prostředí), takže i když dokáže být pěkný raubíř po celou dobu je jak andílek. Doktorka si stejně neodpustí hlasité a naštvané povzdechnutí, když se k zásuvce natahuje. Jelikož o jejím vztahu k dětem vím, chápu to a v duchu děkuji synovi za to, jak je dneska vzorný. Dr. se vyptává, jestli je u nás něco nového, jestli plánujeme nějaké změny, tak jí stručně oznamuju, že se budeme stěhovat, ale že zatím se pro ni (nás) nic nemění, jelikož s ní mám dobré zkušenosti (jako profík je dobrá) a hned tak to stejně nebude. Vyptává se kam a jelikož to z mého pohledu sklouzává do celkem „přátelské“ debaty, ochotně odpovídám, podle mého tak nějak normálně - ani vyloženě stručně ani se nerozkecávám. Ale jelikož jsem od známých u nás ve městě na téma stěhování poslední dobou hooodně zvyklá, odpovídám dr. ve stejném duchu. Slušně se rozloučíme, já odcházím z ordinace s příjemným pocitem a úsměvem a jen co oblíkám v čekárně syna, slyším, jak si dr. stěžuje sestřičce, jak to bylo strašně náročný, jak „mlela“ pátý přes devátý… jsem si jistá, že mluvila o mně 8o, no prostě je ze mě totální drbna. Odcházím sklesle a zaříkávám se, že příště budu odpovídat opravdu jen v nezbytné míře. Ale cítím se pod psa. A zítra nás čeká pohřeb babičky, kterou jsem měla moc ráda, takže už několik dní se u mě střídají stavy smutku s „normální“ náladou.
Myslím, že na RD jsem se fakt dost rozmluvila, jsem zvyklá reagovat i na úplně cizí lidi, když projeví zájem o moje děti, ale jinak jsem duší introvert, s maminkami na hřišti ráda pokecám, ale tak nějak neutrálně. Prostě si od teď budu dávat pozor na to, co říkám.
Zažily jste to někdy? Potřebuju si asi jen vylít :srdce:.

Omlouvám se za anonym, pro mě citlivé (jsem fakt přecitlivělá dneska). :( P.

Reakce:

lilith1
Ukecaná baba ;) 1471 příspěvků 12.04.18 12:15
@Anonymní píše:
Dobrý den, asi mám dneska nějaký splín či co. Potřebuju „pokecat“.
Ráno jsem byla na pravidelné roční prohlídce u své gynekoložky. Jelikož neměl kdo hlídat, vzala jsem s sebou i mladšího syna. Na zdvořilostní dotaz dr., jak se mám, odpovídám, že „děkuji, dobře“ a dál už řešíme možnosti antikoncepce atd. Syna jsem vytáhla z kočárku a ten se natahuje k zásuvce na doktorčin stůl, říkám, že nesmí, tak stáhne ručičku zpátky a dál sedí jak přikovaný. Ostatně jako celou dobu konverzace i následně při vyšetření (kouká v kočárku). Doktorka je pověstná tím, že doslova nesnáší děti (prý má dle svých vlastních slov ráda jen ty na ultrazvuku, ačkoliv už je babičkou) a syn to asi nějak vycítil (+ nové prostředí), takže i když dokáže být pěkný raubíř po celou dobu je jak andílek. Doktorka si stejně neodpustí hlasité a naštvané povzdechnutí, když se k zásuvce natahuje. Jelikož o jejím vztahu k dětem vím, chápu to a v duchu děkuji synovi za to, jak je dneska vzorný. Dr. se vyptává, jestli je u nás něco nového, jestli plánujeme nějaké změny, tak jí stručně oznamuju, že se budeme stěhovat, ale že zatím se pro ni (nás) nic nemění, jelikož s ní mám dobré zkušenosti (jako profík je dobrá) a hned tak to stejně nebude. Vyptává se kam a jelikož to z mého pohledu sklouzává do celkem „přátelské“ debaty, ochotně odpovídám, podle mého tak nějak normálně - ani vyloženě stručně ani se nerozkecávám. Ale jelikož jsem od známých u nás ve městě na téma stěhování poslední dobou hooodně zvyklá, odpovídám dr. ve stejném duchu. Slušně se rozloučíme, já odcházím z ordinace s příjemným pocitem a úsměvem a jen co oblíkám v čekárně syna, slyším, jak si dr. stěžuje sestřičce, jak to bylo strašně náročný, jak „mlela“ pátý přes devátý… jsem si jistá, že mluvila o mně 8o, no prostě je ze mě totální drbna. Odcházím sklesle a zaříkávám se, že příště budu odpovídat opravdu jen v nezbytné míře. Ale cítím se pod psa. A zítra nás čeká pohřeb babičky, kterou jsem měla moc ráda, takže už několik dní se u mě střídají stavy smutku s „normální“ náladou.
Myslím, že na RD jsem se fakt dost rozmluvila, jsem zvyklá reagovat i na úplně cizí lidi, když projeví zájem o moje děti, ale jinak jsem duší introvert, s maminkami na hřišti ráda pokecám, ale tak nějak neutrálně. Prostě si od teď budu dávat pozor na to, co říkám.
Zažily jste to někdy? Potřebuju si asi jen vylít :srdce:.Omlouvám se za anonym, pro mě citlivé (jsem fakt přecitlivělá dneska). :( P.

Trochu mimo dr..já na gyndě s gynekologem proberu všechno možné, když mě vyšetřuje, vždy se vyptává, dělá to úmyslně protože pacientka se pak uvolní a lépe se mu vyšetřuje, kolikrát tak povídám, že se zapomenu zeptat zda něco zjistil:-)ne tak, kdyby něco zjistil, tak mi to řekne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.18 12:25

@lilith1 Díky za reakci. Já právě ani nevím, co je ještě normální. S lidma, kteří projeví o moje děti/mou osobu nějaký „zájem“, nemám problém pokecat, asi jsem fakt v nějaké mateřské izolaci a vyloženě si hovor s dospělým užívám, ale zase vím, že když někdo nereaguje na víc než pozdrav (jako tuhle holička, která stříhala dceru), tak to respektuju a nehučím do ní. Prostě nevím, jestli jsem svoje odpovědi fakt nepřepískla, nebo byla proti nám nepřátelská, protože jsem s sebou vzala syna… Bylo to fakt jak rána mezi oči a do mého nepříliš vysokého sebevědomí. P.

terien
Echt Kelišová 8105 příspěvků 12.04.18 12:53

Neřeš to, asi neměla náladu. Přece si z takový kraviny nebudeš dělat vrásky.

Ancek
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 12.04.18 12:59

Řekla bych, že doktorka nemá ráda nejen děti, ale lidi obecně. Neřeš to.

Elishka1
Závislačka 2737 příspěvků 12.04.18 13:23

Chápu, ze te to nepotesilo, ale řekla bych, ze uvedená příhoda víc vypovídá o tvé doktorce než o tobě. Se neměla ptát, její chyba

Flyingfrog
Extra třída :D 12111 příspěvků 12.04.18 13:53

Tak se doktorka nemá ptát, když je jí za těžko vnímat odpověď. Je mi líto, že jsi ztratila babičku. Doktorku se pokus hodit za hlavu.

Premek_Orac
Závislačka 4390 příspěvků 12.04.18 13:58

Zakladatelko, nic si z toho nedělej. Částečně nemáš dobrý den ty, díky nepříjemnému očekávání zítřka jsi citlivější, stejně tak nevíš, co zatěžuje mysl doktorce a to co řekla tak vůbec nemusí mít kořeny ve tvé návětěvě.
Prostě jednou je hůř, jednou je líp. Neměň se proto, že si myslíš, že by to uvítal někdo jiný. Buď taková, jaká jsi, smiř se s tím. Lidé co tě mají rádi, tě mají rádi přesně takovou. Změň jednu věc a vše ve tvém životě se změní…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.18 22:52
Děkuju vám všem za reakce.
@Premek_Orac píše:
Zakladatelko, nic si z toho nedělej. Částečně nemáš dobrý den ty, díky nepříjemnému očekávání zítřka jsi citlivější, stejně tak nevíš, co zatěžuje mysl doktorce a to co řekla tak vůbec nemusí mít kořeny ve tvé návětěvě.
Prostě jednou je hůř, jednou je líp. Neměň se proto, že si myslíš, že by to uvítal někdo jiný. Buď taková, jaká jsi, smiř se s tím. Lidé co tě mají rádi, tě mají rádi přesně takovou. Změň jednu věc a vše ve tvém životě se změní…

Opravdu myslíš, že to tak je? Ta myšlenka mě zaujala. Častokrát přemýšlím, v čem bych mohla být jiná (lepší)… V každém případě mě to donutilo k zamyšlení.
Já právě zpytovala svědomí, jestli už fakt nejsem ta otravná, nevykecaná matka na rodičáku, protože si tak někdy upřímně řečeno připadám. Ale dneska jsme si udělaly s mamkou a dětma příjemné odpoledne ve městě, abychom zahnaly chmurné myšlenky a obavy ze zítřka :( a s potěšením musím opět konstatovat, že takovou milou lehce konverzační ukecanost (a v žádném případě vlezlost) mám doufám po ní. Lidi ji milujou, doslova je přitahuje a mně se to na ní moc líbí, tak snad to jednou budu zvládat taky tak dobře. A taky jsme se shodly na tom, že naše gyn. dr. je sice super profesionálka, ale taky pěkně nepříjemná můra. I když, co si budem povídat, jako fakt mi na náladě vůbec nepřidala, přišla jsem si jak spráskaný pes. :zed:
 P.

Premek_Orac
Závislačka 4390 příspěvků 13.04.18 09:01

Ano, věřím, že to tak je. Proto vždy říkám, že na své minulosti bych neměnil, nic, protože teď žiju velmi spokojený život, a kdyby i maličkost byla jinak, dnes by mohlo být jinak všechno.

Mslím, že je všem příjemnější milý upovídanější člověk, než nějaký věčně naštvaný obličej… Pokud sis odnesla z konverzačního odpoledne s mamkou příjemný pocit, byla jsi uvolněná, vnímalas to jako svou přirozenost tak na tom nic neměň. Nikdy nemůžeš být taková, že tě všichni kolem budou jen chválit a dobře vnímat, a tak se chovej tak, jak dělá šťastnou tebe. Je na okolí, jak se s tím srovná :-).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >